Viata de dupa moarte - documentar

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Liniste si pace.

Este canicula si nimeni nu ar cuteza sa-si riste frigiderul sau aerul conditionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Dap, Gabi, constatasem si eu.

Liniste si pace.
Doar 3x3 continua neabatuta, fie vint fie furtuna, ca un perpetuum mobile :).
In rest, niiimeni nu pare amator sa faca galerie minunatiilor povestite aici, de exemplu repozitionarii oaselor in corpul uman prin puterea gindului...
Nimeni nu aplauda, nimeni nu contesta. Ma intreb oare cine mai citeste :).

... si cind te gindesti cita zarva si cit sress fu , de aparuse inventarea acestui coltisor ca singura solutie de iesire din impas ...


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details



Cred ca troll-ii ca mine sunt de vina . Am speriat oamenii de bine :(

Sau poate ca e iulie, si de-aia... lumea ori e plecata, ori n-are chef, cel putin de 'paranormale'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

propun tema de discutie fenomenele din padurea Baciu, Cluj Napoca.

Nu va dau link, va las placerea descoperirii:-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Da, spooky! :)) Acolo s-a filmat Blair Witch Project? LOL

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Ei, Panteruto, hai ca asta cu aliens si ozn-uri este ´´specializarea´´ ta :-))
Nu-ti place tema propusa de mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Lady, e ok, cine sunt eu sa zic ce e bun si ce nu e? :)
Doar ca nu ma pasioneaza povestile spooky de prin paduri LOL. Pe mine ma sperie orice padure noaptea si oriunde as fi mi-as putea inchipui tot felul de bazaconii.

Razi tu razi dar si cand vin "omuletii verzi"...LOL (ti se pare imposibil sa existe viata inafara de noi in Univers?) .
Chiar acum arata pe Discovery o emisiune despre Marte, cum la un moment dat a existat apa pe suprafata planetei dar cercetatorii incearca sa isi dea seama ce cataclism sau ce anume a facut ca apa sa dispara.
Daca atat cat a existat apa pe Marte, a existat si viata?

Daca s-ar descoperi viata pe o alta planeta, ti-ar zdruncina ideile despre telul inaltator al vietii? Sau i-ai ingloba si pe ei in Marele Plan?


Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Ma dau batuta :(
Se poate un mic link, fetelor, please

Constat ca m-am "defectat" total vizavi de paranormal... sau n-am gasit eu linkul, descrierile si imaginile potrivite... caci nu percutez deloc

Am retinut doar ca e o zona restrânsa unde apar niste fenomene mai putin raspândite, dar care se datoreaza unei radioactivitati locale destul de puternice.

(btw, eu nu m-as duce acolo sa ma iradiez!...)

EDIT:
Gata, am gasit ceva pe descopera.ro...
Am impresia ca radioactivitatea crescuta, care pare certa, explica fenomenele ciudate (mai putin OZN-urile): copacii nodurosi, pamântul ars, luminile viu colorate* starile de anxietate-greata-voma, arsurile de pe piele, senzatia oamenilor ca vad "iele" - prin modificari ale indicelui de refractie al aerului, lipsa unor plante, anomalii ale altora, obtinerea unor imagini bizare/deformate în fotografii... chiar anomaliile de câmp electromagnetic tot de la radioactivitatea anormal de mare :(

Nu e paranormal... dar e periculos!

PS: nimeni n-a catadicsit sa masoare radioactivitatea si sa cartografieze zona, eventual sa caute si cauza??

un fel de "focuri vii", cum se mai numesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:



aici am citit eu:

http://www.descopera.ro/maratoanele-descopera/fenomenele-paranormale/4630685-ce-se-afla-in-padurea-baciu

Panteruto, dar eu nu sustin ca n-ar exista si alte forme de viata in univers. Si daca as vedea omuletul verde nu mi-ar darama niciun principiu.

Marele plan nu stiu ce e...la ce te referi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604





EDIT:
Gata, am gasit ceva pe descopera.ro...
Am impresia ca radioactivitatea crescuta, care pare certa, explica fenomenele ciudate (mai putin OZN-urile): copacii nodurosi, pamântul ars, luminile viu colorate* starile de anxietate-greata-voma, arsurile de pe piele, senzatia oamenilor ca vad "iele" - prin modificari ale indicelui de refractie al aerului, lipsa unor plante, anomalii ale altora, obtinerea unor imagini bizare/deformate în fotografii... chiar anomaliile de câmp electromagnetic tot de la radioactivitatea anormal de mare :(

Nu e paranormal... dar e periculos!

PS: nimeni n-a catadicsit sa masoare radioactivitatea si sa cartografieze zona, eventual sa caute si cauza??

un fel de "focuri vii", cum se mai numesc...



Eu nu inteelg, cum adica ozn-urile se vad doar in poza?
Pai ala care face poza, face asa..pune obiectivul spre cer si spera sa ´´prinda´´ ozn-ul?

Cu radioactivitatea imi e clar. Cu ozn- urile nu prea.
Sa fie halucinatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604





EDIT:
Gata, am gasit ceva pe descopera.ro...
Am impresia ca radioactivitatea crescuta, care pare certa, explica fenomenele ciudate (mai putin OZN-urile): copacii nodurosi, pamântul ars, luminile viu colorate* starile de anxietate-greata-voma, arsurile de pe piele, senzatia oamenilor ca vad "iele" - prin modificari ale indicelui de refractie al aerului, lipsa unor plante, anomalii ale altora, obtinerea unor imagini bizare/deformate în fotografii... chiar anomaliile de câmp electromagnetic tot de la radioactivitatea anormal de mare :(

Nu e paranormal... dar e periculos!

PS: nimeni n-a catadicsit sa masoare radioactivitatea si sa cartografieze zona, eventual sa caute si cauza??

un fel de "focuri vii", cum se mai numesc...



Eu nu inteelg, cum adica ozn-urile se vad doar in poza?
Pai ala care face poza, face asa..pune obiectivul spre cer si spera sa ´´prinda´´ ozn-ul?

Cu radioactivitatea imi e clar. Cu ozn- urile nu prea.
Sa fie halucinatii?



pai, de aceea am si specificat, ma autocitez:
"Am impresia ca radioactivitatea crescuta, care pare certa, explica fenomenele ciudate (mai putin OZN-urile): ..."

La 'ufologie' nu ma bag, nu m-a prea pasionat vreodata si nu ma pricep deloc, sunt bâta

Mergi la inceput