Viata de dupa moarte - documentar

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Da Gabi, am inteles ce ai scris initial nu era nevoie de auto citare.

Mie, ca si tie, de OZN uri nu-mi era clar.(nu imi e clar, defapt)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

La drept vorbind, OZN-urile nu ar trebui asimilate cu ceva paranormal. Nu sunt acestea navele extraterestrilor? Daca omuletii verzi exista, tre' sa circule si ei cumva... si se īntāmpla sa mai vedem navetele lor...

Eu as fi curioasa cum se explica o radioactivitate isesita din comun pe o arie restrānsa dintr-o padure. Parca nu ar fi vorba de un zacamānt... O fo cazut acolo un OZN nuclear si a contaminat locul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Sau poate cineva a ingropat ceva deseuri radioactive de prin "tarile calde"?Ma mir ca nimeni nu verifica....

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

wow marius merci mult , abia astept sa citesc maine cele 15 pagini si sa urmaresc documentarul ... acum imi e foarte somn




Aida ... 35+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

.

Buna dimineata!

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Pacat ca un subiect interesant nu a mai continuat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

am recitit de aici.

acum traiesc o perioada in care "viata de dupa moarte" chiar imi produce o frica uriasa... si atat.
ce ciudat... poate e sg. loc unde capeti linistea...
de ce sa te temi de asa ceva?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaba-rema

am recitit de aici.

acum traiesc o perioada in care "viata de dupa moarte" chiar imi produce o frica uriasa... si atat.
ce ciudat... poate e sg. loc unde capeti linistea...
de ce sa te temi de asa ceva?...



īn Eclesiastul 3:11 spune ca,Dumnezeu a pus gāndul vesniciei īn inima omului."
Depinde de fiecare unde alege sa se duca si sa isi petreaca eternitatea: unde este liniste si pace, un loc de mangaiere(LUCA 16:19-31) sau un loc al chinului si al pedepsei vesnice. Nu exista cale de mijloc.

H.G.Adams spunea: "Iadul este adevarul īnteles prea tārziu!"


am gasit studii foarte interesante pe situl, Resurse crestine romanesti:
http://www.rcrwebsite.com/index1280.htm

Domnul sa fie cu voi!

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

As vrea sa scriu un mesaj care l-am primit si eu.

"Daca o mama cu un copil nou nascut adormit este intr-o calatorie si este frig, ger sau conditii lipsite de igiena, ea isi doreste ca micutul sa nu se trezeasca pana cand nu va ajunge intr-un loc unde se poate ingriji fara pericol de copil. Desi dorim sa ne bucuram de copiii nostri in aceasta lume, moartea este doar un somn pentru cei ce i-au pasit pragul, caci exista speranta invierii intr-o viata mai buna. Daca veti fi salvati prin meritele lui Isus pentru viata vesnica veti fi fericiti ca aceasts micuta nu a gustat o viata de necaz si se va bucura doar de o viata mai buna."
"Eu cred ca fetita voastra va va fi redata, daca voi veti fi printre cei mantuiti. Si daca, in cazul unei persoane care a trait mai mult poate iti pui intrebarea "Oare va fi mantuit?", in ce o priveste pe ea aceasta e sigur...doar de voi depinde!"

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!



offf, niciunde nu poti fi linistit, peste tot e o vinatoare... se putea sa nu incerce sa te "recupereze", sa iti dea pace, saracuta de tine, monica? nu te lasa manipulata de astfel de persoane care nu au respect de nimic, dor interesul lor il vor.
Nu mari durerea ta cu incercarea de a ajunge o sfinta, nu asta e menirea ta, nu trebuie sa te chinui si sa duci si mai mult decit ai primit povara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkei spune:

Haaai maaa.... De ce v-ati oprit??? E cel mai "tare" subiect pe care l-am citit pe DC pana acum. Se putea discuta pe tema asta pana la adanci batraneti (sau pana la viata urmatoare?

Mergi la inceput