Albinute & bondari de mar-apr '07 (122)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

buna fetele!
imi pare rau sa citesc de micutii darius si victor ca sint bolnaviori. multa sanatate!
gaia si lauramar, aveti grija de voi!

kit, ai fost mai mult decat draguta in aprecierile tale...eu m am bucurat mult ca ne am cunoscut, nora n a fost niciodata atat de lipita de un alt copil cum s a atasat de giulia(ai vazut ca era s o dea pe spate la propriu in efuziunile ei si incercarile s o pupe) si s a schimbat in cele 2 zile teribil. nu mai bate copiii si nu mai pare la fel de egoista l;a joaca, unde toate tre' sa fie ale ei.
ce regret, ca n am avut muuult, muult timp sa vorbim, te as fi intrebat o mie si una de zile si nopti despre giuli si am realizat ca abia am apucat sa spunem ceva despre ele.
in rest, esti bifata pe traseu , care va fi ala...

stefimic: vacanta placuta! si eu am fost la mare insarcinata. era si greu s ajung, he!

menuet: zi cum a fost cu fetele alea, ca am vazut poze la kitty cu tea, e minunata cu parul ei deosebit si, desigur, cu suzeta aia

sint happy, nora a acceptat sa intre in piscina si inoata singura, cu colag desigur . e nostima ptr ca e ff fericita si i se pare ca a realizat ceva grozav.

va pupam, o zi frumoasa!


mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

norah

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_jors

Citat:
pe alex inotator(diana, de la tine asteptam chestii mai didactice, asa, de pilda un curs de inot, ceva )


Uf, daca ai sti cat sufar... Alex e la 600 km de noi, si atatea as face cu el, atatea l-as invata... i-am pregatit tot felul de materiale, dar acolo nu are nimeni rabdare sa lucreze cu el... asa ca Alex e intr-o pauza de cateva luni de activitati didactice si... copilareste Si atat.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)


ah, uitasem sa ti raspund...
diana, te cred ca va e greu si dor. da tu lista cu activitati ca invatam noi si ti spunem si tie cum e, poate te mai alina

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

norah

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdutah

buna stup,

am promis de multisor ca am sa va arat niste poze din scurta noastra vacanta !
Deci daca aveti timp si placere ne puteti vedea
aici


Magda Matei 9.04.2007


Ce frumos.....pupici pt nasul zdrelit sa treaca...iar de cadou ce sa mai zic....bravos sotu

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia


Si azi, ca sa fie tacamul complet, ca de vreo doua saptamani sunt epuizata, nu dorm noaptea ca se trezesc astia ba pe rand ba de-odata la cele mai variate ore (12, 2, 3, 4, 6) m-a muscat un caine.


Vreau sa felicit proaspata soferita! Bravo Elyanne.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri


Tare rau imi pare, sper sa iti vina randul la odihna, iar de caini si de indiferenta oamenilor....no comment

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Cata concediu pklacut..si eu am fost cu burtic de 5 sapt la mare , dr a zis sa stau destul de putin la soare si in orele recomandate dimineata si seara.....eu am tinut cont de sfaturile ei ..pt ca as fi dormit in continuuu....am dormit in acel concediu enorm

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Va salut!
Am citit si eu ultimele pagini, am vazut si poze.
Sanatate multa Victoras, Darius, Gaia si Lauramar si buni lui Kitty!

Mi-a placut de Iarina cu toate cate le stie ea, de Thea dulce, Giulicu delicat, Victoras plimbaret, Matei in vacanta.

Karra, al meu sot zice ca precis ai fost niste copii de 13-14 ani... asa subtiri si silentiosi. Tre' sa avem grija. Noi lasam noaptea geamurile deschise inclusiv in bucatarie si ma intreb uneori daca fac bine.. stam la etajul 2 dar se pot urca lejer pe tevi si aere conditionate. Nu au ce lua dar e pacat sa ne speriem unii de altii.

La muuulti ani!!! Diana, Kmi, Martutza!!!Sa fiti sanatoase si sa va cresteti copiii sanatosi si frumosi!

Stefimic si eu am fost anul trecut la mare in septembrie, aveam 5 luni de sarcina. Faceam plaja dimineata si seara vreo ora, stateam muult in apa. Sincer acum nu mai am rabdare si cred ca e si tare periculos sa stam mult, mai ales de la 10 la 18. Insa mi se pare obligatoriu sa merg pentru aerosolii de dimineata si seara mai ales la copii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

LA MULTI ANI DIANA!!!

David si Victoras multa sanatate si la mamicile voastre multa rabdare !!! Trec ele toate

Pisicutzo, foarte frumos ai scris pe blog felicitari, ai mare talent de narator! Bine a zis Kitty ca esti scumpa la vedere, poate de acum vor fi mai dese pozele

Concediu placut si mult soare pt fetele din vacanta!

Kitty, super pozele voastre, cea mai tare e cea cu Giulia intinsa pe nisip, suparata, obosita nu mai conteaza si mi-a mai placut si cea in care sunteti voi doi, parintii; ce mai, toate sunt frumoase...


la noi e vremea tot urata, am iesit cu Timi ieri la o pensiune langa Alba cu piscina, dar vremea nu a tinut cu noi ; ne-a plouat in doua reprize , nu mult , asa cat sa ne strice ziua; Timi a facut si baie dar i-a fost o fricaaaa, s-a tinut strans de gatul lui tati chit ca avea si aripioare pe brate, nu a fost prea incantata fata de anul trecut cand nu am putut s-o scot din apa; cred ca are teama de apa ca si mine, dar sper sa nu o tina;
Sapt viitoare pleaca la Vatra Dornei cu bunicii doua saptamani, destul de mult dar ii va face bine aerul tare de munte, si anul trecut a fost iar la intoarcere mi s-a parut ca nu e copilul meu, nevazand-o atata vreme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Kitty, multa sanatate bunicii tale, si tie putere si rabdare!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Buna fetelor,

Multumesc lui Tzuna si Kitty pentru raspuns.Aveti dreptate, am tot citit si eu in tot felul de carti.Depinde foarte mult de la copil la copil inceputul vorbirii.

Incet,incet si Ana Maria(26.04.07)incepe sa vorbeasca.De inteles intelege tot.Pasiunea ei sunt desenele animate gen Alba ca zapada, Cenusareasa, Heidi etc)

In rest e zglobie, alearga toata ziua in curtea noastra.
Ma gandesc serios la o surioara sau un fratior ca i-ar fi mult mai bine si ei iar intotdeauna cu al doilea copil e mai usor si pt parinti.

Norocul meu este ca mama ma ajuta.Adica ea sta cel mai mult cu Ana Maria, eu si sotul ocupandu-ne de servici si afacerea personala pe care o avem.

Am tot citit ce scrieti si promit sa ma strecor si eu din cand in cand sa va spun ce mai facem si noi.

Poze cu noi gasiti pe www.anamaria.tv


Duminica am fost in Herastrau si ne-am dat in gargarite, ne-am dat cu barca si a fost foarte incantata.

Va pup,

Camitu , mama de Ana Maria (26.04.07)



Va pup fetele si p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Asaaa, sa continui mesajul ca am intrerupt fara sa zic tot.

Pisi, pozele tale mi le imaginez doar ca e greu cu facut de cont. Oricum imaginile se suprapun peste 'Panza de paianjen' a adolescentei mele si iese bine.

Kitty aseara ultimele imagini inainte sa ma culc au fost cu marea voastra. Si ce crezi? te-am visat, dadeam amandoua examen intr-o sala unde era sufocant de cald si o lumina slaaaba. Mnea, astea-s visele, ideea e ca eram cu tine.

Mergi la inceput