Fiv in Europa ( 23 )

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Merci, Elenada, tare mi-as dori sa calc si eu pe urmele tale si ale Monicai, sa ajung la venerabila varsta a sarcinii de 37 saptamani! Nastere usoara iti doresc!

Luck cred ca e in "ceata" acum cu atatea informatii contradictorii... dar daca ne gandim la faptul ca medicul i-a prescris prednison/medrol doar in perioada dintre punctie si ET (protocol unguresc), eu in locul ei nu as exagera sa iau cu o luna si jumatate inainte prednison... desi am NK marite, totusi eu nu am luat decat din prima zi de stimulare cate 5 mg prednison. Tot ceea ce mi-am "autoadministrat" am avut grija sa nu fie in exces.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Avalon iti doresc nu numai sa ma ajungi la saptamanile mele de sarcina ci chiar sa ma intreci.

elena +37 Ana Maria & Matei Stefan AMR 4 zile

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 36 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

elenada deci mai ai 4 zile nu? succes in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Avalon , elenada , hpo , cristal


multumesc din suflet fetelor de informatii !!!
Avalon
eu am ATPO pozitivi si desi i-am spus dr-ului de asta mi-a dat medrol doar dupa ET 3/zi dar cred eu ca nu a fost suficient.
NK-urile nu le-am facut ca nu am unde la mine in oras , mi-am facut in schimb Imunoglobulina IgG care este 10 la un interval de 7-16.
Crezi ca daca incep tratam cu prednison odata cu AC este prea repede?
Si as mai avea o intrebare , credeti ca ar trebui sa incerc sa-mi procur aprednisolon sau pot sa iau prednison sau medrol.
Multumesc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Luck: aprednislon=prednison, chiar cu aceeasi concentratie din cate stiu eu... Medrolul parca este un pic mai "sensibil", trecand peste faptul ca este mult mai amar. In principiu, mai mult prednison nu vad de ce ar strica. Si Elenei i s-a prescris mai mult... Singura problema ar fi sa nu mananci foarte sarat pentru ca te umfli, retii apa. Pupici
Elenada: abia astept sa vad cei doi gemenuti. Cezariana usoara si vorbim la telefon sa-mi povestesti tot
Va pupic pe toate

Aly-"Sper sa ne fie de ajuns viata in doi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Eh, uite vezi, Luck! De aia ti-am zis sa-mi reamintesti, ca am inceput sa uit... deci se schimba situatiunea cu ATPO... poti sa iei cum te-a sfatuit Cristal- prednison de 5 mg incepand cu ACO.

Elenada, Doamne-ajuta!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:

Fetelor, eu am primit prednisolon, 1 pe zi, seara, incepand cu ziua 2 de cm, adica atunci cand am inceput stimularea. Trebuie sa continuu pana in saptamana 8 cand se vede inimioara la eco. Am terminat cutia de prednisolon cumparata in Austria si i-am intrebat daca prednison e acelasi lucru. Mi-au raspuns ca da, pot sa iau linistita prednison, are si acelasi gramaj(5 mg)
Succes

6+
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Cristal multi pupici de la noi. Te anunt cand apar piticii.

elena +37 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 zile

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 36 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Moni, Elena, nastere usoara si sa va intoarceti sanatosi toti!
Nu-mi vine sa cred, cred ca voi va gravideati cam prin perioada primului meu fiv... si acum aveti niste mandreti de burtici

Cristal, ce mai faci? ca vad ca planuri ai, ceea ce e super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, eu sunt convinsa ca vor sta baieteii tai in burtica pana la termen. Foarte mult conteaza psihicul mamei si tu esti o femeie puternica. Asa ca... Uite-o pe Elena, cu risc de nastere prematura si daca nu ar avea cezariana programata cine stie cat i-ar mai duce.
fireyes, multumesc


38+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput