Lipsa vizualizare corp calos la eco

Lipsa vizualizare corp calos la eco | Autor: Rony

Link direct la acest mesaj

Buna,


As dori sa stiu daca a mai trecut cineva prin experienta aceasta :
am fost la Dr Iosup pentru ecografia morfofetala, care a fost totul normal , am un baietel de 629 g la 23 de saptamani si 4 zile; singurul lucru negativ este : structuri intracraniene de aspect normal , exceptand lipsa de vizualizare a corpului calos (de revazut)
Fraza aceasta m-a innebunit pur si simplu pentru ca este ff grav; voi mai face o ecrogafie saptamana aceasta, vioneri, la dr . Mihaela Steriu la Medicover - pentru ca oricum eram programata , daca nici ea nu vede nimic voi incerca la Herghelegiu ....

Ciudat este ca in rest totul este mai mult decat ok

Oricum imi trebui un ecograf, aparat f performant si cred si sper sa mai fie in functie si de pozitia in care sta copilul....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Eu am programare la el miercuri, dar o colega de odisee mi-a atras atentia asupra unui topic deschid despre acest domn dr. Citeste-l si tu, eu inca mai oscilez daca sa ma mai duc sau nu la el. In schimb am auzi ca dna Steriu e ff buna si eu am programare de morfofetala de 20 sapt la dansa tot la Medicover. Ti-l recoman cu drag si pe dr Calomfirescu tot la Medicover.

Cum au iesit eco de pana acuma? Cate sapt ai?

Catalutza 14+

Mergi la inceput