Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Ylari parca nu l-as intepa iar mai ales ca un set complet de analize i-am facut in martie.Repet urocultura dar ma mira ca tot mai are bubitze pe corp, credeam ca la rujeola trec mai repede si ma enerveaza si cele din gura. Astept sa vina tati si nu stiu dar pana nu il mai vede cineva deja mor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Simonix,am citit din urma,din impresiile tale din Romania,si abia astept sa ajungem si noi.

la mine seamana mult cu atmosfera din Romania,prin tarile alea pe la voi sunt mai stricti,mai cu programul la punct
Aici,cum spuneai ca e in Ro,toaaata vara vezi seara copiii pe strazi,terasele pline,carucioare. Vara lumea se misca mult,se plimba pe strazi seara cand e mai racoare,beau o bere ,e galagie multa.La ora 1 terasele se inchid ca sa nu deranjeze vecinii.copiii nu se mai culca la 9 ,adorm in carut .pare ciudat dar asta e,lumea e relaxata in ritmul asta.
iarna nu mai e asa,dar vara e furnicar,muzica,veselie.
sun multe sarbatori,balci ca la noi ,copii multi.

magazine de fleacuri gaseeeesti puzderie la chinezi. orice nimic,un ac,un bold,o pioneza,un ciucure

lumea vorbeste tare pe strada,in metoru la fel auzi povesti
dar sunt degajati,veseli,plini de viata.

in Belgia am fost doar in trecere,am vazut insa in Suedia cum traiesc ca la bai .liniste multa,mult prea multa asa incat omul simte nevoia de un dezmat.mie mi-a placut acolo asa cu liniste,ca veneam de la dezmat,dar ei erau asa satui si plictisiti ,ca spuneau ca ar dansa pe strazi daca le-ai pune muzica la terase.
eu nu stiu ce sa zic ca prefer,poate nici unanicialta:sa dorm in liniste dar sa traiesc pe muzica

zi-mi de mersul la coafor,cum e si ce ti-a placut

am auzit ca noptile in Ro sunt racoroase,m-as teleporta acum acolo!
aici e foarte cald.
sper ca si in august sa fie racoare macar serile.



ANISIAP sa ne tii la curent,ai grija de tine !!

ANDRADA cum mai sunteti ????

YLARI te citesc cu drag.

Va pup pe toate !





Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Aelita, ma bucur ca ai mai ajuns pe aici
Nu sunt foarte racoroase noptile, sau depinde la ce de raportezi, cred ca ajung pe la 17-18 grade acum.

Ylari, am facut poze la Zoo, dar nu cine stie ce, nu prea imi pica bine deloc lumina, n-au iesit multe. Si cele de interior sigur nu ieseau, nici n-am mai facut.
Erau niste acvarii cu pesti superbi si multi papagali si pasari exotice.
Din pacate nu mai este elefant, dar au vreo 3-4 tigrii, ursi si lei. Nici maimute parca nu mai erau prea multe, ori erau bagate prin custi mai la racoare.

Daca mergeti, va sugerez sa mergeti mai de dimineata, pina in 10, ca nu e asa aglomerat. Mai tarziu sunt foarte multi copii si aglomeratie, nici loc de parcare nu gasesti.



Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

hello, noi suntem in Buc. e foarte cald aici, nu stiu cum rezistati cu caldura asta. e cu cel putin 5 gr mai cald ca la Vl maine dimi plecam spre Mamaia. pana atunci, iesim putin prin zona, sa vedem daca gasim vreun parc pt copilasi, sa scot fatuca dupa 18. stie careva un parculet prin zona dristor????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

hello, noi suntem in Buc. e foarte cald aici, nu stiu cum rezistati cu caldura asta. e cu cel putin 5 gr mai cald ca la Vl maine dimi plecam spre Mamaia. pana atunci, iesim putin prin zona, sa vedem daca gasim vreun parc pt copilasi, sa scot fatuca dupa 18. stie careva un parculet prin zona dristor????


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena


Aici ar trebui sa fie niste vorbe de duh...nu mai aveau si pt mine!



Of... numai noi stim cum ne perpelim... Plimbare frumoasa! Cred ca tot IOR-ul e cel mai aproape de Dristor. Totusi nu e foarte aproape... Fetele, ma insel?

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui anisiap

hi
va mai citesc din cand in cand nu prea am mare lucru de spus ....ma lupt cu caldura si umiditatea cu contractiile nu mai pot sa merg prea mult o privez pe ALE de carat in brate mai ales seara simt ca nu mai rezist
ea zice mama clar ma striga cand e jale nu mai vrea nici la taicasu
la ultimul control bebe era jos de tot si stau ca pe ace doctorul e in concediu si mama vine abia pe 2 august ash mai avea nevoie macar de 4 saptamani sa fie totul ok DA DOAMNE
va poop o zi buna

Tudor ,Ale ,si 34+ KEVIN


Sa ajute Dumnezeu sa fie totul bine.

Mey, io oare am mai zis cat de mult apreciez femeile cu mai mult de un copil? Tare curajoase sunteti! Sa va tina Dumnezeu sanatoase sa ii puteti creste si sa fiti fericiti cu totii! Io nu as avea curaj sa mai fac macar bb2, daramite 3...4...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Nadia, poate prinzi curaj peste un an, poate ti se face dor de bebe mic si pufos si mirosind a laptic, si o sa iti vina sa-i faci o surioara Victoriei


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

iulia, tare mult mi-ar fi placut sa ne vedem. IOR e mai aproape.
din pacate noi am fo azi pe la spitalul oftalmologic din lahovari, la urgenta - Mara si-a bagat un pai de baut in ochi. NU e grav, doar tesutul conjuctiv e afectat - s-a inrosit ochiul, corneea e intacta


eu sunt f. permisiva cu copilul. Se pare ca prea permisiva.




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

iulia, tare mult mi-ar fi placut sa ne vedem. IOR e mai aproape.
din pacate noi am fo azi pe la spitalul oftalmologic din lahovari, la urgenta - Mara si-a bagat un pai de baut in ochi. NU e grav, doar tesutul conjuctiv e afectat - s-a inrosit ochiul, corneea e intacta


eu sunt f. permisiva cu copilul. Se pare ca prea permisiva.




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


Of, pupam pe Mara pe okishor! Cum, prea permisiva??? Eu nici nu stiu ce a facut fata la okishor atunci de se inrosise. A trecut cu Tobradexul ptr ca la mare sa ni se inroseasca ambii oki, ziceai ca e vampira Cred ca briza a fost de vina, ca de cand ne-am intors si-au revenit si okishorii.
Of eu am niste emotii ca de maine gata cu rasfatzul meu si cu huzureala, incepe Iuby serviciul si iar o sa fiu sclava......

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Seara buna, dragele

Noi am fost iar pe drumuri, bagajele le-am facut numai pe jumate, maine dimineata sa vezi ce trec la incarcat!!
Vreau sa va urez sanatate, tuturor puisorilor scumpi, in special lui Tiberiu si Marei, sa va gasim sanatosi la intoarcere!!
YLari sanatate si voua, sper ca Eva a scapat de raceala! Uite si Bogdan a fost racit si vad ca Mirci imi muceste...DA Doamne sa nu se agraveze, o sa-i mai dau nurofen dimineata si seara si nazomer.
Iulia IOR cred ca e cel mai aproape, oricum, e aparoape, imi pare rau ca nu ne-am vazut...Distractie frumoasa la mare!
Aelita da noptile - spre dimineata asa e mai racoare in Ro, dar in Bucuresti tot atunci latra si cainii. Asa ca nu putem profita :(

Va pupic pe toate


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput