experiente mistice

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Capcaunule, obstinenta cu care urmaresti acest post ma contrariaza si frustreaza in acelasi timp!
La referirile mele la Istorie devii acid iar la Mistice parca te fura visarea,sau ma insel?



cred ca era vorba de "obstinatie"... caci "abstinenta" nu avea sens în context.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

raluca30, am crezut ca votul este un feed-back al rezonantei individului cu subiectul in discutie. imi pare rau ca te dezamagesc in privinta asumptiei privind terapia prin scris! daca doresti, iti poti retrage votul. sufletul nu are nevoie de voturi, cel putin nu in planul fizic! iar eu scriu, din suflet, pentru sufletul deschis catre dialog mistic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
vreau sa va marturisesc ca in noaptea in care am scris mesajul acela, am avut un vis. l-am scris! daca doriti, am sa vi-l spun. ma gandesc ca ar fi si o practica in exersarea intuitiei, prin traducerea mesajului simbolic al visului.acesta a fost o provocare in privinta mesajului intuitiv, la care eu, am raspuns. si visul a venit ca o replica a deciziei mele de acceptare a provocarii.
de fiecare data cand postez, dupa numai cateva minute de la postare,
exista o manifestare puternica a energiei pe chakra 4, o pulsatie atat de vizibila, ca o simt pe corpul fizic sub o formna de...fibrilatie la suprafata corpului. este dificil de descris senzatia. dar exista! pentru ca se face coneziunea prin cuvantul scris, dintre mesajul care este transmis prin mine in eter si cei ce il citesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Fiecare raspuns, bun sa mai putin bun, poarta in intimitate un mesaj de suflet. Fiecare este el insusi CREATIE.
Mi-a atras atentia mesajul lui Xenocid, “spalarea pe chakre”(comunicarea intuitive foloseste gluma ca purtator de mesaj), mesajul lui b.nica, “intentie” , sio mesajul capcaunului, “daca este mesaj intuitive”, care mi-a adus la tacere ego-ul si l-a pus la treaba in slujba LUMINII! Mesajul lui ladyJ a fost prea...intelctual, nu mi-a lasat nici o informative de suflet pentru a imi fi de ajutor, insa prin atitudinea initial, a declansat tot ceea ce urma sa se intample. Paradoxal, nu a avut mesaj, dar a pregatit un process de amploare.
IATA PROCESUL MISTIC:
Ca process de jos in sus, de diluare a ego-ului in planul mistic:
-Suferinta copilului, cauza effect, din chakra 1
-relatia dintre mesaj scris si transmis –chkra2
-mesaj proiectat in mine ca om, valoare , chakra3
-l-am introdus in inima, chakra4
-l-am verbalizat, am luat decizia de a cere ajutor divin, chakra5
-l-am proiectat mental pentru meditatie, chakra6
-m-am rugat, chakra7(atitudine dinamica si active in relatie cu imaginea de DUMNEZEU din planul fizic)
-m-am intrebat unde gresesc, acces la lectiile divine, chakra8
-mesajul preluat de suflet, chakra 9
SI CREATORUL MI-A RASPUNS PRIN LUMINA DIN SURSA DIVINA(PROCES DE SUS IN JOS, REVELATIE):
-a animat sufletul, chakra 9
-am luat lectia de viata, chakra8
-mi-a ingenunchiat mitul (mult prea intim sa il rostesc acum) si am simtit recunostinta pentru divin , chakra 7,
-mi-a adus linistea, pacea in mental, vis a vis de tensiunea create de fenomenul, de ce se intampla ceea ce se intampla, chakra6
-mi-a inspirit cuvintele, am verbalizat raspunsul chakra 5
-l-am primit in inima, chakra 4;
-m-am recunoscut in acest raspuns, ca om, ca fiinta, ca valoare, chakra3
-l-am transmis in mesaj, rand pe rand, mesajul, chakra2
-mesajul a fost preluat de grup, a fost preluat si la nivel de nucleu de familie (eu si puiul meu), chakra1
A iesit prin chakra1, din creatie, in alntul de cauza effect, iar LA IESIREA DIN PROCESUL DE CREATIE SE REGASESTE PE SINE, CA SI PURTATOR DE MESAJ SI CREATIE INTR-O EXPERIENTA DE VIATA CARE A FOST A MEA.
Ma duc la culcare. Este 4:44 dimineata. Nu am apucat sa dorm. Si ingerasul nu ma iarta cand se trezeste. Trebuie sa fiu in picioare. Insa stiu ca tumultul pe care il simt acum in inima si suflet, va fi un izvor nesecat de energie pentru ziua de maine!
Stiu asta, pentru ca, inainte de a avea ingerasul, am tinut post negru, fara apa sau mancare timp de 14 zile, si am muncit, mi-am indeplinit toate sarcinile in social. Am fost intr-o stare mistica continua...asta este alta poveste!
Va doresc numai bine si va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

3x3, fa-ti un jurnal in sectiunea specializata de pe DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
am sa va mai marturisesc inca ceva.
De cand scriu, am observat un fenomen!
De cate ori am primit raspunsuri nu tocmai cele pe care credeam ca am sa le inspir, de fiecare data ingerasul meu, bebelusul meu, avea probleme. am un inger de copil, si la propiu si la figurat.
Prima data mi-a tipat in somn (niciodata nu a facut), a doua oara, a avut cateva accidente minore, data urmatoare, a fost foarte nelinistita, ultima data, a avut doua accidente foarte serioase, si s-a lovit la cap, de doua ori in aceeasi zi. Toate accidentele s-au intamplat intotdeauna dupa ce am primit genul acela de raspunsuri.
imediat am facut conexiunea dintre raspunsuri, calitatea mesajelor si accidente (si nu ce se intampla cu mine in raport cu raspunsurile, asa cum era normal).Un alt motiv pentru care am sters mesajele a fost de a taia conexiunea dintre cititori si mine, ca transmitator de mesaje. Si, dupa cum ati observat, au fost zile cand nu am mai scris. De cand fenomenul ultim, care a produs serios suferinta copilului, m-am rugat, sa inteleg, sa am suficienta lumina in suflet ca sa vad cauza in planul fizic ale acestor intamplari, care nu mai erau coincidente.

Acum ne mai si culpabilizezi!

Citat:

Abia astazi am inteles!
Am avut raspunsul.
m-a stupefiat!
De ce?
Si eu am luat lectia aceea”nu pune mana ca te frige”. Dar la nivel subtil, al CREATIEI. A trebuit sa vad ingerasul suferind ca sa imi pun serios intrebari unde gresesc! Pentru ca el, fiind dependent de mine, va “trai asa cum ii astern”. Si prin ceea ce s-a intamplat in interiorul meu, am pregatit viitorul lui.
Copilul a suferit din cauza mea! i-am cerut iertate, i-am sarutat piciorusele( a suspinat in somn).

Asa mai merge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Off topic

v-ati surprins vreodata holbandu-va la ecranul computerului, cu gura usor intredeschisa, cu circuitele la turatie maxima si starea aia de parca v-ati afla in fata unui fenomen de care stiati ca exista doar in basme?

M-am ciupit, nu visez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Mi-a atras atentia mesajul lui Xenocid, “spalarea pe chakre”(comunicarea intuitive foloseste gluma ca purtator de mesaj)



9, multumesc mult. Am pus proaspat identificata abilitate a comunicarii intuitive in CV'ul meu alaturi de decorator de savarine.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

am sa va mai marturisesc inca ceva.
De cand scriu, am observat un fenomen!
De cate ori am primit raspunsuri nu tocmai cele pe care credeam ca am sa le inspir, de fiecare data ingerasul meu, bebelusul meu, avea probleme. am un inger de copil, si la propiu si la figurat.
Prima data mi-a tipat in somn (niciodata nu a facut), a doua oara, a avut cateva accidente minore, data urmatoare, a fost foarte nelinistita, ultima data, a avut doua accidente foarte serioase, si s-a lovit la cap, de doua ori in aceeasi zi. Toate accidentele s-au intamplat intotdeauna dupa ce am primit genul acela de raspunsuri. imediat am facut conexiunea dintre raspunsuri, calitatea mesajelor si accidente (si nu ce se intampla cu mine in raport cu raspunsurile, asa cum era normal).


Eu cred ca am un mare noroc, acela ca nu m-am nascut pe vremea când pe baza unei senzatii, a unui "mi se pare ca...", puteai foarte usor sa ajungi deasupra unui rug bine încalzit, ca deh, asa patzeau cei cu necuratu' în suflet :(

Pâna aveai tu revelatia ca nu i-a facut rau copilului tau nici xeno, nici LadyJ, nici Zâna Subsolului, nici Capcaunul... ne trezeam dreaq toti legati de pari si cu focu' sub talpi... si degeaba mai retractai acuzatia de vrajitorie, ca nu te mai asculta calaul... ba poate se supara si te invita lânga noi sa ne explici c-a fost o confuzie.... cât mai apucam cu totii .

PS: regulamentul DC nu prevede sanctionarea unor astfel de acuzatii "de deochi" sa le zicem . macar cu un avertisment amical, acolo, nu cu triunghiuri cum a primit iileana de pomana la alt topic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

e normal sa existe pareri pro sau contra.dar nu vad de ce trebuie sa se ajunga la incrancenare?
eu ripostez destul de urat cand sunt "calcata pe coada".dar aici se discuta o teorie,fiecare poate sa-si expuna parerea.sunt pareri.nu da nimeni cu paru.spui ce ai de spus si gata.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans
mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput