Mamici de zmeurici de iulie-august (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Rallu


Siacob

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 38+ Anastasia Ioana
AMR 2 saptamani


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Buna dimineata!
Rallu azi iti vezi zmeurica
Siacob si pentru tine
Asteptam vesti de la voi si sa dea Dumnezeu sa aveti bebei sanatosi, frumosi, cuminti si pentru voi recuperare usoara.


31+viitoare mami de Maya Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Wow..am dormit pana acum, de mult nu am mai dormit asa, ce bine imi pare....va invit la o , chiar daca cam tarziu.
Felicitari ANCA , bine ai venit pe lume Tudor
Sa fie un capitol nou plin de vesti bune!!!!
Ieri am facut tarta cu cirese dupa reteta lui Pooh, a ieit fff buna, i-a placut si sotului si imi place ca e usor de facut

Viitoare Mami superr fericita! 35 Isabelle
AMR 5 SAPTAMANI Bebelina in burtik Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

buna mamici de zmeurici,
nu am mai scris de ceva vreme, dar am citit cam tot ces-a intamplat pe aici cu unele exceptii avand in vedere ca am fost cu casa in renovare (doar vine bebe2 si trebuie sa fie curat).
Nu puteam sa nu le felicit si eu pe mamicile de zmeurici care si-au facut intrarea in aceasta lume, sa fie sanatoase si ele si bebicii.
Ancuta felicitari si bun venit lui bebe Teodor sa fie sanatos si mancacios.
Noi suntem bine, miercurea trecuta am fost la echo si bebe avea 2116 g la 32 de sapt. Am intrat in sapt 34 si sunt putin stresata deoarece pe Vladut l-am nascut la 34s, dar speram ca de data asta bebe Codrin sa stea mai mult. Oricum eu fac dexametazona de la 30s, o doza pe sapt si in caz de nastere prematura avem plamanii maturati (asa a fost si la Vladut si nu a fost deloc ventilat).
Am rugamintea sa-mi trimiteti si mie parola la contul comun sa vad si eu pozicile voastre.

Rallu si Siacob va tinem pumnii sa aveti nasteri usoare

Mami 33+ si Vladut cel Dragut (04.02.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Va invit la o drumetie la Cetatea Neamtului,ma scoate sotul la plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Anne Marry ti-am vazut bebica. E o scumpa, asa frumoasa si dragalasa. Vad ca fratiorul este foarte interesat de ea si am vazut si un tatic cu o bunica tare mandrii.
Ai nascut la maternitatea din Valcea dupa cum am vazut in poze. Cu ce doctor?
Evelina Maria pentru tine
Fetelor m-ati innebunit cu prajiturile. As face si eu dar din pacate avem un scurt circuit la cuptor ( Asa cred eu) si nu mai merge deocamdata. Trebuie sa merg la magazin sa vedem care e problema, ca doar are garantie.
Am terminat si noi camera mare de amenajat iar azi ma apuc sa eliberez camera bblinei ca sa punem parchet si sa o pregatim.
Azi de dimineata cand m-am urcat pe cantar am ramas surprinsa sa vad ca am slabit 1.5 kg. Adevarul e ca nu prea am putut mjanca in ultima perioada. cred ca de la caldura... Sper ca bblina sa nu aiba de suferit din cauza asta. Abia astept sa mergem la dr sapt viitoare sa vedem cum este, daca a mai luat in greutate. Sper sa fie in grafic buburuza mea.

31+viitoare mami de Maya Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Buna dimineata fetelor,

Aseara iar am dormit f bine , cred ca de la racorica. Am bagat vreo 7 ore de somnic, si deabea m-am trezit cand a sunat ceasul.
Acum, soacra s-a pensionat, asa a sta acasa tot timpul, face mancare etc. Am ajuns sa vin acasa si sa zac .
Am o stare foarte buna, si sunt mai optimista zilele astea

Ieri am facut juma de bagaj pentru mine si bebe.
Sunt suparata ca nu imi gasesc nici o pijamaluta care sa fie cu nasturi, si care sa imi si placa. Voi de care v-ati luat? Cu pantalon, camasa, nasturi, maieu etc.

Va pup pe burtici





33 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

am schimbat semnatura
MC nici eu nu mi-am luat nimic pentru mine. Si stau si eu si ma gandesc ce anume sa-mi iau si cate. Cred ca o sa iau o camasa si o pereche de pijamale. Credeti ca e suficient? Mie sincer nu-mi plac camasile de noapte dar am inteles ca e necesar dupa nastere sa porti camasa. Poate ne pot spune fetele care au mai nascut cum e mai bine...

32+viitoare mami de Maya Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

aaaaaaaa, si am uitat sa va intreb ceva: voi ati luat detergent special pentru bebei? daca da, de care? si de unde ati luat? si cat a costat? (deja am investit la banuti, ca sunt cam leftera, si mai am cateva de luat).
Ieri am fost in Carrefour, m-am uitat, insa nu am gasit.

Stiu ca exista dero, dar este si balsam?



33 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

MC sa stii ca eu nu am luat dero special si nici nu o sa iau. Am spalat cu detergent lichid si putin balsam, ca am inteles ca nu-i place lui bebe parfumul. daca vrei neaparat special, gasesti la sensiblu

Meleea 35

AMR 5 sapt pana la DPN
AMR 3 sapt pana la cezariana

http://picasaweb.google.ro/meleea9/20090411?authkey=Gv1sRgCIfljvvPyfiGIg#

Mergi la inceput