Albinute & bondari de mar-apr '07 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

si ca tot plec si acolo nu stiu daca pot intra mai bine fac urarile de pe acum:

LA MULTI ANI!

MARTUTZA, FLORINA, GABY SI DIANA

Sa fiti sanatoase, fericite si sa vi se implineasca toate dorintele, sa va bucurati de puiutii vostri.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Diana

Ada, in care parte a sectorului 4 stai? Eu am patit ceva similar acum vreo 3 saptamani, la intersectia Obregia cu Tr. Magurele, dar am avut noroc ca a intervenit un domn si am scapat fara gauri. Oricum, la mine era mai justificat gestul, in sensul ca eu alergam (alerg in fiecare seara si pana atunci nu sarisera pe mine, nu stiu ce au avut...). De atunci ma opresc in dreptul intersectiei, am vazut ca sta toata haita acolo, si azi noapte la 23:30 (cand imi faceam intarziat alergarea) am constatat si de ce: o doamna pensionara coborase cu o oala uriasa de carne si oase fierte si le dadea sa manance... la TOTI! si o apostrofa un domn, la care ea ii raspunde: "ei, pai n-au muscat pe nimeni..."

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuulti ani, Diana!

gaia.nevia imi apre rau. Multa sanatate. Cati nesimtiti

Karra wow... astia nu mai au nici o frica... bine ca ati dormit ca cine stie ce va luati in freza.

lauramar multa sanatate. O sa fie bine. Nu doare deloc cauterizarea... tin pumnii sa nu fie cazul de taiat nimic de pe acolo.

carmen multa sanatate si voua. off... e greu, dar o sa treaca si perioada asta.

Diana dar ai mare curaj sa alergi pe strazi la ore de-astea... nu doar din cauza cainilor


Vazut pozele noi de pisik si magda



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefimic

noi suntem bine, mai putin eu care as sta in baie toata ziua, ne pregatim s afacem bagajele si abia astept sa plecam, poate o sa-mi fie mai bine la mare, desi cica nu am voi la soare si nici in apa daca este rece.
voi ati fost la mare gravidute si cum ati procedat?
va pup si va doresc zile minunate in continuare.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si 6+


meeey!!! io am ratat mesajul ala in care ne spui ca esti gravi!!!! FELICITARI! Doamne ajuta!!! Sa ai o sarcina usoara, si sa mearga totul perfect! Pfiiiii.... ce-am ratat!!!

Eu am fost la mare gravi cu Teo, de fapt am fost la concert pe plaja Fat Boy Slim ... si am stat un pic si la soare, am facut si baie, dar era calda apa. Daca era rece, nu intram, ca imi era frica sa nu racesc.
Nu exagera cu statul la soare, indiferent de ora, crema factor urias (eventual din ala de bebe), umbreluta, doo beri fara alcool si una cu alcool si o sa te distrezi de minune

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Diana, am patit evenimentul in partea aia dinspre vale... pe langa super blocurile Vitan Towers & vilele adiacente...

Chiar ca ai mare curaj sa alergi prin cartierul asta....

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna searaaa, am ajuns acasa.

La multi ani, Diana! Multe impliniri si sanatate pentru intreaga ta familie!!

Asa...deci trebuie sa raspund la provocarea Deliei . Am fost asa inhibata din doua motive: unul legat de bunica si unul legat de ea, de pisik. Am fost de-a dreptul complexata...e atat de..pisica, de dezinvolta, de stilata, de in largul ei in orice situatie, conduce gesticuland, vesela si sprintena intr-un trafic infernal, e la fel de in largul ei in parc alergand pe o caldura toropitoare dupa Nora, imbracata sport, ca si seara pe o terasa, imbracata de o eleganta simpla. Si se potriveste dupa parerea mea perfect cu sotul ei..sunt doua persoane carismatice. Iar Nora....auzi...e timida!! 5 minute...dupa care e ca mama ei. Si cred ca ingerasul acela caruia ii spune ea seara rugaciunea e absolut fermecat, ca n-am vazut spectacol mai dragalas decat domsoara Nana spunand Ingerasul.

Stefimic eu am mers la mare in situatia ta, eram cam in 6-7 saptamani, n-am stat prea mult in soare, dar nu prea stau eu de felul meu, in schimb am facut exagerat de multa baie, si cum mie imi place sa ma arunc in valuri mari si sa ma agit mult, pana la urma n-a fost tocmai bine, ca am avut o sangerare care m-a speriat, din fericire fara alte repercusiuni. Eu spun ca nu are ce sa-ti faca rau daca nu faci excese.

Ada, Carmenelor () imi pare rau ca aveti perioade mai grele si cu probleme de sanatate.

Am vazut poze de la Balcic (unde n-am reusit sa ajung), cu pisica mica (dar am si io poze cu ea ), cu Alex de turta dulce muiat in apa si cu blondutul Matei si frumoasa surpriza care i-a fost facuta Magdutei.

Cred ca trebuie sa inchei deocamdata...ca ma asteapta o parte de bagaje inca nedesfacute.

AAA, m-au sunat zuzele de Iunia si Ane de la concert de la Santana, vaai ce pofta mi-au facut!!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

La multi ani, Diana! Sa ai un an frumos si plin de realizari si, mai ales, fara nici un fel de necazuri si boli!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Am descarcat niste poze:
La mare

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimi,

ce dragut a fost la mare KITTY, chiar v-ati distrat, GIULIUCA e toata numai un zambet, seamana asa de mult cu tine, iar RAUL mai serios ca taticul.
in principiu am vazut ca v-ati distrat mai bine ca anul trecut, se vede ca au mai crescut piticii si au inceput sa priceapa ce faca acolo.
cu intratul in apa cred ca nu voi intra daca va fi rece, la voi cum a fost?
dar daca e acceptabila nu pot sa nu intru ca e bucuria mea cand merg la mare sa ma balacesc si mai ales acum ca si STEFI ne tot bate la cap de cand a vazut ca facem bagajele ca el vrea sa se balaceasca, deci voi avea si partener de balaceala.

v-am pupat si sa aveti o zi minunata.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Salutare!


La multi ani Diana!


Ada, groznic prin ce ai trecut. Imi pare rau!


Sanatate la copilasii bolnaviori.

Noi suntm relativ ok. Serviciu acasa si atat!


Concediu placut celor ce urmeaza sa plece!

Am vazut si poze. Faine tare!


Era sa uit: Kitty, sanatate bunicii.


Pupici.




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput