FIV 233

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:



Da, a spus ca nu este. Nu stiu de unde siguranta asta, dar poate are dreptate.
Tu ai avut valorile acela dupa avort? La mine inca se vede sacul de 4mm si vezicula vitelina. Nu mai stiu ce sa cred. Tu aveai anumite simptome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

Si mi-a zis ca sa iau tratamentul in continuare( nu mai intrerup tratamentul cum ramasese initial)si ne vedem luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Noul capitol sa ne aduca doar vesti bune.
Florela30 ma bucur enorm ca te simnti bine si ca bebe se simnte minunat la mami in burtica.Pup burtica
draghiluiza nu ma prea pricep, dar iti doresc cu toata inima ca macar un sa fie acolo si sa stea cumincior pana pe la 9 luni......si apoi sa te bucuri tot restul vietii de el.
Ellanik stai cumintica in pat si bea laptic ca vin si ti dau bataita la .
CastelanaC eu iti doresc cat mai multe oute calitatea I , nu de alta dar poate copilasii tai vor dori mai tarziu fratiori si surioare si sa nu mai treci iarasi printr o noua stimulare.
Eu nu beau ceai, ma bucur de viata, aaaaaaaa, am inceput sa conduc...ce mult mia lipsit asta.....
Am totusi o mare suparare...trebuie sa fac curat in casa si sa ma apuc de calcat.......EHEIIIIIIIIIIII ......peste vreo trei zile voi avea paerte de si apoi....Nu va mai zic ca va fac pofta.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

Buna fetele!
Multumesc pentru sustinere. Azi am facut punctia... vesti bune 10 ovocite , asteptam sa vedem si cate se fecundeaza.
Nu stiu cand o sa merg la ET, joi pe 9.07 sau sambata pe 11.07 (dr. ar vrea sa il tina in laborator pana la faza blastochist). Am si eu o intrebare, voi sunteti mai cunoscatoare decat mine: cum e mai bine ET, la 3 zile sau la 5 zile (vorbind de mediul de cultura de la Giulesti)?
Bafta multa tuturor si sa auzim de mai multe burtici!
Multumesc pentru trecerea pe listuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Puffi,
Blastocistul are sanse mai mari de implantare, de aceea, cand se poate, se prefera transferul de blastocisti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Miru, gata sa traiti!M-am postat in pat .
Am fost si la dr si bebe e la locul lui bine crescut.A fost si inca este un hematom decidual care e posibil sa mai provoace usoare sangerari.Acum m-am mai linistit.
Puffy super productie.Sa fie cu ochisori!
Draghiluiza


5+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Puffy - eu am avut 12 ovocite fecundate,iar dupa 3 zile aveam 12 embrioni frumusei din care am transferat 2 si 10 i-am lasat la cultura de blastocisti.
Embrioloaga Dascalescu mi-a recomandat asta in cazul unui esec la primul ET, sa incerc un alt ET cu blastocisti congelati..
Dar "surpriza" - cand am mers dupa 5 zile sa vad ce fac embrionasii si sa platesc congelarea...nu mai aveam nici unul.
Din 10 nu a rezistat nici macar 1 ,iar din cei 2 transferati unul e si acum cu mine...
Asa ca eu daca as mai trece prin asta i-as congela pe cei in surplus la 3 zile..
Asta e strict parerea mea,probabil influentata de experienta pe care am avut-o.

Va pup pe toate si merg sa ma pregatesc pt. ca maine dimineata merg la eco si vreau sa ma vada puiul meu frumusica....




Alina 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

puffy, felicitari pentru superproductie. Sa fie cu reusita .
Din cate stiu si eu, transferul cu blastocisti are sansa de reusita mai mare. Insa criogenarea este mai buna cand se face pe embrioni cu mai putine celule (inainte de stadiul de morula).
Alina wow, maine ai intalnirea cu bebita, sa fii frumoasa (tu oricum esti - asa simt eu) si sa-i trimiti pupici multi si de la mine, sa creasca mare si sanatos/sanatoasa.
pentru tine si pentru burticuta.

tuturor sisa aveti o zi luminata

Doamn Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Puffy sa dea DD sa se iubeasca mult din care sa rezulte embrioni de clasa I.
Peste 2 zile vei lua bebelinele acasa, pregateste casa pentru copilasi. Iti doresc ca sederea lor acasa sa fie permanenta......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Puffy, eu am avut 9 ovocite, toate s-au fecundat, am lasat tot la blasto si am obtinut 6 blastocisti. " i-am transferat, fara succes, si mai am 4 vitrificati...
bafta!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput