Ultimul mesaj pentru Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Sa-ti fie somnul vesnic linistit!

ma deranjeaza ca oamenii se gandesc la ce ai reprezentat pentru omenire abia acum cand e prea tarziu ca sa te poti bucura. Ai fost adulat, respectat, laudat dar si hulit, stigmatizat, tratat ca o creatura ciudata, de-a valma. Insa niciodata nu ti-ai iesit din fire intr-atat incat sa spui rautati la adresa semenilor cum au facut-o ei fata de tine, despre tine, de-a lungul timpului. Ai invocat mereu ignoranta ca circumstanta atenuanta acordata generos omenirii latratoare.
Ai fost un artist complet, regele celui mai raspandit gen de muzica, a carui opera va ramane peste timpuri si pe ale carui melodii vor lacrima si dansa si copiii nostri asa cum am facut-o si noi la vremea adolescentei.
Mai presus de toate ai fost un Om, si fiecare om are particularitatile lui, neintelese, multe netolerate, si mai multe infierate de semeni. Pentru ca una dintre trasaturile general umane cele mai josnice este nevoia parca permanenta de a critica si denigra fara un scop clar determinat.
Numai lumina reflectoarelor nu a fost suficienta ca sa te faca fericit...ti-ai dorit si sa fii parinte, ai copilasi dragalasi, ce vor creste fara prezenta ta fizica, din nefericire.
Ai parasit devreme pamantul si oamenii, trecerea ta meteorica a marcat generatii intregi, ai imprimat in viata tuturor ritm, culoare si ganduri de pace prin muzica si actiunile tale caritabile. Ai reusit totusi, in ciuda vietii tale nefericite, complexat de boala, complexat de infatisarea fizica, ai reusit sa ramai demn si bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

un copil, in trup de om matur !
acum cand nu mai esti printre noi imi dau seama ca a ramas un gol imens ce nu va mai fi umplut de nimeni.
as fi vrut sa-ti fiu prietena, si sa te invat sa te descurci in lumea oamenilor mari; ai fost atat de inocent...
i-ai lasat pe toti sa profite de tine, sa-ti ia tot ce aveai;iar tu ai dat totul, chiar viata.

iti doresc ca bunul Dumnezeu sa aiba grija de tine, acolo in ceruri, pt. ca esti copilul Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Inocenta ta a gasit raspunsurile de nerostit ale celor mai curtate sentimente: dragoste, prietenie, singuratate, compasiune, tristete, veselie, inocenta...
Dincolo de rimt ai pus in scena secvente de viata, viata ta, viata fiecaruia dintre noi.
Mersi mult. Abia acum la maturitate deplina am invatat ca Peter Pan exista si merita sa crezi in el. Poate trai la infinit, daca ii acorzi un spatiu cat de mic in inima ta. Lumea povestilor poate fi reala, trebuie doar sa crezi cu tarie in ea. Asa, am putea fi toti mai buni...Intr-o lume mai buna...
Ma inclin. Liniste si dragoste netarmurita!


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Nici acum nu realizez cu adevarat ca nu mai esti printre noi, sunt trista pentru viata ce ti-a fost data sa o traiesti...

Am avut candva speranta naiva ca intr-o zi o sa-ti vorbesc fata in fata, sa te alin, sa-ti spun ca sunt acolo doar pentru tine cum si tu ai fost langa mine in cele mai suferinde momente ale adolescentei mele...Vise de copil...

Mai vin acum sa-ti cer iertare ca am avut momente cand m-am indoit si eu de tine, dar acum te-am redescoperit, acelasi pe care il stiam eu, cald, frumos, iubitor, o "rara avis" printre noi...Ai fost prea curat pentru lumea noastra murdara...

Iar harul tau artistic a fost desavarsit...Esti cel mai bun!

Ai fost "cel mai iubit dintre pamanteni" si de acum o sa fi cel mai iubit dintre ingeri. Deja cred ca au inceput sa faca repetitii pentru "Moonwalk", sa te primeasca ca pe un adevarat rege.

Multa pace, suflet cald!


Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici
Eu sunt licuriciul, sunt un ciob de stea
si vin cu speranta, luminand mereu calea ta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELICITY05 spune:

Daca in viata ai fi fost atat de geniu cat ai fost ca artist astazi mai erai printre noi...se pare ca odata trebuie sa ne maturizam si tu esti dovada cea mai elocventa ca nu putem fi vesnic copii ori cit ne inchipuim ca e de frumos ..imi pare rau ca n-ai realizat in ce lume traiesti ,acolo in eternitate vei fi mai fericit ca si aici pe pamant ..e trist ca te-ai distrus asa sau ai lasati pe ceilalti sa o faca.

Odihneste-te in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Drum bun Michael!
Vei ramane mereu in sufletul nostru. We love you!



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Si eu am resimtit o mare pierdere si o mare tristete...imi pare tare rau. Requiscat in Pace !
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confuciuswww.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina86 spune:

Vei ramane mereu in sufletele noastreBunul Dumnezeu sa te ierte si ingerasii lui sa aiba grija de sufletul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Michael, de acolo de unde esti poate pui o vorba buna sa "vindeci lumea in care traim, sa faci un loc mai bun pt noi" asa cum spunea un frumos cantec de-al tau. Ai fost si vei ramane un geniu in muzica, ai fost o alinare pt multi copii amarati si napastuiti de soarta, ai fost copilaria noastra, ai fost un copil mare care ne-a bucurat cu fiecare melodie.
Dzeu sa te aiba in paza si sa le canti si ingerilor !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://travel.webshots.com/album/573223612vBpPcE - Bodrum, Aegean Dream resort-2009
http://travel.webshots.com/album/573221650angsLU - Canakkale
http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput