psiholog bun penru copii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna.
AM gasit subiectul acesta mai vechi si m-am gandit sa-l reactivez si sa va intreb daca ati gasit un psiholog bun si daca ati fost cu copiii la el.
Am nevoie urgenta de un psiholog bun pentru copil.
Am auzit de dna Elvira Alexandrescu, dar este extrem de ocupata si nu pot sa astept 1-2 luni pentru o consultatie.
As prefera un psiholog care sa aiba program sambata.
AM sunat la Medlife sa intreb de dna Mihaela Sahlean si mi s-a spus ca dansa nu prea consulta copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

eu stiu pe cineva. ii voi cere permisiunea sa postez numarul doamnei. dincolo de faptul ca este un bun psiholog este si mamica si relationeaza foarte bine si cu parintii si cu copilul. eventual vorbim pe privat.

Citat:
citat din mesajul lui Ela2001

Buna.
AM gasit subiectul acesta mai vechi si m-am gandit sa-l reactivez si sa va intreb daca ati gasit un psiholog bun si daca ati fost cu copiii la el.
Am nevoie urgenta de un psiholog bun pentru copil.
Am auzit de dna Elvira Alexandrescu, dar este extrem de ocupata si nu pot sa astept 1-2 luni pentru o consultatie.
As prefera un psiholog care sa aiba program sambata.
AM sunat la Medlife sa intreb de dna Mihaela Sahlean si mi s-a spus ca dansa nu prea consulta copii.


P.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_psiho spune:

Copilul se poate duce de la orice varsta la psiholog,NUMAI cu conditia sa se implice si familia in consilierea lui. Fara implicarea familiei este inutil sa il duci la psiholog, pana la varsta adolescentei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Buna seara, vreau sa pun si eu o intrebare, am nevoie de un psiholog pediatru in Deva, poate ma ajuta cineva, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

Buna,

As avea nevoie sa-mi recomandati un psiholog bun in Bucuresti pentru a a-l ajuta pe baiatul cel mare sa se integreze mai usor in clasa lui. A schimbat scoala semestrul acesta si se regaseste cam stingher printre noii colegi. Deja ne-am intalnit cu invatatoarea si mi-a recomandat sa ne vedem cu dna psiholog din scoala. Insa as vrea sa vedem si un psiholog de la un cabinet privat ca sa avem o a doua opinie relativ la situatia noastra.

Multumesc mult pentru sfaturile voastre!

Mergi la inceput