Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Miany75 "La multi ani" cu multa sanatate si impliniri.
Si fetelor care azi isi serbeaza ziua de nume le urez "la multi ani"
si implinirea tuturor dorintelor.
Referitor la morfofetala de trim.II la mine pica undeva intre sapt. 23 si sapt. 24 si o fac la Diagnosis la Dr. Adrian POP. Programarea o am de cand eram in sapt. 7, facuta la sfatul dr. ginecolog.

Sa avezi o zi buna si linistita.




20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonjour fetele!

miany - la multi ani frumosi si fericiti - si din noastra!

Andre, azi imi e ceva mai bine, sa zic...parca burtica nu mai e asa tare, iar durerile de spate sunt mai surde.....le mai simt cand stau pe scaun...asa, mai vag..

e clar, o sa-mi iau hartie sa-mi reduc programul la 6 ore, fie ce-o fi...

camy, nu pot sa-mi bag de-acu' co de risc material ca nu ar accepta, oricat de ok e ca sef....stiu ca nu-i cam convine...e un pic mai altfel situatia
o sa vad mai incolo ce voi face...in fct si de cum mai voi mai simti..

pup burtici!


krelia 20+ si sufletul nostru, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am vb cu cei de la Diagnosis din bucuresti....au spus ca ma anunta ei cu o zi, 2 inainte de inca o morfofetala...v-am zis ca m-au mai chemas sa vada cum ia Flavius in greutate
Sper din inima sa fie bine...dar nu-mi place asteptarea asta...adica sa ma sune azi..ca maine trebuie sa merg la Bucuresti
Le-am spus ca nu-s din Bucuresti..si mi-au zis ca incearca sa ma anunte cu 2 zile inainte

Sper macar sa fie bine!
Doamne ajuta!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

20+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Off Camy.... te cred ca e grea asteptare.... dar tu vei merge dupa vesti excelente... ai sa vezi Nu te stresa.. sigur bebe al tau e bine ... sanatos


Mai fetelor, noi ne facem 1000 de griji.... si stiu o mamica... in tratament pt tbc... abia daca se vedea burta la 9 luni.... nu a fost la control .... "ca se saturase de medici" ( ea a luat 5 kg toata sarcina) si a nascut un baietel perfect sanatos de 2,800.... nu-mi venea sa cred.... nu mai spun ca traieste in niste conditii de mizerie.... si nu vreau sa ma gandesc ce poate ea manca. Offff si noi.... ne stresam si daca bate vantul.... ZIC SI EU.... CA TOT MA STRESEZ... CHIAR DACA VAD POVESTILE ASTEA...BA CHIAR MA ENERVEZ PENTRU INCONSTIENTA LOR.


17+
Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Salutare burticoaselor
Miany75 La multi ani , sanatate, fericire si un bb sanatos si mancacios!
Alina, imi pare tare rau. Sa te ajute DD sa treci peste durere cat de repede.

David e nascut pe 25 ian, l-am scos la geam dupa 2 saptamani un picutel si apoi la 4 saptamani deja eram cu caruciorul afara la plimbarica.

Eu voi naste tot cu dr Micu Romeo , clinica Gine 1, Cluj-Napoca.

Felicitari celor care au aflat ce se ascunde in burtica.
Iar legat de miscari, eu o simt pe d-ra mea zilnic, uneori destul de slab , alterori am impresia ca joaca fotbal .

Va , fug sa-mi termin treaba si apoi la somn cu David, care m-a trezit de dim la 5 si nu a vrut sa adoarma inapoi...sunt zombi



Cristinna mami de
David Cristian 25.01.2007 si 19+ Nora



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Uitasem sa schimb semnatura


Cristinna mami de
David Cristian 25.01.2007 si 20+ Nora



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna fetele!

Myani, la multi ani fericiti alaturi de toti cei dragi!!!

Va doresc o saptamana de vis!
Noi mai avem o sapt si plecam in ro.....abia astept!
Pe 8 am programare la o eco in ro ca sa vad daca bb ne arata ce are intre picioruse

V-am at!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in
15+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Camy, despre ce prima vorbeai tu?
Eu stiu doar de salariu mediu pe unitate, platit de aceasta mamei, pentru nasterea fiecarui copil, pe care firma e obligata sa ti-l dea, conform CCMun 2007-2010.

Exista si alta prevedere sa mai primim niste banuti?


krelia 20+ si sufletul nostru, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Miany, multi ani de fericire, impliniri, viata lunga si prosperitate. Fie ca tot ce-ti doreste sa se realizeze cat mai repede si cat mai usor. La multi ani! .

Krelia, despre acel stimulent este vorba. Dar daca la nivelul societatii este mentionay mai mult, atunci mai mult vei primi. Camy se referea si la prima de Craciun, unde teoretic ar trebui sa primeasca ceva. Eu nu voi beneficia nici de una nici de alta.



Viitoare mamica in culmea fericirii 15+ (17+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Asa este conform CCM la nivel national ti se acorda la nasterea fiecarui copil un salariu mediu pe unitate, la Camy, contractul colectiv de munca probabil e negociat altfel(sunt sistem privat)...tot ce pot sa spun este bravo lor ca le acorda angajatilor 3 salarii medii pe unitate, la noi e tot sistem privat insa se da doar un salariu tarifar de incadrare la primii 2 copii(conform CCM la nivel de unitate)

17+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput