Mamici de zmeurici de iulie-august (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

fetelor, ca sa ma mai relxez, m-am mai plimbat un pic, si am dat de un super magazin aproape de piata Chibrit, numit "lumea copiilor" de unde i-am luat zemurelului meu cateva lucrusoare foarte marfa. Il recomand celor care au cum sa ajunga acolo. Preturile mi s-au parut ok, si au foarte multe produse (pe 3 etaje din cate am vazut) pentru copii de toate varstele. Am luat un cosulet de transport de panzica, pentru cand vom iesi din spital cu 110 RON, si are si gentuta. Si trebuie sa ma intorc la salariuu , am mai "vizat" cateva lucrusoare.

Am o intrebare: daca am patut de panzica(nu de lemn) mai trebuie sa mai iau salteluta? Dar mi se pare suportul ala cam atre pre bebe. Voi cum ati procedat?

Va pup


33 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Am ajuns acasa cu bine!

Blanca, nu stiu sigur unde te duce Ambulanta . Mie mi-au spus de la clinica unde voi naste, ca daca le spun, ma duc si la ei, doar sa fie intr-adevar urgenta si sa nu o folosesc pe post de taxi . Sper totusi sa nu ajung la varianta asta si sa nu ajung la Spitalul judetean, fara medic...brrrr.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulie.aug09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mushil


Pai da-ne datele tale :DN (data nasterii), UM (ultima menstruatie), DNP (data probabila a nasterii), ce carucior vrei, eventual numele lui bebe, spitalul si medicul cu care vei naste..si te trecem


DN: 18.03.1983
UM: 24.10.2008
DNP: 1.08.2009
BAIAT: Darius MAtei
Spital: CFR2, dr. Radulescu-Botica

34 saptamani, 5 zile

[/quote]

Esti in listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Puteti trece modifica si adauga la listuta in loc de Mony24 sunt Mony08 ...... carucior , Maternitatea Odobescu Timisoara , la nume inca ne gandim

Mony 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Alynakiss Nastere usoara si bb sanatos si mancacios
Felicitari tuturor mamicilor sa aveti parte de bbei sanatosi si necolicosi

Va

Mony 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mushil spune:



Esti in listuta
[/quote]

Merci

34 saptamani, 5 zile cu Darius Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulie.aug09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mony08

Puteti trece modifica si adauga la listuta in loc de Mony24 sunt Mony08 ...... carucior , Maternitatea Odobescu Timisoara , la nume inca ne gandim

Mony 31+


Modificat...pozitia 128, da ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cornelia


Blanca, nu stiu sigur unde te duce Ambulanta . Mie mi-au spus de la clinica unde voi naste, ca daca le spun, ma duc si la ei, doar sa fie intr-adevar urgenta si sa nu o folosesc pe post de taxi . Sper totusi sa nu ajung la varianta asta si sa nu ajung la Spitalul judetean, fara medic...brrrr.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2


Nasol..in cazul asta il astept pe sot sa vina..cica in 15 minute e acasa (daca nu e ora de varf)..caci si la taxi astept 10 minute pana vine.

s36 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

MC2008, Advantanul contine cortizon si uite ce scrie in prospect: "In situatia unei femei gravide sau in alaptare, indicatiile clinice pentru tratamentul cu Advantan trebuie bine apreciate, iar avantajul bine cantarit in raport cu riscul. In special trebuie evitata folosirea produsului pe suprafete intinse si timp indelungat." Poate incersi totusi un tratament mai bland. Eventual mergi la dermatolog.

Romanitza, eu nu mai lucrez de la 1 iunie , doar ocazional am mai facut vizite la birou.

Noce, unele antibiotice sunt ok in sarcina. Stiu ca streptococul B e periculos pt. bb daca nasti normal, asa ca e indicat sa il tratezi.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

MC2008 am vrut si eu sa te avertizez cu Advantanul, dar a facut-o Cornelia. ai grija....la mine sunt doar mancarimi ale pielii, nimic mai mult, sper sa ramana asa sau sa dispara definitiv.
Cornelia bine ca ai ajuns acasa....stai departe de birou.
de Monica din Italia nu stie nimeni nimic? o fi nascut?
vad ca vorbiti de salvare...sincer si eu ma gandeam sa o chem in cazul in care o fii ora de varf in oras...sa ajungem in timp util. acum nu stiu unde ma va duce...nu m-am gandit sa intreb medicul. dar decat sa ajung la alt spital...mai bine ma duce sotul. el are birou la parter in acelasi bloc, doar sa nu fie la vreo intalnire in celalat capat de oras....atunci pun eu mana pe masina mea si tot ajung la spital.
Pooh am prestat si eu o ciorbitza de legume.
Adriana esti fenomenala cate feluri ai gatit azi.
Noce imi pare rau ca ti-a iesit streptococ, dar mai bine trateaza-l, nu e bine sa ai asa ceva la nastere naturala.
Romanitza condoleante, imi pare rau pt. pierderea suferita!
Moniland tin minte ca la voi e mat. la et.9. la noi sunt 2 maternitati, spitalul judetean e in alta parte. astea sunt in cladiri istorice, pe max. 2 etaje, fara lifturi. Tin minte ca mie mi-a dus ditamai gentocul tanti care mi-a facut clisma, bine am si cotizat ca sa fie blanda, dar uite ca a dus si bagajul. cred ca toate fac asa....eu eram incovoiata de la contractii, al meu nu avea trecere libera....

_
Gio36+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput