Gemanutzele-s pe baricade... (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Chiar daca colegii de munca vor fi tensionati nu trebuie sa te influenteze. Incearca sa nu te plangi tot timpul si tine-ti mintea departe de probleme. Gandeste-te numai la lucruri pentru care trebuie sa fii recunoscator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

03 iulie 2009

Daca pana acum ai tinut secreta o relatie mai veche, ar fi mai bine sa te confesezi. Este posibil sa ai ceva probleme din cauza asta, dar mai le rezolvi si scapi de griji. Relatia cu partenerul nu este foarte buna, dar cu calm se pot rezolva lucrurile dintre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

3 iulie 2009


La locul de munca reusitele profesionale iti aduc mari satisfactii. In cazul in care sperai sa fii promovat, astazi se poate sa ti se faca aceasta surpriza. Pe plan personal esti nemultumit de relatia cu prietenii tai, care simti ca te-au dezamagit. Ofera-le totusi posibilitatea de a se explica. Nu refuza o discutie care poate sa scoata la lumina lucruri pe care nu le stiau nici ei macar, dar nici tu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

copy-paste de la capitolul precedent:

Buna dimineata!

Multumim de aprecieri! Suntem bine, ieri ne-am laudat pe unde am apucat cu pozele de la botez (nasi, bunici). Apar insa dintii (abia cum) si seara fix la 8 incepe concertul! Nu plansete, maraieli, ci urlete de-a dreptul! Il scot in schimb pe balcon in carucior si se mai potoleste!

Aida, stai cuminte azi, da? Nu de altceva, dar umblatul prin caldura de la voi nu este buna pentru tensiune! Ai grija mare de bebe! Ai facut/vei face si analize din acelea speciale (dublu/triplu test, eco morfo-fetala)?

Doina, mi-e dor de gem de visine! Insa la noi se consuma doar pe moment si apoi sta si hiberneaza un an intreg cand ajunge invariabil la gunoi! Cate borcane cu gem si muraturi nu au luat aceasta cale! Anul acesta fac 9zic eu) minimul posibil si consumabil! Spor la treburi!

Mercedes, poate aveti timp si pt plimbarit putin! Este chiar frumos orasul, cu flori multe! dupa cum spui, fiul tau se distreaza pe cinste in tabara!

Raluuuuu, m-am zapacit cu atatea capitole deschise!
Cred ca-i frumos tare la mare! Ce-as vrea si eu, insa pe alte meleaguri! Bine ca te-ai intors cu bateriile incarcate, ca uite, criza nu ne lasa sa uitam ca exista si ea pe lume! Nu, nu ne incadram la prima casa, de fapt la nici un credit. Indemnizatia se ia in considerare la credit, insa cum sunt sau eram pe contract cu durata determinata nu ne incadram la ... nimic! Speram sa stam aici cel putin 2 ani, cand, poate prin minune sau prin cautari asidue, gasesc si eu ceva sigur sau un post fie si la Cuca Macaii! La munca la sot nu s-a mai dat nici o majorare salariala, spunem Amin ca are de lucru, chiria este apropae dubla ca valoare, insa am alte conditii! Mult mai bune decat unde stateam, chit ca acolo era la casa, era super-central, aveam curte cu verdeata... Asta este, bebele ne-a dat sutu'n fund si ne-a trezit din visare! Nu aveam cum sa il cresc intr-o casa foarte friguroasa, cu ziduri groase.... Vara era o placere, insa iarna... zbrrr...
Abia astept sa te vad si pe tine cu burtica/bb la purtator! Ce va opreste? Ca doar nu criza?

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata si eu , sunt in mare fuga , va si o zi buna sa aveti.
... revin io



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Black, e dragalas foooc, f. frumoase pozele! Sa fie sanatos!
Va pup pe toate, revin, ca si Aida, care sper ca e bine azi!

Lora, mami de Iustina
Teledon pentru Dan

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Black, a fost vina mea ca am uitat sa pun link-ul la final de capitol precedent. N-a fost cu intentie.
Da, e frumos la mare. Fie si pt simplul fapt ca am iesit din Iasi. Am respirat alt aer, n-am gatit cateva zile, n-am facut treaba. Conteaza. Adica, cel putin pt mine a contat pe moment destul de mult.

Insa, cu siguranta e mult mai interesant in alte parti.
Las' ca vedem poze de la Lora pe la jumatea lui septembrie.

Ce ma opreste pe mine? Pai... mai multe aspecte.
Unul dintre ele: la mine s-au facut concedieri anul trecut. Iar acum, la 1 iunie, alta serie masiva, inclusiv din randurile noastre, din birou. Si am fost anuntati ca la 1 august urmeaza inca o tura, tot asa, inclusiv dintre noi. Nu-ti zic cum e starea acum, ca sigur iti dai seama.
Si multe alte motive.

Deci indemnizatia aia se ia in calcul... Interesant. Auzisem ca nu la cineva. Si chiar imi zicea ca daca vreau sa iau casa, sa iau inainte, ca dupa aia, 2 ani, nu-mi mai da nicio banca, pt ca cei 8 mil nu se considera venit avut in vedere la un credit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Aida, Lora, ati zis ca revenit, ati plecat si duse ati fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Scuzeeeeee, am zis ca revin, stiu, dar am avut o zi cam incarcata.
Acum mi-e un somn de pic, dar fie-mea are alta parere... Insa n-ar fi pentru prima data cand eu plec sa dorm si ea ramane sa se joace. La o bucata de noapte oricum se culca si ea. Sunt o mama iresponsabila?
Ralu, da' de ce numai de la mine poze? De ce nu si de la tine? Haaaa??? Ia sa auzim un raspuns plauzibil, ca nu merge asa, orice...
Eu pana marti dispar de pe ecran...o sa fim la tara, la bunicii sotului meu, langa Tg. Neamt, o sa mergem la festivalul medieval la Cetatea Neamtului..e prima data cand se organizeaza acolo, sper sa iasa ceva frumos.
Va pup si va doresc un week-end frumos!

Lora, mami de Iustina
Teledon pentru Dan

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Lora, da, esti o mama... cum ai zis tu

Bey, daca ziceai din timp, ma organizam si eu altfel si pana la Tg Neamt puteam sa ajung. Ce ma enervezi
Distractie faina sa aveti!

Marea de la greci nu o stie oricine.
Pe cand marea de la noi e super cunoscuta.

Mergi la inceput