M-am hotarat adoptie.... cap.63

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

buna dimineata ,
ma gandeam sa intru si eu in randul vostru , acolo pe listuta , insa , deocamdata , nu stiu exact ce statut avem , pentru ca ,in acest moment , suntem in etapa de vizitare a copilasului.

ASI , MANUELITA , voi stiti deja povestea noastra mai in detaliu , am sa spun si pentru restul lumii ,ca , vizitam un pici bronzat si cu genunchi juliti , de 4 anisori , si care se numeste ANDREI.

ANCA WISH , vezi , ca pana la urma exemplul tau a functionat pana la capat , ne-am indragostit de pici chiar din prima pozica , si are 4 ani cat avea si Dana ta .

voiam sa pun pozici acolo in mail-ul vostru comun , insa , nu stiu exact toate detaliile , poate imi dati un pm voi.

suntem f nerabdatori sa vizitam din nou copilul , caruia deja i-am cumparat o caruta de jucarii , insa , am zis sa ii le ducem pe rind ,sa nu se plictiseasca prea repede de ele.
cam tot ce am cumparat sunt in dublu exemplar , pentru ca acolo mai e un baietel , de 6 anisori , partener de joaca nonstop .

cei doi copii sunt absolut fermecatori , vorbesc nonstop , au o energie debordanta , si scot perlute la fiecare minut.

ceea ce m-a deranjat a fost ca , cei doi copii spun as.mat.MAMA si TATA , si ma gandesc oare cum o sa ne spuna noua asa , si mai ales cand.
in rest , toata stima pentru familia as.maternali , care a stiut sa creasca atat de frumos doi pusti veseli , vorbareti , ascultatori.

poate povestiti si voi , cei cu copilasi luati mai maricei , cum au ajuns sa va spuna voua mama si tata .

si daca au mai avut si un partener de joaca , cum l-ati facut pe copil sa nu ii simta lipsa , si ,sa va plinga ca vrea inapoi.

si o sa fiu si activa de acum incolo , nu doar sa va citesc din umbra .


viitoare mamica de norocel sau norocica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

La multi ani Laura! Sa-ti traiasca fetita si sa-ti aduca numai bucurii Liliana! Imi cer scuze pentru intarziere, dar sunt mereu ocupata.

Pup toate fetele, puiuti si puicutele lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sunny ce veste minunata!!!!!!
Abia astept sa ne dai detalii cum sunteti

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Sunnyday07 - ma bucur mult pt tine, sanatate multa, fericire cat cuprinde si asteptam povestea voastra



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Manuelita cum sunteti?Gata pregatirile?


Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Buna fetelor!
Revin si eu dupa o absenta destul de mare ( calculatorul a fost stricat), dar, din pacate, suntem tot la faza de plasament.Nu stiu cand terminam ca nu mai am rabdare.
Fetita a crescut , toata ziua vrea afara , tot timpul "vorbeste" , iar noi suntem topiti dupa ea.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Redrose1976 - te asteptam si pe tine la 'Nascuti din inima,crescuti in suflet', sa ne impartasesti din dragalaseniile micutei voastre.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

SoriLea , despre dragalaseniile micutei noastre cred ca pot sa vb zile intregi. Sigur ca o sa va povestesc cel putin o parte din ele. Pt mine ceva f emotionant e cand vrea sa ma alinte , vine la mine imi spune dulce: maamii, miimii, meemii , ma ia in brate si imi da multi , multi pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Sunny, asi, Manuelita ce de vesti bune!

Io am descoperit (dupa 3 saptamini ) ca pe certificatul de grefa Alex are scris numele gresit Sper ca sentinta sa nu fie la fel. Uf!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Cum asa Misha, 3 saptamani tu nu ai citit acea hartie, sau a trecut neobservata din cauza fericirii??

o sa fie bn pana la sfarsit ai sa vezi

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput