Teapa Beck International srl

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui hgeorges

... nu vor sa accepte returnarea ("stornare" - un termen brito-romano-turcesc) intrucit noi deschisesem cutia si facusem imprudenta sa probam aparatul (prin urmare si-a pierdut calitatea de produs nou)).


Nu stiu ce fel de termen este "stornare", dar sa stii ca se foloseste in contabilitate si inseamna anularea unei facturi prin emiterea unei alte facturi de aceeasi valoare, dar cu minus.

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llaauu_u spune:

sunt o groaza de aspecte care trebuie luate in considerare...de exemplu buna-credinta si reaua-credinta. atat timp cat au semnat contractul se presupune ca l-au citit. cu toate acestea, conform prevederilor legale, daca produsul achizitionat nu respecta standardele indicate de vanzator sau daca produsul nu are atributiile in vederea carora a fost cumparat, se poate rezilia contractul.
un alt aspect este acela ca in momentul cumpararii unui produs, cumparatorul trebuie sa actioneze cu diligenta. in contextul in care insa bunul respectiv are vicii ascunse, stiute de vanzator in momentul perfectarii contractului, vicii care il fac impropriu scopului avut in vedere (de cumparatori), se poate denunta in mod unilateral contractul.
aceste dispozitii sunt aplicabile contractelor de vanzare-cumparare.
multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tainami spune:

Buna ziua, m-am inscris special pe forum ca sa va povestesc avatarurile mamei mele cu aceasta forma. Mama mea, in varsta de 70 de ani a fost si ea in excursie gratuita, cu o prietena, nestiind ca e organizata de aceasta firma si ca va fi o prezentare de produse. Ca sa nu mai lungesc povestea, a cumparat aspiratorul "minune" de 30 de milioane pe 25 august si din pacate a platit deja toata suma. Cand am aflat trecusera deja cele 7 zile in care clientul poate denunta contractul unilateral, cum se spune in ordonanta 106/1999, republicata in 2008 dar pentru ca in contract nu se face nici o clipa referire la aceasta posibilitate sper sa pot recupera prejudiciul. Cineva dintre voi a reusit sa isi recupereze banii de la aceasta firma? Ar trebui sa facem impreuna o plangere la politie si la ANPC pentru ca fiarele astea de oameni profita de varsta inaintata a parintilor si prietenilor nostri si ii escrocheaza. impreuna avem suficiente dovezi. Trebuie sa ii putem opri cumva pe acesti profitori. Exact cum spui tu, ceela, mama e de obicei un om cumpatat, care isi numara fiecare leutz, nu pot sa inteleg in ruptul capului cum au putut sa o determine sa cumpere acest produs cu pretul acesta. ori ii drogheaza ori ii pacalesc in privinta pretului, creind confuzie intre lei vechi si noi. va rog sa imi spuneti daca ati reusit sa obtineti ceva de la aceasta firma si cam pe unde este ca nu stiu unde vine strada Preciziei. Chiar e sediul lor acolo sau e loc viran? Multumesc mult si astept sfaturile voastre. Tainami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tainami spune:

As vrea sa imi mai spuneti despre aceasta firma si experientele voastre. vreau sa fac plangere la ANPC si la politie daca nu ii vor returna banii integral mamei mele. a facut cineva dintre voi asa ceva? Tainami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cyci spune:

ce s-a mai rezolvat cu teapa beck international?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceela spune:

Mama a primit avansul dat de 2 milioane, dupa ce a spus ca nu pleaca de acolo fara bani.
Banii i-a luat dupa 30 de zile de la data cand a returnat aspiratorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviuta123 spune:

nu merita niciun fel de atentie firma. totul este o mare escrocherie. nimic nu este adevarat: nu au autocare- la inchiriaza pe cele de la eurolines, preturile oalelor sunt mult umflate, iar excursia nu este nici pe departe ce ar trebui sa fie.
oameni buni, nu mai trimiteti nicio felicitare la ei, nu au cum sa-si onoreze ceea ce spun. iar excursiile in afara - niste pacaleli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioneladragan spune:

Buna seara

Ma numesc Dragan Ionela si am si eu o intrebare referitor la banditii aia de la BECK. Aztazi a venit mama dintr-o excursie organizata de BECK cu un set de oale si un aspirator minune, ea mi-a zis ca a castigat si ca nu a platit nimic pe ele. Eu cred ca ma minte si mi-a zis ca a semnat doar o hartie cum ca a primit certificatul de garantie, pe acea hartie a scris "am primit" si a semnat. Imi puteti spune daca in grupul vostru chiar s-a castigat ceva sau daca fraieritii primesc contractele prin posta sau primesc copii roz, galbene sau ceva de genul asta ale contractului?Va rog mult de tot daca se poate sa-mi dati un raspuns cat mai repede,am inteles ca se pot returna in maxim 7 zile.Astept un raspuns!

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu nu am inteles de fapt, de ce sunt astia niste escroci ?
Ce e rau cu aspiratoarele alea ? Nu functioneaza ? De ce spuneti voi ca e SCAM ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Eu nu am inteles de fapt, de ce sunt astia niste escroci ?

Pentru ca sute de fraieri au muscat momeala.

Mergi la inceput