Fiv in Europa ( 23 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Brunadria nu am nici un fel de emotii. Zici ca nu joc in filmul asta. Parca as fi un simplu spectator. Nu mi se intampla mie toate astea. Sunt doar nerabdatoare. Abia astept sa ii vad pe micuti. Sunt sigura ca atunci cand ii voi tine in brate o sa ma trezesc la realitate. O sa va povestesc dupa cum sta treaba.

Pupici tuturor


elena +37 Ana Maria & Matei Stefan AMR 2 zile

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 36 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Moni:sa te ajute DD sa fie usoara intalnirea cu printesele tale. Pup si astept vesti bune
Va pupic pe toate

Aly-"Sper sa ne fie de ajuns viata in doi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cristal, saptamana viitoare le voi vedea mutrucile. . Si peste inca o saptamana, cand ies din spital, o sa vi le arat si voua.

38+ LAURA IOANA IRINA MARIA

AMR: 5 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Buna fetelor,

Iata-ma si pe mine dupa o pauza de forum (de fapt nu chiar pauza, mai degraba citit din umbra )... am fost la budapesta si am intrat sa va mai aduc si eu vesti despre mine...

In primul rand vreau sa va pupacesc dulce pe toate, sa stiti ca nu v-am uitat pe niciuna, va tin pumnii si sunt alalturi de voi!

In primul rand vreau sa urez Nastere usoara "imediat viitoarelor mamici" elenada si moniland... va urez sa aveti parte de bebei sanatosi, mancaciosi si frumosi ca voi!

eeeee... acu' si despre mine!!! am fost la budapesta la consultatie la peter kovacs si sunt foarte, foarte, foarte, foarte multumita atat de el ca medic, cat si de clinica!!! nu pot decat sa va multumesc tuturor celor care mi-ati bagat mintile in cap si mi-ati spus sa nu mai fac fiv 2 in tara (nu va numesc ca va stiti voi bine ) multumesc, multumesc, multumesc! sincer, chiar nu se compara! acum hai sa o las cu superlativele si sa va spun ce trebuie sa fac in continuare! urmatorul pas este sa fac o histeroscopie deoarece mi-a vazut un polip in uter... aceasta formatiune reflectogena mi-a fost vazuta si in tara, am facut si o histerosocpie cu marinescu dar din pacate, in aceeasi zi dupa histerosopie, formatiunea era tot acolo... asa ca presupun ca el nu a "gasit-o" la histeroscopie si in concluzie mi-a spus ca daca nu a gasit-o nu ma va afecta in nici un fel! medicul din ungaria a zis ca vrea sa mai fac o histerosocpie si sa scapam de polip, nu pentru ca ar fi ceva grav (e micut) dar pentru ca nu vrea sa ne incurce la ET... mi-a sugerat sa fac histerosocpia in tzara deoarece e o operatiune usoara deci nu ar avea sens sa mai fac drum in ungaria! asa ca acum sunt in cautari! ma gandeam la albu, la medlife! acum am auzit-o pe kitta de sanador! voi ce ziceti?
tratamentul il voi incepe in septembrie cu AC, si in prima zi de ciclu ii trimit mail si imi da schema de stimulare pe zile... schema este stabilita de acum, atunci doar o va repartiza pe zile! stimularea o voi face cu merional si gonal si inhibarea cu suprefact! mi-am cumparat deja medicamentele pentru prima faza si in ziua 6 de stimulare trebuie sa merg la budapesta unde voi sta 10-12 zile pentru monitorizare, punctie, ET! Asa ca intru si eu in focuri in toamna!!!
Doamne ajuta!

Va pupacesc dulce!!!!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Elena, mult a fost putin a ramas! Asteptam pozicile cu juniorii!!!

Moni, ca sa fiu sigura, eu iti doresc de pe acum nastere usoara si sa aiba rabdare fetitele pana la data dorita de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Azi e ziua in care ELENA va aduce pe lume doi puiuti austrieci!!!!!!
Bafta multa! De abia astept sa-i vad!

mami_vreau multumesc.
fireyes, inca 4 zile si le vad si eu pe printesele mele. Dupa 10 ani, era cazul

38+ LAURA IOANA IRINA MARIA

AMR: 4 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

vin si eu cu urari pentru viitoarele mamici
elena
NASTERE USOARA !!!
te astaptam cu pozici !!!
moniland
Doamne ce putin a ramas , cum trece timpul!Iti doresc din suflet nastere usoara si astept si de la tine cat mai repede vesti si poze !!
fireyes
pe cand te gandesti la o noua incercare?
mami vreau
ma bucur foarte tare ca ai gasit medicul potrivit in care sa ai incredere , conteaza foarte mult.
Sa inteleg ca la prima intalnire ati discutat toate problemele voastre si ati stabilit si schema de tratament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

elena,iti doresc nastere usoara,ne gandim la tine toate si ma sa treci cu bine peste si sa te bucuri in sfarsit de bebelusii tai..
am emotii pt voi, e un moment f important..ce frumos
moni,tu cum esti , ai emotii? eu numai cand ma gandesc la voi ma apuca un dor nebun de bebei , sper sa calc pe urmele voastre.. imi dores mult..
nu stiu ce as face in locul tau , cred ca m as invarti prin casa nonstop ,as fi nerabdatoare ,emotii , de toate , voi v ati comprtat f frumos..
moni , mai ai un pic ..
sa va ajute d zeu sa aveti nastere usoara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

elenada Nastere Usoara! si felicitari pentru micile minuni!

luck intr-adevar la aceasta prima consultatie s-a uitat pe rezultatle tuturor analizelor, am discutat despre problemele pe care le aveam, am discutat despre FIV-ul trecut (tratament si rezultate), mi-a facut eco, mi-a recoltat culturile din col si am facut histerosonografie deoarece in urma ecografie a suspectat prezenta unui polip in uter, lucru confirmat ulterior de histerosonografie... am stabilit urmatorii pasi (sa fac histeroscopie pentru a elimina polipul) si a ramas ca in prima zi de cm a lunii septembrie sa incep sa iau AC (voi lua Marvelon) si sa ii trimit mail pentru a-mi trimite schema de tratament pe zile... am stabilit schema de stimulare pentru a-mi putea procura medicamentele din ungaria... schema de medicamentatie de dupa ET o vom stabili cand ma voi duce la ei, inainte de punctie!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor am intrat sa va anunt ca a nascut ELENADA
Fetita 2800gr ,50cm apg.9
Baietel 2600 gr,48cm.apg.8
Felicitari Elenada Bun venit bebelusi dragi.
Elenada Dumneziu sa aiba grija de voi si sa va bucurati de copiilasi vstri iubitia.Ma bucur din tot sufletul pt tine
Puisori dragalasi

Puisori dragalasi

Mergi la inceput