Test sarcina slab pozitiv?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polo spune:

Yinca, eu am trecut la test de sange,sunt deja in ziua 39 si tot nimic. Dupa intreruperea Diane (pt PCOS) nu mi-a intarziat ata niciodata, plus duphastonul care trebuia pana acum sa determine aparitia rusilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna80 spune:

Buna dimineata,


Mie trebuia sa imi vina pe 24 iulie si inca nu a venit. Am facut 3 teste de la producatori diferiti si au iesit toate negative...

Pe 10 august m-am programat la doctor... Nu stiu ce sa mai cred. Ceva simptome as avea dar testele negative ma dau inapoi. Este posibil totusi sa fie bebe?

Pupici,
Andreea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yinca spune:

Buna ...da este posibil sa fie bebe,fiind doar cateva zile de intarziere se poate ca sarcina sa fie prea mica sa fie depistata...nu toate testele depisteaza asa devreme...eu am facut 3 si de abea al patrulea a iesit pozitiv...aveam eu o presimtire si pana la urma asa a fost....dar poate fi si o dereglare ...asteapta si tu pana ajungi la doctor sa vedem ce zice el...pana atunci te pup si te asteptam cu vesti bune...
La mine incs nimic nou...inca astept...ori sa vina rusii or sa iasa testul....pe care de altfel nu am curaj sa il fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui yinca

Buna ...da este posibil sa fie bebe,fiind doar cateva zile de intarziere se poate ca sarcina sa fie prea mica sa fie depistata...nu toate testele depisteaza asa devreme...eu am facut 3 si de abea al patrulea a iesit pozitiv...aveam eu o presimtire si pana la urma asa a fost....dar poate fi si o dereglare ...asteapta si tu pana ajungi la doctor sa vedem ce zice el...pana atunci te pup si te asteptam cu vesti bune...
La mine incs nimic nou...inca astept...ori sa vina rusii or sa iasa testul....pe care de altfel nu am curaj sa il fac...



Pai...te asteptam cu vesti yinca......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yinca spune:

Buna dimineata.Nu va trebui sa mai asteptati....azi dimineata m-au invadat rusii... ....acum ce sa mai...o luam de la capat....insa astept eu vesti bune de la voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladlu spune:

Fetelor sunt si eu in ziua a 38 a. Am facut 3 teste ...de la acelasi producator... si negativ. Astept pana la ziua 40 si daca nu vine cm, merg la medic. Nu am avut niciodata intarzieri atat de mari. maxim 2- 3 zile si atat. Nu stiu ce sa fac.... vreau sa sper.... dar nu vreau sa fiu dezamagita....... din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrieladlu

Fetelor sunt si eu in ziua a 38 a. Am facut 3 teste ...de la acelasi producator... si negativ. Astept pana la ziua 40 si daca nu vine cm, merg la medic. Nu am avut niciodata intarzieri atat de mari. maxim 2- 3 zile si atat. Nu stiu ce sa fac.... vreau sa sper.... dar nu vreau sa fiu dezamagita....... din nou!

Dragostea nu este numai flori, zambete, iubire, ci inseamna si lacrimi, dorinta, pasiune si de aceea putini au privilegiul de a-i descoperi puterea.




Sunt sanse destul de mari...mai ales daca spui ca nu ai avut niciodata intarzieri atat de mari......Ciclu tau e unul regulat? Te asteptam cu vestea ca esti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea822 spune:

Buna fetelor!

Sunt noua pe forum. Ma numesc Andreea si imi doresc sa ma alatur voua.
Am o nelamurire si as vrea tare mult sa discut cu cineva despre asta. Pentru moment, nu pot apela la cunostinte, sot, mama, soacra, etc.
Deci... pe 16 iulie am avut ultima menstruatie. Perioada fertila fiind 27 iul. - 2 aug.(am CM regulat, la 28 zile). In tot acest timp am avut contact sexual. Ieri, n-am mai avut rabdare si mi-am luat un sure check, pe care in loc sa-l fac azi dimineata, l-am facut aseara. Slab pozitiv. Bulversata, am mai luat un Sure Check azi, cu o a doua liniuta mult mai pronuntata decat cea de aseara, insa de un roz pal. Sa fie ce-mi doresc? Sure Check a dat gres vreodata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Esti gravida!Felicitari sarcina usora si la termen.

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea822 spune:

Sa dea D-zeu si mie si tuturor care-si doresc!
Cred ca e devreme pt o eco transvaginala, nu? Sunt doar 3 sapt. de la UM...
Am tot citit de rezultate fals pozitive, asta ma face sa ma indoiesc mai mult.

Mergi la inceput