Strumfi de 2 ani! La multi ani! iul-aug 2007 (148)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Alina, te asteptam cu povesti despre Elisa, ce dulce trebuie sa fie asa lipita de tine!
Oaana, ti-am admirat zulufosii .

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza.................
ce liniste pe aici.....va caut si va gasesc in coada clasamentului?????rushinik!

alina.a, ma bucur ca te-ai intors acasa. cred ca elisei i-a fost un dor teribil de mami! ai grija de tine, fata draga......o sa treci tu si peste asta!

oaana, de fiecare data cand vad poze cu voi ma minunez de ce par frumos au strumfii tai. cred ca esti o mamik f mandra! cat despre partea de natura surprinsa de tine........nush ce faceau acolo gandacii aia de te-au captivat asa.......

eu maine ma duc la nunta undeva pe langa lacul Fundeni.......si mi-am facut "trusoul" ca tziganu: rochia mi-a dat-o o colega (ca-i era mik), si normal ca si accesoriile..............doar underwear-ul si pantofii's ai mei sper sa stea cuminte fiimiu cu soacra.

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

nici nu stiu cu ce sa incep...in asa zile de sarbatoare va stric eu bucuria,la asta m-am gandit mult timp dupa ce am scris acel mesaj...
un sincer la multi ani[b] strumfilor ce au facut 2 ani! si mamicilor care au mai adaugat un an ...
sunt acasa si asta ma face sa ma simt un pic mai bine mi-a fost groaznic de greu fara elisa...s-a terminat fizic totul..acum cu sufletul meu,cum se impaca el cu el insusi si cu DD nu stiu cum va fi...nu am venit de miercuri pt ca am avut un acident,eu seara dupa interventie l-am trimis pe sot acasa impotriva vointei lui,nu doream ca elisa sa se simta abandonata.am ramas singura de pe la 6 dupa-amiaza,chiar ma simteam bine fizic...la 7 au inceput contractiile de retragere a uterului,seara la 10 deja eram terminata in pat...am rugat-o pe asistenta sa-mi dea ceva de durere si sa pot dormi...adevarul e ca nu am mai dormit o noapte intreaga de o saptamana...am adormit relativ pe la 11 dar la 5 eram iar treaza,m-am dus la toaleta,nu mi s-a parut nimic in neregula dar cand m-am ridicat am simtit o ameteala groaznica.am crezut ca pot ajunge la pat dar undeva pe drum am picat si m-am lovit la cap ( incep sa se vada vanatai si pe picior si cotul stang)m-am trezit cu o groaznica durere la cap am reusit sa ma tarai pana la sonerie si au venit asistentele dr si in fine,trimisa la alt spital la traumatologie ,apoi filme examene,pansamente etc...mi s-a zdruncinat articulatia temporo-mandibulara stag si am o despicatura de vreo 2 cm in barbie....dar e bine a trecut,nu pot manca dar asta nu-i o problema,pot bea apa...ma simt atat de goala,de pustie,de seaca...si toata lumea se asteapta sa fiu tare,sotul se uita cu niste ochi la mine cand ma vede ca plang mereu,in grelele momente cand am adus-o pe elisa pe lume el era terminat si eu mereu optimista il incurajam acum nu pot scoate un cuvant.deaia imi e si asa de greu sa scriu,as vrea sa stau eu cu mine insami asa muuult timp,dar nu se poate.cand sunteti acasa cu mama sau cu soacra ,sau matusa care are grija de copil dati un pupic pe frunte femeii ,habar nu aveti ce norocoase sunteti ca o aveti aproape si ca va poate ajuta...daca nu era femeia asta fantastica numita bona a mea nu stiu ce faceam,a facut tot posibilul ca elisa sa nu simta ff tare lipsa mea,dar e groaznic sa fi la spital si sa nu ai pe cine tine de mana cand mergi la toaleta...
elisa ieri s-a razbunat pt tot timpul lipsit,nu a mancat nimic nu a stat decat lipita de mine fff irascibila,m-a lovit de doua ori peste barbie,s-a deschis iar rana...pot sa-i reprosez ceva?aseara l-am rugat pe sot sa ma lase o ora -doua doar noi doua si cred ca a fost cel mai inspirat lucru,a vorbit mereu si mi-a povestit cate in luna si-n stele m-a pupat pe buba sa treaca "pansiamentu'"...
si cam atat nici nu mai stiu ce sa scriu,sunt asa intr-un impas din care sper sa reusesc sa ies,nu mai pot sa dorm si asta ma omoara...
si va multumesc din suflet pt gandurile voastre pentru grija,pentru tot. un mare pupic rodicai care e fantastica si ,din cand in cand draga mea un sms scris cu atata grija ma facea sa nu ma mai simt singura intre peretii aia atat de bine ingrijiti pe care-i urasc....

[b]alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007)




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Neata!

Alina, ma bucur ca esti inapoi acasa! sper din suflet sa te faca Elisa sa uiti de momentul greu prin care ai trecut! o sa fie bine, timpul le vindeca pe toate!!


Ancuta, bine-ai venit!
Oana,tare frumosi carliontatii tai! si mai au si niste ochi..!!
Georgi, si eu am cautat mamica cu privirea, desi nu stiam cum arati..dar speram sa aflu! Si Filip are un sut la minge..si ii si place f mult! poate ne intalnim prin parc..

Carla, taare frumoase pozele! cat de mica si dulce e Larisa ! Sabi m-a innebunit cu cata grija si dragoste ii arata surioarei ei! Pare asa mare in gesturi si cand te uiti la ea, e inca un pui! si tare frumoasa s-a facut, nu ca n-ar fi fost si inainte! iar tu, mami, arati f bine, nici nu se vede ca doar ce ai nascut, bravo tie!



Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

of alina prin cate ai trecut..............ce pot sa-ti spun.....doar ca m-am gandit tot timpul la tine si ca sper din tot sufletul sa-ti revi cat mai repede.

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

alina, nu este emoticon sa-ti arat cu cat drag te imbratisez! te simt atat de trista, parca viata ta frumoasa cu un sot care te iubeste si te ajuta atat de mult, cu o fetita sanatoasa si pur si simplu minunata...nu mai e ce a fost. dar sper sa gasesti puterea sa te bucuri de ceea ce ai si sa nu incetezi sa speri ca va veni si bb2, cand ii va fi lui dat sa se nasca.
carla, am vazut si eu pozele cu fetitele tale si saby cea mica pare atat de mare pe langa larisa! oricum, ai doua fete tare frumoase si mi-e drag de ele cum se iubesc deja.
oaana...voayoristo! ce te bagi in intimitatea insectelor? m-a emotionat foarte tare Iosua cu masca aia de la aparatul de aerosoli. ce cuminte statea frumosul de el! sanatate multa, sa se faca bine repede!

poze noi
Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Alina,


Mami de
Chris (08.08.07) )

si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

alina.a nu ai deranjat pe nimeni cu vestea ta in lunile acestea pline de sarbatoriti... sa nu care cumva sa te simti prost/vinovata ca ai "stricat" ceva pe aici, ca n-ai stricat nimic.... chiar pentru asta suntem cu toate aici, sa ne incurajam atunci cand avem nevoie, asta pentru ca "ne cunoastem" cat de cat si probabil e destul de usor sa te descarci aici pentru ca prietenele de aici nu te judeca niciodata!

Apoi ce sa zic, esti o fire f.speciala. Ai scris cuvinte grele si ne-ai transmis ganduri puternice. Sunt putine cuvintele pe care am putea noi sa le scriem ca sa te alinam in vreun fel, insa crede-ne ca daca am putea ti-am luat durerea cu mana! ma refer la cea sufleteasca! Daca simti ca trebuie sa plangi eu cred ca e bine sa plangi. Daca simti ca trebuie sa fii singura sa te regasesti, retrage-te putin si plange cat sa-ti versi "amarul" insa intoarce-te mereu cu fata spre Elisa si spre sotul tau in care trebuie sa ai incredere ca si el te vrea bine si daca el este putin mai optimist acum (invers decat era la Elisa) incearca sa iei tu de la el, asa cum faceai tu toate eforturile sa-l molipsesti cu calm si voie buna in situatia dificila in care ai fost si cu Elisa in sarcina. Si apoi iti inteleg asa cum pot singuratatea, pustietatea, golul din tine.... pentru ca eu nu am trecut prin asta; imi inchipui cat de tare suferi vazand cat de tare ma doare atunci cand iti citesc cuvintele, cand iti citesc tristetea si cand iti simt lacrimile pe obraz! si stiu cum te-am cunoscut dinainte, cel putin la voce si la vorbe; astfel incat acum te simt atat de ravasita si descurajata, caci chiar nu imi gasesc nici eu cuvintele si ma gandesc cu grija ce sa-ti spun, cum sa-ti spun sa nu te deranjez cumva in plus. Iti doresc din inima sa te regasesti si sa cauti alinarea in primul rand in sotul tau si in Elisa (si in noi ori de cate ori simti nevoia) ... cu toate ca e greu pentru ca poate un anumit sentiment de vinovatie e inca prezent. Sper ca noaptea sa-ti fie un sfetnic bun, pentru ca noaptea e doar pentru tine, iar ziua trebuie sa te mai gandesti si la ceilalti.... ba chiar sa interactionezi cu altii! sa incerci sa dai uitarii cele neplacute si sa reincepi sa visezi! te pup cu mare mare drag!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

subscriu la ce a scris karli....alina sa nu te simti vinovata ca ne "impovarezi" cu problemele tale. chiar ma gandeam zilele trecute ca ma cunosc cu majoritatea de aici de apx 3 ani, chiar 4 cu "aspirantele".....e o perioda suficienta cat sa ne putem declara prietene. am trecut si prin bune si prin rele.si stii cum se zice: prietenul la nevoie se cunoaste! asa ca daca simti nevoia sa te "descarci" undeva , suntem aici!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

eu va pup si va doresc un vikend linistit!!!! nu stiu cand mai am timp sa intru..............

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput