Mexitil, ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Melina, am intrebat azi la 3 farmacii si nu-l au din pacate, am sunat si 2 prietene farmaciste si mi-au zis ca nu se gaseste in nici un depozit din Arad (cel putin asa stiu ele).


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Melina, mai bine suna la reprezentanta, trebuie sa primesti un raspuns! Ei stiu sigur daca il mai poti gasi undeva in tara sau cand urmeaza prima livrare!
Macar afli ce trebuie sa faci, sa mergi la dr si sa schimbi prescriptia pentru alt tratament? sa mai astepti, si atunci cat, cand se aduce exact?

Ori mai insista cu mailul, retrimite-l si solicita-le un raspuns urgent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

alinamoro si adina iulia, va multumesc si apreciez ajutorul vostru, sa fiti sanatoase si iubite de cei dragi voua;va

l-am intrebat pe taicamiu ce inlocuitor ia, este vb de Sotagama(dar ii face rau, asa cum am mai spus...)
am sunat azi dim la reprezentanta din Bucuresti si maine cica ma vor suna ei sa imi spuna care este situatia;cei din Austria carora le-am scris de 2 ori pina acum mi-au rasapuns prin email politicos ca ma va contacta cineva dar...e vrajeala!!!nimanui nu pare sa-i pese, este o problema minora pt ei presupun,desi am mai citit pe net despre pacienti disperati care isi cauta acest medicament;

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Daca nu te suna maine asa cum ti-au promis mai bine fa o reclamatie la Ministerul Sanatatii, spune ca ai primit reteta si ca produsul nu se gaseste niciunde in Romania si ca soliciti ajutorul imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

multumesc Adina,


M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Melina, saptamana trecuta m-am interesat de acest medicament aici, in Metz - Franta, unde sunt in prezent pentru sotul educatoarei lui Mihai si am aflat ca in Franta este oprit de la comercializare inca din luna martie 2008, de la farmacie mi-au dat o adresa a directiei de sanatate din Franta unde se gaseste comunicatul cu oprirea acestuia de la comercializare. M-am interesat pentru ca era in aceiasi situatie ca si tatal tau, avea nevoie de acest medicament si nu l-a mai gasit la nici o farmacie in Bucuresti, si nici direct de la importator.
Deci, probabil au epuizat stocurile si nu va mai fi importat.
Sanatate mult si sa gasiti medicamentul potrivit.
Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

petruta,
am trimis email la ministerul sanatatii si.. la agentia ue a medicamentelor http://eudrapharm.eu/eudrapharm/welcome.do

nu mai are rost sa mentionez ca min sanatatii nu mi-a raspuns dar subliniez ca agentia ue a facut-o!!!!! medicamentul nu se mai gaseste in Europa intr-adevar, nu este pe lista medicamentelor permise asa ca mi-am luat gindul;
multumesc mult pentru postarea ta,
sanatate tuturor fetelor DC si multe pentru solidaritate!!

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TIMITI26 spune:

am gasit Ritalmex 200mg in Ungaria
iti trebuie si reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobby spune:

Va rog mult ma poate ajuta cineva sa gasesc acest medicament mextil fara el mama mea nu poate sa mearga va rog din suflet daca puteti sa faceti rost sa imi raspundeti va rog din suflet

Mergi la inceput