Liniuta a II a foarte slaba

Liniuta a II a foarte slaba | Autor: liliana_28

Link direct la acest mesaj

Buna,

Am si eu nevoie de sfaturile voastre.
Tocmai am facut un teste de sarcina pentru ca sunt in prima zi de intarziere CM.
A doua liniuta a aparut dupa cele 5 minute (cele trecute in prospect) si este foarte, foarte vaga.
Voia ce ziceti????? Este cu bebe???? sau nu??????


O seara frumoasa.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

eu zic ca e
felicitari si sarcina usoara!
si la mine tot asa s-a vazut liniuta foarte slab
mai fa maine dimineata un test cu primul pp
dar e bb



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Sa dea Dumnezeu sa fie.
Imi este foarte frica pentru ca in februarie am pierdut o sarcina. Sper de data asta sa nu mai patesc asa ceva ca este cumplit.

Multumesc

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

daca a aparut mai tarziu nu e prea relevant. cu barza am patit sa apara si a doua liniuta, foarte palida, dar dupa ce au trecut cele 5 minute recomandate. si n-a fost sarcina. alta data mi s-a intamplat sa fie liniuta palida de tot, abia vizibila,dar a aparut de la inceput, si atunci a fost sarcina. eu zic ca la tine nu e, daca nu a aparut de la inceput. daca testul e unul bunisor si deja ti-a intarziat ciclul, ar fi trebuit sa iasa liniuta mai clara si imediat, poate doar sa fi fost ovulatia mai tarziu si sa fie sarcina mica

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dimineata,

Am mai facut acum un test cu "primul" pp si in primele 5 minuta a aparut si a doua liniuta dar tot foarte stearsa/vaga.
Am zis "primul" pentru ca pe la 4 dimineata a fost primul exact dar nu am avut test sa il fac atunci asa ca.....acum de dimineata am cumparat testul si l-am facut. NU stiu daca s ail consider primul. Oricum liniuta 2 este dar vaga.

Multumesc pentru sfaturi si raspunsuri.


Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

sunt posibile ambele variante.
asa ca in primul rand mai fa un test (Surecheck, de ex.) sau daca tot nu te lamuresti ori mai astepti cateva zile, ori faci un test de sange.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu zic ca esti.asa a fost si la mine.ori faci si un BHCG, ori mai stai cateva zile si il repeti.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Am sa mai astept cateva zile dupa care repet testul de sarcina.

Multumesc.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Liliana, poti face un test la sange(BHCG) si daca il faci la urgenta iti da raspunsul in aceeasi zi si iti spune si in cate saptamani esti.oricum mai poti astepta ca oricum e mica sarcina.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudormiha spune:

buna .Sunt .
liliana asa am patit si eu si eram graviduta, anul trecut.
am intrebat si eu doctorul si mi-a spus ca indiferent cat de slaba este liniuta a 2-a exista totusi , deci esti graviduta si iti dorecs toate cele bune si multa sanatate.asa ca stai linistita,dar daca vrei tu poti sa mai astept 3 zile si mai fa-ti inca unul.
dar va iesi la fel adica tot cu 2 liniute.
dar spune-mi si mie ce semne de sarcina ai avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

a, pai daca acum a iesit din prima, chiar daca e palida de tot a doua liniuta, inseamna ca e bebe.

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput