Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

ayla felicitari si iti tin pumnii incontinuare! clau sa se bucure de mamica lui toata viata! va imbratisam pe toti 4..familie fericita!

petra superb filmuletul1 tare m-a inveselit! mai ales k noi zicem k pe tudor ni l-a adus barza.. k am avut sarcina foarte usoara si nasterea la fel..iar bebelul nostru este cuminte si minunat!

marturii la botez noi am luat de la ikea mici jukarioare de 1.9 lei fiecare..am avut 60 de invitati..si nu a mai ramas nicio jukrioara pe masa..au fost foarte incantati! varianta buna mai sunt si suzetele mici sau mai mari..se iau tot de la magazine de jukrii pt bebiti..noi asa am avut la finuta noastra

olga si simina multa sanatate!

ma [rog] pt manole! sper sa se faca bine cat mai repede

fetelor va rog sa-mi spuneti daca se vad pozele noi cu Tudor..k nu stiu unde am gresit cand le-am incarcat pe site..
si va rog imi trimiteti si mie pe pm adreasa de pe picassa si parola normal..si poate si de la mailul comun daca mai este activ..k nu le mai am
ayla te rog sa-mi trimiti parolele pe pozele tale!

va

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

noi am facut botezul la un rest din herastrau si cu tot cu bautura si tort si aranjament (improvizatia noastra..baloane pe jos rotunde si la scaune cate o figurina facute de tati toate...k doar ne pricepem k ne-am ocupat cu amuzamntul copiilor..si ink o mai facem) dar toate costa..a fost cam 180lei de pers..plus dj..fotograful l-am platit separat..in meniu am avu 3 feluri de mancare..antreuri..peste si friptura

dak te mai pot ajuta cu ceva sa nu eziti..

stiu k nu se face asa ceva..dar sper sa intelegi scopul mesajului meu..sotul meu doreste sa se experimenteze in fotografie..si cautam lume cat mai apropiata si care sa ne accepte..sa il accepte mai exact in a le face potografii (pe gratis) la botez sau nunta..sau orice alt eveniment..se pricepe si este chiar bun..insa deocamdata vrea sa invete cat mai bine si ritualurile din biserici..asa inainte sa aiba petentia de a fi si platit pt munk sa..asa ca daca va interesaza va rog sa imi spuneti..scuze pt mesajul off-topic..si sper sa ne ajutati daca vreti in aceasta directie!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

fetelor..vad ca vorbesc de una singura pe aici..k sa fiu sincera cu voi nu stiu cum reusiti sa scrieit in timpul zilei..ca eu ma trezesc pe la 9 ..ma joc cu tudor..facem gimnastica papa si iesim afara pana pe la 13..apoi ne jum..normal papa intre timp si doarme..cand el doarme eu fac ce trebuie prin casa..ordine ,spal, mananc si eu..poate chiar dorm un pic..si apoi iesim iar afara si vine noaptea..baita si nani..apoi mananc si eu iar..si intru pe net..asta acum de catva zile..k pana acum..ma cullcam pe la 10 max 11..voi cum aveti timp sa intrati in cursul zilei?

dar vin cu o idee...poate ne strangem intr-o zi mai multe..macar noi care stam in bucuresti..si alte fete ce stau in alte orase..intr-un parc sau la gradina botanik k este mai retras asa si este foarte frumos..k acum au crescut bebitii si ne mai permite timpul...eu tare ma plictisesc de una singura in parc..si ragusesc de cat vorbesc aiureli cu tudor..fara rasouns..decat zambete si gangureli..iar persoanele cu care m-am imprietenit in herastra(acolo ies cel mai des..pe la roata mare) sunt numai bone..o mamik n-am gasit..
ce ziceti? organizam ceva de acest gen?
astept confirmari



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Nu e rea ideea:D
Ieri am fost in titan si surpriza a fost ca pe una din alei pe fiecare banca era cate o mama cu un bb mic si multe dintre ele alaptau Cred ca erau peste 30 de mamici pe aleea aia. Am ramas socati de catzi bbei de pana in 6 luni sunt. Pana mai anul trecut rar vedeai mamica pe strada si acuma...

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Buna dimineata!
Leeloo.
Monicafelicitari! Si multumesc de urari.
Dyana, si eu am dat in spital inclusiv patutul care il luasem pt Alma.
E ok si asa, ca ai dat cui a avut nevoie. Eu nu am cerut nimic, doar am propus, daca aveti ceva de dat, ca esti o solutie de ajutorare.
Ada, poti poza si incarca pozele apoi restul face persoana care a deschis bazarul, si bineinteles trebuie sa te ocupi sa trimiti hainele. Asta e mai complicat si eu ma incurc in ele din lipsa de spatiu, dar daca vrei sa ajuti, asta este.
Pisik, nu fa o tragedie din asta, daca tu stii ca ai facut tot ce s-a putut, nu te necaji. Eu stiu ca primele 6 saptamani sunt importamte pt trasmiterea de anticorpi, apoi se fac vaccinurile, deci ai alaptat-o cat s-a putut.


_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, sa va povestesc ce patzii ieri, Doamneee, am murit si-am inviat. Intai sa va zic ca nu e vorba de Sophia ci de amaratul ala de Manole al meu.


Ma bucur ca-i bine Manolache;din pacate stiu cum e sa pierzi un astfel de prieten(unul mi-a fost otravit iar al doilea a decedat,,,nu stiu de ce)

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Olga felicitari pentru achizitie.Noi tot mansarda avem de ~44 mp e super numai cand ma gandesc la 120mp felicitari

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

bravo olishka; ma bucur mult pentru voi; uauuuuuuu 120mp???????? eu am fost asa incantata cand am trecut la 70mp , cred ca la 120...... invata davidutu' sa se plimbe cu bicicleta in casa


ilinca, oooooooooffffff, da-i cativa pupicei lui manole si din partea mea pe boticul lui ala mare si balos; sper din toata inima sa se faca bine ca e asa un dulciiiiiiccc;
si pupicei si pentru sophiphi plangacios, ca si al meu a avut o perioada din asta de vreo saptamana sau vreo 10 zile parca, cand urla de rupea in crize, culminate cu 7 intr-o singura zi, de eram eu desfigurata de plans pana seara mai rau ca el; il apuca din nimic, pur si simplu incepea sa urle, nu voia nici tata, nici leganat, nici jos, urla in orice pozitie (la prima criza l-am dezbracat la pielea goala ca am crezut ca a avut albina in costumasul pe care tocmai i-l dadusem pe el, luat de pe sarma )au incetat toate instant dupa botez, de ziceam ca mi-a scos preotul alt copil din cazan; de atunci nu mi-a mai facut niciodata asa- eu nu sunt fan "babisme", dar am o mare credinta in Dumnezeu si sunt convinsa ca botezul a ajutat bebelinul meu sa se linisteasca (chiar daca am fost un car de nervi cu preotul ala idiot si eram convinsa ca nu mi-a botezat copilul bine, voiam sa merg la alt preot sa mi-l impartaseasca- oricum o sa fac asta)



Nici eu nu-s fan "babisme" dar am observat ca Isabella tipa in timp ce manca de rupea norii imediat dupa botez s-a potolit....ce-i drep uneori ma intreb daca nu era agitata din cauza mea care eram super agitata????

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Buna fetele!

Monica, felicitari, sa fie asa cum iti doresti si sa fiti fericiti in continuare. Dumnezeu a facut cum e mai bine pentru Clau. Cum ati zis s voi, eu una chiar nu imi pot imagina cum sa iti lasi copilul crescut de altcineva, tata sau ne-tata, eu nu pot concepe asta. Fiecare insa are motivele lui si nu trebuie judecat.

Eu sunt supi rau: se pare ca nu mai e laptic deloc . Mi s-a parut de vreo 2 zile ca e mai putin, aseara bebe a supt ca dipserata si apoi s-a trezit la 3 sa pape, ceea ce nu s-a mai intamplat demult, azi am dus-o cam taras asa, noroc cu 130 de formula papati pe la 14 ca in rest...iar asta seara imediat ce am pus-o la san a inceput sa urle, apoi nici bibe nu a mai vrut, a papat abia 50 intr-o ora, printre urlete, abia a adormit-o tati, ca eu eram varza. Am muls si...nimic
Nu stiu ce as mai fi putut face si n-am facut: m-am muls in tampenie, am imbogatit farmaciile de cate galactogiluri si ceaiuri de lacatie am luat, si cate 1 cutie la 2 zile de galacto, plus min 2-3 l de ceai...poate nu trebuia sa ii dau deloc biberon, deloc formula, sa o las sa urle de foame ca poate se regla din nou, dar nu am avut inima...nu stiu...m-am certat si cu mama, simt asa ca am dat gres. Poate e o tampenie, stiu ca nu e un capat de lume, dar acum asa ma simt

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)




draga mea eu cred ca ai procedat corect ii era foame si-ia completat ok.Nu spun asta pentru ca eu asa am facut din prima clipa cand am ajuns acasa,caci vazusem ca nu se satura cu ce puteam sa-i ofer(si acum ii dau piept -atat cat e -si lapte praf).Da laptele de mama e f bun pentru copil dar va pot spune din experienta mea cu Bogdan ;el e un copil cu o imunitate f buna(desi l-am alaptat teoretic 2 luni,dar in a doua nu a luat nik in greutate(avusesem primul necaz mare in fam)).Prima raceala adevarata a facut-o la gradinita la 3 ani.

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

eu sint suparata pentru ca monica mea azi nu a vrut sa manince bine, seara a urlat si a varsat

cele care ati facut botezul deja, puteti sa imi spuneti cam cit costa un meniu? multumesc frumos!




Buna,eu una nu stiu sa-ti spun,sincer..la noi a platit nasii absolut tot de la biserica pana inclusiv restaurantul(cei drept ei au vrut la restaurant iar eu imi permitean acasa)

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Neatza fetelor..ieri am avut o zi de cosmar...Vladut al meu cred ca trece prin puseul de 3 luni ca m-a disperat..la propriu si figurat..si tot ce vreti..a stat nedormit 7 ore...ceea ce nu-i sta in fire....si a urlat continuubine ca nu l-a apucat si pe Catalin..ca eram mancata cu amandoi...oricum ieri mi-am adus aminte cum ma chinuiam cu Andrei...ca am facut mancare cu Vladut in port bebe...si pe Andrei il amuza de numa'
acum....de la recapitulari
Ayla, felicitari scumpa pentru reusitastiu ca esti si vei fi o mamica de nota 10
Georgiana- In Resita sunt marturii la Leonardo jos..e un magazin Trendy..sunt tare dragute.d.c te intereseaza...te ajut:)
Alina- mersi de pontul cu suzetele
Manuela-frumos dintisor
Lucia- sa folositi cu placere frumosul balansoar
Millie-am vazut o printesa frumoasa
Dodo-am admirat si la voi o frumusete de fetita..si mi se pare ca seamana cu fratiorul ei
Olga-refacere rapida

imi pare rau dc am omis pe cineva..insa sunt tare obosita..dupa zua de ieri


Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput