Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

dar oare putem face ceva sa ramanem?vreo smecherie?

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

cred ca doar cu

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">an1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=1" target="_blank">an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dimineata dragelor,

La medic nu am fost inca pentru ca mi se pare prea devreme. Ultimul CM a fost pe 23.05 iar perioada de ovulatie a fost pe 04-06.06. Trebuia sa imi vina pe 21.06 si suntem in 24 si nu mi-a venit. Cu sanii este durere mare. Ma dor de mor, parca nici nu imi vine sa mai merg de cat ma dor.
Eu cumparasem Tinctura de Branca Ursului in cazul in care nu ramaneam luna asta. Daca am ramas insarcinata, am ramas si cu tinctura. Am auzit ca face minuni.
Merita sa incercati.

Va pup si spor la bebelini.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Aaaaaa........am uitat sa dau mai multe date ca sa dispara x-uletele alea de pe prima pagina, asadar:
Data nasterii: 08.09.1978
UM: 23.05.2009
Calinut: 14.09.2005




Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna dimineata,
Nici eu nu am fost la dr. Azi ar fi trebuit sa-mi vina CM si mi se pare devreme. Azi, maine o sa-l sun sa stabilesc pentru saptamana viitoare. Sper sa-i aud inimioara? Sau e prea devreme? Si sa-mi dea si analizele pe care stiu ca trebuie sa le fac.
Eu in 14 iulie vin acasa, in Romania si as vrea sa apuc sa fac aici analizele pentru ca mi le acopera asigurarea. Sunt foarte scumpe de altfel, in Romania sunt tot asa?

Bun venit Liliana, sa ai o sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos.
Toate celelalte fete care sunt deja aici, curaj, speranta, o sa fim toate aici la odisee pana la sfarsit, cu siguranta.
Eu azi merg la plaja, fiul meu e in vacanta si trebuie sa-l scot. Sper sa nu am probleme, pentru ca nu pot refuza, mai ales ca lui inca nu i-am spus de sarcina. Data trecuta, cand am pierdut copilasul a fost foooaaarte afectat. A suferit enorm, asa ca mai astept sa vad cum evolueaza.
O zi buna tuturor si sa dea Domnul sa ne inmultim pe zi ce trece

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Uite si datele mele:
Data nesterii 13/07/1970, de mult, nu?
UM: 24/05/09


Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

LILIANA, si cum e cu branca ursului?cum se ia?sau ce e?
kosir, eu nici la sarcina trecuta nu i-am spus.dar el saracutu ma tot intreaba cand vine surioara si se uita cu jind la bebelusi.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Nastasie eu la sarcina trecuta i-am spus devreme, am fost la ecograf impreuna, l-a vazut, ma proteja, a spus cui voia sa asculte ca el o sa aiba un fratior, de stia deja tot orasul, jumate di Maroc si jumate din Romania.
Apoi.

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Multumesc Carman, la fel si pentru tine si bebelinul tau.
Intr-adevar este cam delicata problema cu baetelul tau cel mare. Mai bine mai asteapta putin ianinte de a anunta oficial sarcina.
Eu inca nu m-am hotarat la ce medic sa merg, la ce spital, sunt vre-o 3 variante dar nu stiu la care sa ma opresc.
Uite variantele:
1 - Municipal, Dr. Dumitrascu - medic bun iar spitalul relativ aproape de casa dar nu imi plac paturile care m-au chinuit la prima nastere (cezariana)
2 - Sp. Ilfovean, o doamna doctor a carei nume imi scapa dar pe DC am auzit numai laude despre dansa. Spitalul nu este asa de aproape si daca ma apuca durerile in plina zi si mare aglomeratie, ce fac?
3 - Giulesti ; Dr. Ion Ionut. Sunt foarte, foarte incantata de medic dar spitalul lasa fosrte mult de dorit. Mizerie si foarte multe probleme cu bebelinii in spitalul ala.

Astept parerile voastre.


Pupici

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Liliana eu am nascut la Municipal si ai dreptate paturile sunt cam naspa dar cum asta ar cam fi singura problema tot pentru Municipal as opta si la a doua nastere....sau CFR 2 unde am auzit ca sunt conditi f bune.
La giulesti in niciun caz ca mori de inima

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">an1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=1" target="_blank">an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna fetele.
uta ... asa-i ca nu vrea si nu vrea?
la mine la fel... pe mine ma doare sanul stang inspre axile...
amandoi sunt moi.
ma duc sa ma-mpusc...

_

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie----Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani----Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput