fiv la cluj 24

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

uratica te rog io ai grija ca deja am emotii cind nu apari pe forum .
Neata fetelor !!! Haideti la cafea ca a pregatit-o uratica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Petruta la multi ani de ziua ta si sa ai parte de cel mai frumos cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

ciao fetele!
petruta, un urez multa sanatate si un sincer "la muuuuulti ani!" si un cat mai curand posibil
mara, vreau sa te intreb daca stii cumva daca se fac spermograme bune, adica cat de cat reale, la dr. Coman???ca il trimit pe intrusu' la analiza si nustiu unde...la gine 1 sau la coman???te rog mult daca stii sa ma anunti cel tarziu pana miercuri dimineata.
...fetelor, in urma tratamentului cu vitex fruit, am cm de 26 de zile si inainte era de 30-32. o fii de bine??dar durerile sunt tot nasoale in prima zi!
toate fetele si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

turqoise eu as zice gine 1 pentru spermograma, mie mi se par cei mai seriosi si in plus la ei se face si fiv si e normal sa fie mai atenti.Eu la coman nu am incercat, am doar o experienta mai putin placuta cu cei de la interservisan cind fugeam cu borcanu cu prin oras si cind, in cele din urma am ajuns mi-au spus ca nu e doctor care sa faca spermograma . Da asta dupa ce ii sunasem in prealabil si mi-au spus ca po sa vin cu mostra . Asa ca eu zic gine 1 dar n-ar strica totusi sa dai un telefon inainte sa nu fie plecati in concediu Si sa iasa un rezultat bun, cu multi si vigurosi
De vitex... eu zic ca e de bine. Mie imi vine regulat si nu mai am nici dureri, acuma nu stiu ce sa cred, daca de la vitex sau nu mi se trage da eu cred ca da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

helo fetele cum sunteti la inceput de saptamana ? sper ca sunteti fresh eu acum m-am intors de la cj si pot sa va spun ca am reusit "remarcabila performanta "de a produce .... 2 foliculi pe ov drept si ... nici unul pe ov sting ,mici si amariti ... dar la urma urmei eu am nevoie doar de unul bun ,nu-i asa .Sunt un pic dezamagita si dr a spus ca e putin probabil sa mai produca ceva si sa ne rugam sa creasca astia 2 ,asa ca ... continuam ca ptr 2 merita sa continui trat si vedem miercuri la control daca vor sau nu sa creasca ,va poop ,sa aveti o sapt faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

apalina lasa ca sunt buni si doi, nici nu ai nevoie de mai multi ca sa se lase cu gemeni. Trebuie sa crezi in sansa lor si a ta./ Asa ca inainte cu optimism si entuziasm
maddutz sper ca esti bine, ca te relaxezi undeva cu burtica la soare
uraticooooo... hai inapoi din oras ca am deja emotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

uratica,tu mai faci laparo?
merci pt nr lui ION IONUT,il aveam si eu cindva dar l-am pierdut
cred ca pina la urma tot la el ma duc...nu prea am incredere in dr care nu sint specializati pe infertilitate
cit despre biopsie ,nu vreau sa fac fiindca nu trebuie sa mai umblu deloc la ovare,eu mai am si un chist de 17mm tot endometriozic care s-a format dupa cealalta laparo dar mi-a zis sa dr sa nu -l scoata ca daca mai umbla la ele nu voi mai produce nici aceii foliculi care inca ii mai produc




bytzi


doamne ,ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

holla gagici!
m-am intors vie si nevatamata din oras-fara peripetii!a dat Domnul!
bytzy-eu vreau sa trimit mail in ungaria-budapesta sa vad daca e bine sa fac acum laparo si histero sau inainte de fiv!vreau sa stiu cum e mai bine!mai bine astept decat sa ma arunc aiurea cu capul inainte-ptr ca toate belelele ce le-am avut cred ca au vrut sa-mi spuna ceva!
uff..eu inca astept sa vad daca gasesc un job bun sau plec..mai astept pana pe la sfarsitul lui iulie sa vad ce pica!sper sa am si eu un pic de noroc ca altfel ma arunc in groapa cu "rahat"!sa se lipeasca norocul si de mine!
in rest sunt bine-frumoasa-galben de grasa!cu cosmaruri si nopti nedormite!dar sper sa treaca toate!
apalino mama-hai cu reusita ca sa prind si eu curaj!cu 2 foliculi sigur vor iesi gemelasi!
petrule-la multi ani fata frumoasa!sa ai parte de ceea ce-ti doresti cel mai mult!
fetele mele va pupacesc pe toate si sper sa ne umplem si noi capitolele numai cu vesti bune de-acum incolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

Neata fetele !!! Haideti la cafeluta
uratica bine ca ai aparut teafara si nevatamata ca iar aveam emotii. Sa speram ca s-a terminat cu ghinioanele si acum vor merge treburile ca pe roate
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna dimineata!
mara-mi-ai luat-o inainte!eu incerc sa imi fac program..sa ma trezesc la ora de si sa ma culc la ora de..ca m-am dat cu totul peste cap!
hihi..referitor la ghinioane-probleme si alte cele..imi dau seama ca deja toate astea fac parte din viata mea..incep sa ma obisnuiesc cu ele!daca nu mi se intampla nimic in decurs de o saptamana,doua..o sa ma arunc din instinct in fata vreunei masini!cred ca trebuia sa fiu un emokid..insa m-am nascut in alta generatie si ii fentez!off..acum serios vorbind-chiar m-am saturat de probleme!!deja nu mai pot!sper sa nu mai am parte de belele ca o iau razna!
tu ce mai faci iubita?
gagici-o zi buna sa aveti!fara peripetii!sau daca vreti peripetii luati de la mine!sa scap si eu de ele!

Mergi la inceput