Licurici de ianuarie-februarie 2009 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daiopri

Bre Ciufik, da cine crezi ca stie?Doar sa intreb de sora mea:)) Mai in gluma mai in serios, mi-e ca ei o sa ii zica mama, si nu sunt prea multumita, ca as fi vrut sa ii dea mai multa atentie motanului, ca pisoiul nu prea stie. Da stii cum e cu astia mici ca ei se lipesc mai tare, si apoi nici nu prea intelege ce zice motanul
Eu tot incerc sa ma odihnesc, si drept sa zic nu pot sa fac cate as vrea, si nu as fi crezut
Las ca trec toate.
Ca sa nu mai zic ca acum avem de sunat intr-una in tara, ca deh, mama ne cearta ca nu sunam, desi cat am fost doar eu aici nu zicea niciodata nimic, dar na, sora o suna mereu si acu ne trage de urechi. Mi-am facut de lucru:)))
Si noroc ca mi-ati amintit si al meu isi pune mana la ureche si la cap de zici ca are treburi importante
O sa vedeti ca la al doilea nu prea mai observi asa ca la primul
Numai bine tuturor



Inca una si ma duc.
Daiopri fix asa e si la noi. Sor'mea vb mai des cu maica'mea, eu nu si de aici pana la a-mi face capul patrat ca eu nu sun, ca eu nu raspund...
Las' ca stie el pisoiul cine-i mama lui.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Jasmi, felicitari sotului pentru rezultatul excelent de la licenta!!

Koruccia, Mister nu a folosit niciodata suzeta, doar degetul mare (sau uneori toata manutza )...si aici nimeni nu-si bate capul. Mi s-a spus sa-l las in pace, ca renunta el singur. Si oricum, la varsta asta (cateva lunite) cum ii poti opri? Chiar nu avem cum, nu?

Aici vaccin pentru Hepatita B nu se face decat in cazuri speciale... iar pediatrul a zis ca noi nu avem nevoie.

Ada, sa va fie de bine plimbarea, sunt sigura ca ati vazut chestii faine la Targ

Daiopri, multi si la tine, si la pisoi, motan si tati de pisoi si motan.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Dark, multumescAsa ma gandeam si eu si am lasat-o in pace, ca vorba ta, ce puteam sa ii fac.
Oricum se pare ca suzeta a fost o chestie de circumstanta: a luat-o la disperare cand eram internate cu gastroenterita si nu am avut voie sa o alaptez 24 de ore. Probabil suzeta a inlocuit atunci sanul la cerere cu care era ea obisnuita, dar dupa vreo luna jumate a descoperit degetul si s-a mutat la alta etapa. Bine si asa, noi sa fim sanatosi:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, nu am reusit sa fac bagajele, nu m-am simtit in stare, ma doare capul, ma arde pielea... Sper sa reusesc sa le fac maine dimineata.

Vad eu cum va fi la mama, nu stiu daca mai usor, cred ca mai greu, pentru ca Dari nu cunoaste pe nimeni acolo, deci nu va sta la nimeni in brate / cu nimeni... Om vedea... Imi fac griji si ca nu va incapea caruciorul in portbagajul masinii, l-am pliat si tot mare e...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Fetelor, de cateva zile, de cand ma mulg mai mult, laptele meu este albastrui. Cand il mulg este alb-bleu, cand se aduna grasimea deasupra (la cateva ore dupa muls si pus in frigider), este albastrui de-a dreptul.

O fi normal?

O sa intreb si la Alaptarea Help Line, dar acolo nu se prea scrie, sau asa mi s-a parut mie.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Si ce daca? Eu zic sa nu-ti bati capul ca stie organismul tau mai bine ce si cum. Si al meu e de multe ori asa. Cand il incalzesc sa-l dau la bebe se topeste cumva grasimea de deasupra, se omogenizeaza. Bebele meu a fost mereu f bine cu greutatea, si cand il alaptam exclusiv si acum cu completare. Parerea mea e ca laptele nu are nimic. Poate ca bebe are nevoie de mai multa apa si e mai apatos, mai albastrui. Oricum la mine mai des a fost laptele albastrui, decat alb ca cel de vaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

merg la . bee, relax, noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

asta ma gasit eu pe net:

Mature milk
Your milk will change and increase in quantity about 48 to 72 hours after giving birth. It may take longer depending on when you start breastfeeding and how often you breastfeed. The change in milk occurs a little earlier if you have breastfed before.
Foremilk
When first starting to breastfeed, the first milk the baby receives is called foremilk. It is thin and watery with a light blue tinge. Foremilk is largely water needed to satisfy your baby#8217;s thirst.
Hind-milk
Hind-milk is released after several minutes of nursing. It is similar in texture to cream and has the highest concentration of fat. The hind-milk has a relaxing effect on your baby. Hind-milk helps your baby feel satisfied and gain weight. Feed your baby until you see a sleepy, satisfied look on your baby#8217;s face.

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Daiopri

Jasmi felicitari sotului, o sa ne scapam si noi in 5 iuliea. Azi a primit lucrarea de la legat si e nervos ca au facut aia diverse greseli



votati-ne http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=372

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Intru si eu , ca huhurezu, noaptea cand nu mai e nimeni, sa vad ce-ati mai facut in cursul zilei.

Micola recunosc ca habar n-aveam ca cei cu numele de Cosmin/a se serbeaza de sf. Constantin... de Patricia stiam insa, si pe verisoara mea o cheama si Patricia

Mai, nu ma speriati cu transpiratul bebelusilor, ca si a mea se face leoarca in cap mai ales, dar eu m-am gandit ca e cald, ca e ea mai grasana.

Cadia eu ii dau sa bea apa plata Izvorul alb de la Dorna, cea cu care ii prepar si laptele. Nu o fierb si nu am avut nici o problema niciodata. Si folosesc biberonul, canita nu am luat inca. Daca ai dubii, poti sa-i iei apa pentru bebelusi de la Humana, Babywasser se cheama, la cutie de 1,5 l, costa cam 6-7 lei, dar daca o iei doar pentru baut si nu-i prepari si lapte cu ea, cred ca e ok.

jasmi felicitari sotului! Sau tie?



Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712
Poze botez
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/3657721858/in/set-72157620335759351/

Mergi la inceput