Prietenie la plezneala *58* - De rasu plansu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Delphinas,felicitari pentru Max!Sa petreceti frumos!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Pi casa 1


Pi casa 2

Pi casa 3

Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

beyy,unde imi sunteti?
va pun poze si filmulete din acest wee-end...
poze...ema are si ea autism....




MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

am incercat sa descarc un filmulet pe youtube...am descarcat,acum testez sa vad ce a iesit....






MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

a mers!!!!!




MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

frumoase poze , frumosi copii





Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

kari, delphi, aida, ana - multumesc mult de urari.

kari, intr-adevar situatia la Cernavoda e diferita fata de ce spuneai. Nu stiu daca e asa maternitatea sau tot spitalul, dar e diferit fata de toate experientele mele nefericite cu mediul spitalicesc.

delphi, felicitari pentru max. Frumoasa reusita. Poze inca nu am, nu stiu pe unde am ratacit acumulatorii pt camera. Am doar cateva pe telefonul mobil si un filmulet mic-mic, ca ma lasa bateria de la camera, la 4 ore de la nastere. Sa vad cum le transfer pe alea in calc.

Aida, merita din plin sa nasti acolo. De altfel, mamicile sau gravidutele cu care am vorbit eu erau din Bucuresti, Calarasi, Tulcea, Constanta si imprejurimi. Poate erau si din Cernavoda, dar eu nu am vb cu nici una. In plus te externeaza in 3 zile de la nastere, nu la 5 ca in alte spitale.

Miha, pup dulce pe tine si copii.

Ca sa dau mai multe amanunte: nu sunt foarte multe saloane pt mamici, dar cele existente sunt in formula pat mamica + patut bb. Exista si rezerve, la 50 ron pe noapte, mai ales pt mamicile cu cezariana care au nevoie de insotitor. Acestea au televizor si frigider in camera.
Celelalte mamici beneficiaza de un frigider comun si un cuptor cu microunde. In plus, mancarea e buna si nu urla nimeni pe holuri sa vii la masa, ci fiecare este invitata personal. Asistentele si infirmierele sunt cele mai dragute pe care le-am intalnit pana acum si nu cer si nici nu asteapta nimic. Ca sa va dau doar un exemplu, din o gramada: inainte de externare, o asistenta a luat-o pe fii-mea sa ii recolteze sange pentru analize. Cand a adus-o, eu eram la baie. In loc sa o lase sa urle in patut, se plimba cu ea prin camera leganand-o si ii spunea :"Scuza-ma, iubito, scuza-ma, dar nu am vrut sa iti fac rau!".

In fine, ma grabisem sa raportez bb cuminte. Wrong. A vrut sa imi demonstreze ca ma insel, asa ca reinvat mersul pe bicicleta si ingrijirea bb-ilor.

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://sites.google.com/site/stylishsurprises/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Guten Nacht! ca e aproape noapte la mine....

Delfi, felicitari!tie, apoi lui Max.

agent 007, ti-am ismailat. vazut poze...mei ce de nisip aveau copilasii pe ei!!! si Andreea cui poza asa pe creasta valului?

restul stialtelor, pe unde va preumblati trupurile mladioase?

va imbratosez pe fiecare, si . fara numar, fara exceptie!




Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

beyy,voi vreti sa va reneg?pe unde imi umblati?ha?hai la raport....
acum vreo ora ne-am adunat si noi,am fost la plaja,once again,au facut copiii baie si bineinteles sasha....am mancat,s-au dusuit,urmez si eu...apoi la nani...urmeaza o noua saptamana....terapie...
kari..un mare
andata,am vrut sa te sun cand eram pe plaj,dar m-am luat cu copiii si am uitat...vb noi ...
pup toata mahalaua de la A la Zsi va urez o saptamana buna!




MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

kari,am scris in acelasi timp....ti-am trimis si eu email....




MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

beyy,voi vreti sa va reneg?pe unde imi umblati?ha?hai la raport....
acum vreo ora ne-am adunat si noi,am fost la plaja,once again,au facut copiii baie si bineinteles sasha....am mancat,s-au dusuit,urmez si eu...apoi la nani...urmeaza o noua saptamana....terapie...
kari..un mare
andata,am vrut sa te sun cand eram pe plaj,dar m-am luat cu copiii si am uitat...vb noi ...
pup toata mahalaua de la A la Zsi va urez o saptamana buna!




MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA


ce rapoarte soro? au fugit care incotro...mai e cald in Ro?
si la noi au fost trei zile la rand 28 de grade...cica caldura....dar seara era f bine, racoare... de maine se fac 23, 24 grade.

ma duc sa scot una bucata terminator din baie....




Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput