Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Camy si eu am placenta posterioara... si eram avertizata ca il voi simti mai greu.... si de simtit l-am simtit devreme.... dar rar... slab... trec si ma mine zile intregi fara sa-l simt.... si nu-mi fac grizi tocmai pentru ca e devreme, el e mic, placenta posterioara... deci sunt toate datele sa ne salute rar


Ragagapie : cred ca tu esti in saptamana 19 + cum scriem noi aici... deci in saptamana 20. Daca mai ai nelamuriri... ia calendarul si incepe sa numeri de la UM pana azi

Simonette bafta la eco!


17+
Un copil poate oricând sa-l învete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho în "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Salutari fetelor... macar la reluare.
Eu am reusit sa ma trezesc tarziu.... dar.... cu o reactie alergica pe toata pielea... uff... incerc sa-mi dau seama de la ce.... e asa aiurea ca nu pot lua nimic.... Nu e de la mancare... asta e sigur.... ma tem ca e de la o chestie din licra pe care am purtat+o peste noapte.... o si arunc daca e asa...


17+
Un copil poate oricând sa-l învete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho în "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

la sarbatoritele lunii iulie a ramas in titlu luna iunie :)
scuze ca intervin, dar am observat si eu.. :)

oli 14 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

feele gata TT adica l-am primit pe mail, care va pricepeti la valorile astea


Tip analiza Valori rezultate
Interval de
referinta MoM
AFP (IU/ml) 41.00 17.00 – 78.00 1.24
HCG (IU/ml) 17.75 5.50 – 56.00 0.83
uE3 (ng/ml) 1.60 1.50 – 6.60 1.00

Tip risc Risc calculat Risc standard
Risc Varsta 1/1041
Risc Trisomie 21 1/7330 1/385
Risc Defect Tub Neural 1/3785 1/1000
Risc Trisomie 18 <1/10000 1/3000
Rezultatul testului triplu este negativ. Valorile riscului estimat sunt interpretari statistice. Medianele sunt calculate pe baza valorilor extrase dintr-o baza de date a carei dimensiune asigura un rezultat corect pozitiv in proportie de 95%.

Nu stiu de ce nu apare la varsta riscul standard

18
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Mie mi-a zis dr.ca am sarcina cam jos,dar mi-a zis sa stau mai cumintica si nu o sa fie nici o problema. Voi ce stiti?

: 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Ramona din Arad, eu nu m-am luat dupa rezultate. scria ca nu apartin vreunui grup de risc de trisomia 21 asa ca m-am linistit. Eu abia peste 2 saptamani ma duc la ginecolog si o sa ii arat si rezultatele.

Camy, acum stau la 12 km de oras, este aproape. Nu ma plang de mutare ci de faptul ca va mai dura ceva pana se vor definitiva constructia si camerele. Socrul meu a spus ca acum, dupa ce i s-a implinit dorinta de a avea un nepot/nepotica, isi doreste doar sa ne ajute sa terminam constructia (sufrageria, beciul, inca o camera, etc.) si sa ne vada cu o masina noua si buna in curte. Eu am Tico si iubitul Dacia 1410. si apoi poate sa stea linistit si sa se joace cu bebelusul.

Viitoare mamica in culmea fericirii 16+ (18+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia

Ramona din Arad, eu nu m-am luat dupa rezultate. scria ca nu apartin vreunui grup de risc de trisomia 21 asa ca m-am linistit. Eu abia peste 2 saptamani ma duc la ginecolog si o sa ii arat si rezultatele.

Camy, acum stau la 12 km de oras, este aproape. Nu ma plang de mutare ci de faptul ca va mai dura ceva pana se vor definitiva constructia si camerele. Socrul meu a spus ca acum, dupa ce i s-a implinit dorinta de a avea un nepot/nepotica, isi doreste doar sa ne ajute sa terminam constructia (sufrageria, beciul, inca o camera, etc.) si sa ne vada cu o masina noua si buna in curte. Eu am Tico si iubitul Dacia 1410. si apoi poate sa stea linistit si sa se joace cu bebelusul.

Viitoare mamica in culmea fericirii 16+ (18+)


Pirelia, ai avut noroc de socru bun.

------------------------
21+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralia

la sarbatoritele lunii iulie a ramas in titlu luna iunie :)
scuze ca intervin, dar am observat si eu.. :)

oli 14 saptamani+


Multumesc ca mi-ai atras atentia!!! Am uitat

20+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona9999 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia

Ramona din Arad, eu nu m-am luat dupa rezultate. scria ca nu apartin vreunui grup de risc de trisomia 21 asa ca m-am linistit. Eu abia peste 2 saptamani ma duc la ginecolog si o sa ii arat si rezultatele.

Camy, acum stau la 12 km de oras, este aproape. Nu ma plang de mutare ci de faptul ca va mai dura ceva pana se vor definitiva constructia si camerele. Socrul meu a spus ca acum, dupa ce i s-a implinit dorinta de a avea un nepot/nepotica, isi doreste doar sa ne ajute sa terminam constructia (sufrageria, beciul, inca o camera, etc.) si sa ne vada cu o masina noua si buna in curte. Eu am Tico si iubitul Dacia 1410. si apoi poate sa stea linistit si sa se joace cu bebelusul.

Viitoare mamica in culmea fericirii 16+ (18+)


Pare un socru bun, intr-adevar
si asta e cel mai important, daca noua familie te accepta si va si ajuta, e mare lucru
si eu am avut noroc si cu socrii mei, la care am stat 3 ani, si care ne-au ajutat si ne aj inca ft mult....
E mare lucru sa ai pe cineva care sa te ajute......
mai ales ca mama ta e plecata.......

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_carmen spune:

Buna tot nu am inteles cum e cu Intaritul Burtii...Help

+20

+16

Mergi la inceput