experiente mistice

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

3x3, soacra-mea mi-a spus sa iti transmit ca interpretarea ta face sens si se bucura ca i-ai raspuns

multumim.

Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 24+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

gabidaniela, iti pot spune cu siguranta doua lucruri: nu ai avut halucinatii, in mod sigur, iar cea care va afla raspunsul la intrebare vei fi tu insati. de ce spun asta? tu esti cea cu care s-a incercat o comunicare din lumea subtila. orice raspuns nu poate decat sa te indrume. restul depinde de tine. daca incercarea de a comunica a esuat, prin cealalta persoana, fenomenul s-a repetat, in speranta ca cineva va da importanta. si daca au trecut deja 15 ani, cu siguranta, cautarea de raspuns a facut un pic de liniste in locul acela, pentru ca se stie, ca intr-o zi, vei cauta, si vei afla!
Profesorul Scarlat Demetrescu spune in cartea sa foarte bine cunoscuta, "Din Tainele Vietii si ale Universului", ca "sunetele produse de duhuri imita pe cele de clopotei, lanturi, butoaie rostogolite, etc." (1998, pag.183). daca acest fenomen s-a repetat, la doua persoane diferite, posibilitatea ca un duh sa incerce sa ia contactul cu cineva sa fie foarte mare.
daca vei dori sa cunosti mai multe despre ce se afla acolo, ai nevoie sa iti invingi frica, si sa stai de vorba pur si simplu cu duhul. poti folosi in comunicare, mentalul direct, sau semne! indiferent ce fel de duh, cum ar zice profesorul Scarlat Demetrescu, ar fi acolo, ai face bine daca ai face o rugaciune. asta intotdeauna ajuta. cere simplu gratia divina sa coboare in locul acela. binecuvanteaza-l. am reprodus mai demult un document care cuprindea arta binecuvantarii. acolo era si varianta de binecuvantare a unui loc.
daca vei citi cartea profesorului,te va ajuta din multe puncte de vedere. in primul rand, si cel mai important, sa intelegi ce se intampla, si sa invingi frica! prin cunoastere si comunicare vei gasi raspunsul pe care il cauti. ti-as sugera, prieteneste, daca te vei gandi la subiectul asta, si vei binecuvanta si locul, sa fi atenta la vise. este posibil sa primesti informatii pe calea onirica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

3x3, multumesc, are sens ce spui. mi se intampla deseori sa primesc ganduri, ca sa zic asa, sa vad secvente, sau sa simt ceva, care apoi are loc, nu stiu exact cum sa explic. mi se mai intampla sa simt unele prezente, si atunci mi se face frica si incerc sa ma detasez. ai dreptate in ce spui, cred ca primul pas ar fi sa inving frica asta. multumesc inca o data

www.hainele.blogspot.com/" target="_blank">Una, alta...
Arbeite klug, nicht hart!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Si a propos de vise, am avut o data (cred ca acum aproape un an)un vis banal ca am cumparat un loz, era castigator si nu am putut ridica premiul. Bineintels ca nu am zis nimanui nimic, nu obisnuiesc sa imi povestesc visele. In ziua respectiva, eram la socrii, si socru-meu a venit cu 3 bilete din care mi-a zis sa imi aleg unul. Si l-am ales, dar inainte sa razuiesc unde trebuie am razuit deasupra unui cod sub care am vazut mai apoi ca scria sa nu se razuiasca pentru ca invalideaza biletul. Mi-am amintit de vis, si ma si gandeam ca ar fi prea de tot sa fie castigator...si a fost,singurul din cele 3, nu o suma mare, 10 lei, dar nu i-am putut ridica.

www.hainele.blogspot.com/" target="_blank">Una, alta...
Arbeite klug, nicht hart!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabidaniela

Si a propos de vise, am avut o data (cred ca acum aproape un an)un vis banal ca am cumparat un loz, era castigator si nu am putut ridica premiul. Bineintels ca nu am zis nimanui nimic, nu obisnuiesc sa imi povestesc visele. In ziua respectiva, eram la socrii, si socru-meu a venit cu 3 bilete din care mi-a zis sa imi aleg unul. Si l-am ales, dar inainte sa razuiesc unde trebuie am razuit deasupra unui cod sub care am vazut mai apoi ca scria sa nu se razuiasca pentru ca invalideaza biletul. Mi-am amintit de vis, si ma si gandeam ca ar fi prea de tot sa fie castigator...si a fost,singurul din cele 3, nu o suma mare, 10 lei, dar nu i-am putut ridica.

www.hainele.blogspot.com/" target="_blank">Una, alta...
Arbeite klug, nicht hart!


visul pe care l-ai avut este premonitoriu. premonitia este o alta realitate care se manifesta prin comunicare intre planul subtil al universului omului si planul fizic, caracterizat prin constienta, subiectivitate. visul este una din conexiuni intre planuri. cand mesajul din vis,purtator de preomonitie, este accentuat emotional,mesajul are si un caracter de seriozitate pentru individ. insa, evenimente obisnute, care sunt determinate in lantul cauza efect de conexiuni subtile echivalente celor fizice, apar ca si promonitii.
evenimentele care sunt sa se intample, si deja angreneaza materia prin legaturile cauza efect, pot fi accesate in toate starile de constiinta: in stare de veghe,in care se intalneste si binecunoscutul efect deja-vu, in starea de somn, prin vis, sau in starea de meditatie, care poate determina stari modificate de constiinta! informatiile premonitorii care vin din planul fizic si energetic corespunzator, sunt foarte clare, in detaliu. daca individul nu are memoria evenimentului, proiecteaza insa o replica emotionala foarte puternica, care da senzatia ca "asa a fost sa fie". informatiile care vin din planul spiritual primesc si caracter simbolic, abstract, care provoaca intuitia individului in traducerea mesajului. cand mesajele promonitorii vin pe cale mistica, ele sunt exacte, precise, si sunt date pentru a interveni de obicei in scop de protectie!

indiferent pe ce cale vin, promonitiile dovedesc o deschidere intuitiva, simbolica si transcedentala a individualitatii care trece prin fenomenul premonitoriu. cu mai multa incredere in gratia divina, incredere in sine in vederea perceptiei si comunicarii subtile,si cu smerenie, omul poate sa traiasca fenomene unice, ce poate implica orice plan. in orice context, conexiunea dintre planuri este, intotdeauna, determinata divin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
in orice context, conexiunea dintre planuri este, intotdeauna, determinata divin!


in ce scop? si de ce se repeta? ca la mine au reinceput iarasi paranormalele in forta si nu mai stiu ce sa fac sa nu le am. nu e deajuns ca le-am avut o data si gata? adica am priceput mesajul, exista o lume inaccesibila empiric, e populata, e ok. nu vreau s-o vad. de ce totusi o experimentez?? de ce nu o experimenteaza cei care se chinuie de ani de zile in meditatii si stat in cap? sa se duca la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

urez tuturor celor ce poposesc pe pagina asta CA SPIRITUL DE CRACIUN SA ADUCA LUMINA SI INSPIRATIE DIVINA IN TEMPLUL LOR, IN CASA LOR, IN INIMA LOR, IN VIATA LOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Craciun fericit si linistit alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

conchita, daca deschiderea ta catre lumea interioara, divina, se face cu usurinta, este un dar pe care ti l-ai muncit cu siguranta in drumul tau catre "intoarcere la origini", despre care Mircea Eliade vorbeste atat de frumos in "Istoria Religiilor".
inainte ca un suflet sa primeasca camasa pamanteana energetica, el face un "constract sacru" cu Creatorul! sunt promisiuni pe care sufletul si le face fata de el insusi, pentru a se apropia si mai mult de sursa divina! cand camasa pamanteana este pusa, memoria pamanteana nu este capabila sa "reculeaga" mesajele de la un nivel subtil. multe, sau cele mai multe carti vorbesc despre o "uitare" a informatiilor din domeniul divin, energetic si karmic personal. din punctul meu de vedere, nbu este uitat nimic, este doar o problema de "CITIRE" , de limbaj, de comunicare intre planuri. de aceea, ele vin, mesajele angajamentului sacru, prin intuitie, prin vise sau comunicari mistice!
cand deschiderea planului fizic se face cu usurinta catre energetica subtila a universului individual,mesajele intamplarilor "paranormale" au o importanta deosebita pentru constiinta individului. daca se refuza primirea lor, acestea se vor manifesta, pana cand individul ca lua la cunostinta mesajele de constiinta! este posibil, ca aceste repetate incercari sa fie una din angajamentele tale intime fata de tine insati! si daca totul se manifesta natural, ar trebui sa fie luate natural. respingandu-le sau punand o amprenta emotionala neplacuta, se declanseaza o lupta cu universul interior gratuita! o lupta dintre planul fizic, refuzul, si planul subtil, energetica divina in care individul exista. mai devreme sau mai tarziu, aceste conflicte intre planuri vor fi resimtite si in planul fizic; este ca un fel de angajament de...probleme, cand te legi la cap fara sa te doara!
naturaletea genereaza armonie intre planuri.
am sa scriu, care este anatomia energeticii celor trei planuri pe fiecare chakra! pentru ca, daca, asa cum spune Caroline Myss, primele trei chakre energetice sunt personale, asta nu inseamna ca celelalte sunt ianctive. mai mult, in orice manifestare in planul individual exista o replica inevitabila a fiecarui nivel energetic. important este, cine va fi hranit cu gratie divina din portia zilnica de viata si protectie divina! ego-ul sau templul!
ii sunt datoare si capcaun-ului cu un raspuns. nu l-am uitat. subiectul pentru mine, nu cel legat de ego-subiectivitate, ci cel de constiiinta, este foarte important! nu pot vorbi acum despre constiinta, pentru ca doresc intai sa vorbesc despre anatomia energetica a celor trei planuri in templul omul, ca replica divina! si apoi sa vorbesc despre constiinta, care este foarte importanta in "functionarea" anatomiei templului energetic.
este ceva asemanator cu anatomia si fiziologia corpului uman. nu poti face fiziologie,fara a avea cunostinte de anatomie intai. este important, daca trimit un mesaj, sa descriu anatomia acestui univers interior, pentru ca mesajele ulterioare sa fie intelese.o fac din dorinta de a stabili un limbaj de comunicare.
exemplu cu reprezentarea este foarte simplu si graitor. daca spun mar, fiecare are o pictura mentala a marului dupa o alegere personala. informatiile carate simbolic sunt mai putin individuale, si necesita un limbaj pictural specific, pentru o coerenta a mesajelor ulterioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

va daruiesc, asa cum mi s-a daruit de catre nasa copilului meu, una din cele mai frumoase povesti pe care am citit-o vreodata! povestea cioplitorului de stele! nu cunosc autorul. este o poveste despre experienta CREATORULUI SI CREATIEI! o poveste pe care o voi citi copilului meu cu mare bucurie, de cate ori voi simti sau mi se va cere! v-o reproduc aici, ca dar DE LUMINA DE CRACIUN SI ANUL NOU, PENTRU TOTI CE O CAUTA, PENTRU TOTI CE O SIMT IN INIMA!

Mergi la inceput