Ultimul mesaj pentru Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Te-am "cunoscut" din copilarie...O copilarie din vremea comunista in care muzica ta, stralucirea ta, videoclipurile tale fantastice (care circulau copiate pe sub mana pe casete si vizionate in grupuri acasa la norocosii care posedau video) pareau toate ceva de pe alta lume. In oracolul din scoala generala scriam ca melodia mea preferata e Billie Jean, iar mai apoi Dirty Diana sau Smooth Criminal...Primul baiat care mi-a spus ca e indragostit de mine era nebun dupa tine si mi-l amintesc nmumai exersand break dance "ca Michael"; el mi-a copiat pe caseta tot albumul "BAD" de care era f fericit ca a facut rost. Am ascultat acea caseta pana la epuizare! Am dat treapta I si dupa cruntul examen la matematica, fericita ca am facut bine, am venit acasa si am ascultat de zeci de ori "The way you make me feel"...M-am indragostit apoi de un baiat la care nu trageam mari sperante sa se uite la mine...si la o petrecere, spre uriasa mea surpriza, m-a invitat sa dansam pe "Liberian Girl". Toata generatia mea aveam tinte, manusi, ne faceam carlionti, incercam sa ne miscam ca tine.
Asa ca nu stiu cum te-au perceput cei mult mai tineri ca mine. Dar, asa cum rezulta din tot ce am scris, propria mea copilarie nu se poate reconstitui in amintiri fara tine, Michael. Insa cu tine in aceste amintiri, ele raman frumoase, emotionante si de nesters.
Si...asta e tot! Tu ca om ai plecat dintre noi. Pastram insa legenda

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Oh michael, oh Peter Pan, ia-ti zborul spre stele si uita-te...vezi? A doua stea spre dreapta si inainte pana dimineata! Zboara catre Neverlandul tau iubit, Peter Pan! Du-te acasa, du-te in sfarsit acasa...ii auzi? Baietii pierduti, baietii care au refuzat sa creasca...te asteapta cu totii sa revii la ei.
Eu iti multumesc ca te-ai oprit si pe la noi, iti multumesc ca ne-ai unit pe toti din toata lumea si ca ne-ai reamintit ca we are the children!
Du-te acasa Michael, zboara catre Neverland Peter Pan!

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!


parca mi-ai citit gandurile...

Nu am fost fan M.J., insa l-am pretuit pentru muzica lui, pentru bunatatea lui, pentru "legenda" lui, dar cel mai mult l-am pretuit ca mi-a dovedit ca PETER PAN exista! toata viata mea am iubit ideea de Peter Pan, oamenii care nu au incetat sa fie copiii, insa Michael petru mine a fost si va ramane intruchiparea lui Peter.
Adio, Michael! Fie sa atingi nemurirea si tineretea fara batranete, acolo, printre stele, ingeri, zane si spiridusi! Vegheaza de acolo asupra sufletelor noastre si nu ne lasa sa crestem mari! Ajuta-ne sa ramanem copii, ca si tine, pana la capat!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Am lasat lacrimile sa curga pentru disparitia ta Michael.Ce pacat ca ai plecat asa devreme, ce pacat ca adevarul s a spus atat de tarziu.De ce a trebuit sa ajungi la ceruri si abia apoi sa iti gasesti dreptatea? Cand ma gandesc ca teau "ucis" cei pe care iai iubit atat de mult, cei pentru care doreai sa schimbi lumea....Probabil le vei canta ingerilor de acum incolo.Noi ne vom bucura de muzica ta lasata noua si ne vom ruga ca acolo sus sa ai parte de bunatatea si sinceritatea copiilor. Adio suflet cald, odihnestete in pace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Multumesc ca mi-ai permis sa te cunosc prin muzica, versurile si dansul tau! Drum bun suflet de copil!

If you smile
Through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile...

That's the time you must keep on trying
Smile, what's the use of crying
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

www.220.ro/2XeeyxaGVr/Flashmob-In-Memoria-Lui-Michael" target="_blank">Acesta este si spiritul meu trimis de altii catre tine

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraduska spune:

Am visat sa-ti fiu sotie, sa te iubesc mereu. Imi pare rau ca ai suferit atat, dar ai plecat stiind ca ai schimbat lumea. Nimeni nu va mai reusi asta. Ai ramas pentru totdeauna in sufletele noastre.
Te voi iubi mereu, Michael Jackson!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_vlad spune:

Saluitici fetele... eu nu am fost fan michael...nici nu m-am omorat cu muzica lui sau cu el ca persoana, mi-au placut unele melodii, insa ma marcat un pic moartea lui intr-atat ca l-am visat azi noapte canta fetele si ma privea in ochii... efectiv sunt socata de vis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen_vlad

Saluitici fetele... eu nu am fost fan michael...nici nu m-am omorat cu muzica lui sau cu el ca persoana, mi-au placut unele melodii, insa ma marcat un pic moartea lui intr-atat ca l-am visat azi noapte canta fetele si ma privea in ochii... efectiv sunt socata de vis


Pai daca ai fi fost fan, probabil ai fi bucuroasa, nu socata



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

/me se uita smechereste la Michael si ii face cu ochiul.
See you on the other side, babe!

_
I was born to never die | To live in bliss, to never cry | To speak the truth and never lie | To share my love without a sigh | To stretch my arms without a tie | This is my dance, this is my high (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Michael imi pare rau pentru toate cele cate ai avut de suferit pe lumea asta, ar fi trebuit sa cunosti mai bine the "Human Nature"...Odata cu tine, mi-a pierit si tineretea, abia acum am realizat ca de fapt imbatranesc...
... Vei ramane pentru totdeauna in sufletul meu....

Like A Comet
Blazing 'Cross The Evening Sky
Gone Too Soon

Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon

Shiny And Sparkly
And Splendidly Bright
Here One Day
Gone One Night

Like The Loss Of Sunlight
On A Cloudy Afternoon
Gone Too Soon

Like A Castle
Built Upon A Sandy Beach
Gone Too Soon

Like A Perfect Flower
That Is Just Beyond Your Reach
Gone Too Soon

Born To Amuse, To Inspire, To Delight
Here One Day
Gone One Night

Like A Sunset
Dying With The Rising Of The Moon
Gone Too Soon

Gone Too Soon

Mergi la inceput