Mamici de zmeurici de iulie-august (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


vad niste majorete pe aici...ce se intampla...vine zmeurica de rallu?
musai sa citesc rapid ultimele pagini.

Aseara nu am mai intrat, a monopolizat fiu-mio compu. si cum laptopul face fitze, am lasat-o balta.
Aseara al meu a iesit la o terasa cu niste prieteni. S-a pus piciul pe un ca de ce nu e tati acasa, ca vrea sa doarma cu el. Incepe sa fie tot mai legat de Clau, se joaca mai mult cu el, adoarme langa el....mie mi-l pune in carca pe Edi...care in conceptia lui doarme cu mine, sta langa mine. asa de prost ma simt ca ma cam da la o parte.

Nusy foarte bine arati...eu nici nu vreau sa ma vad dupa ce nasc. am trait socul dupa prima nastere...asa ca ma astept si acum la asa ceva.
Doamne ce dulce e pitica...si marco al meu se mira de ea aseara:uite mamii ce bebe dragut, ce picioare si manute mici are, asa va fii si Edi al nostru?. Mi-a venit sa-l mananc cand l-am auzit.
Muffi sper sa ne vedem cand vei ajunge pe meleagurile natale. iti doresc sa revii cat mai curand.
Blanca foarte frumoasa camera, calduroasa si spatioasa.
Mony imi pare rau, ai grija de tine, repaus daca e musai.
meleea sa veniti cu vesti bune de la dr.
Lasa ca e mai bine la mama ta, ai si un ajutor si nici nu platit o groaza de bani pe chirie/intretinere.
Probabil ca a ta cumnata nu era pregatita pt. bb. poate se va schimba dupa ce va veni pe lume, ii vine si ei instinctul matern. e tinerica, poate visa altceva la varsta asta...discoteci, cluburi, terase, nu sa stea acasa cu un bb mic si plangacios.


_
Gio35+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna si de la noi!
Mai fetele cred ca eu nu mai am mult si o sa nasc , mi s-a lasat burtica mult! Azi mergem la dr. , tineti-mi pumnii , macar 2 saptamani sa mai tin sa intram si noi in luna a 9-a , asa avem 35 saptamani si mi se pare cam devreme ! Eu sper sa reusim sa intram in luna a 9-a . Plus ca parca nu sunt pregatita inca .

s 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Nu inca Giova, mai are un pic-piculet de tot.
Sper sa fie cuminte si sa stea acolo cateva zile daca tot am ajuns pana aici.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Atat e de mare burtica 37+ Robert Constantin
AMR 5 zile
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

rallu acum am inteles....ai grija de tine, repaus sa mai stea bebica acolo pana miercuri. Miercuri dim. punem majoretele in miscare, nu mai devreme.
Eumada nu te mai supara, fiecare avem propriile pareri despre alimentatie, alaptat, crestere. tu ca mama vei stii sa faci ce e mai bine pt. copilul tau. poate altora nu le convine, dar fiecare isi creste copilul cum crede de cuviinta. daca unele nu vor sa-l ia in brate, sau sa-l alapteze...nu le putem condamna ca sunt mame rele ca uite ce fac. Poate au motivele lor. Cum nu le putem spune mame eroine la cele care stau numai cu el in brate si cu bb lipit de sanul lor.
eu il voi lua in brate atat cat trebuie, dar nu non-stop, il voi alapta daca am cu ce, daca nu...nu ma omor din cauza asta, etc.
Alinutza, danielle, meleea lasa agitatele la locul lor pana miercuri, sa nu-l provoace pe bb Robert.
Coccorina bafta la ex. de azi.
Anne-mary ne mutam cu toate la Clubul scutecelor, dar numai cand se nasc toate zmeuricile. pana atunci aici ramanem.
Andreea bafta la control. sa vii cu vesti bune.

Azi noapte am visat ca am nascut, super usoara a fost expulzia. Bb era asa de brunet si de dulce, m-am indragostit imediat de el.

Mi-am luat tampoane pt. sani, bepanthen pt. bb, si am uitat supozitoarele cu glicerina pt. mine. mai am de luat pompa, ceai de pelin, coada calului si cam gata.

Ma retrag si eu la bucatarie, vreau sa fac niste ardei umpluti cu sos de rosii la cuptor.

o zi racoroasa sa aveti gagici.


_
Gio35+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Eu azi vreau sa fac o prajitura cu caise,defapt Timea vrea sa bucatareasca,eu nu prea am chef pe caldurile astea....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 37+AMR 3 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamilivia spune:

Mamaaaa ce de zmeurici coapte. Sa va traiasca puii la toate si sa fie sanatosi, papaciosi si frumosi!! Vreau si eu un PM cu mailul si parola, le-am uitat, pls. Vreau sa vad si eu niste pitici frumosi, dar nu pot intra pe grup.
Noi am ajuns la 37 de saptamani, suntem mari si agitate, cred ca de la caldura asta de afara. Si noi de confruntam cu lipsa poftei de mancare, si cu o stare foarte ciudata de nervi si oboseala continua. Imi vine sa plang din orice, parca am luat-o razna.
Ieri am fost la nenea doctor, care a spus ca printesa e in grafic, are in jur de 2700 gr, e intoarsa, pregatita sa iasa. Mi-a zis ca am colul deschis, o fi vreo problema? Ne-a programat in 3 iulie pentru un nou control, ce sperante mari are sa mai ajung pana atunci..., daca ar vedea pe forum ca zmeuricile sunt grabite sa iasa la soare, nu ar mai fi atat de optimist.
Gagici, ce sa va mai zic, multumesc ca m-ati reprimit printre voi, si sa dea Doamne Doamne sa ajungem cu bine pana la sfarsit.
PS: Rog mult, mult sa nu ma uitati cu PM-ul cu mailul si parola. Multam' anticipat

s-a nascut o mare iubire
sufletul meu

+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Am ajuns si noi acasica de la spital tot 3in1. Vestea buna e ca piticii iau in greutate si asta e minunat. Baiatul are 2212 gr si fata 1950 gr. Fata a crescut de marti sapt trecuta si pana acum cu 500gr si baiatul cu 312 gr. Se tin aproape unul de celalalt piticii mei. Daca mai stau pana la 35 treaba e minunata si eu cred ca vor mai sta.


Hera ai un baietel tare dragalas. E un scumpic. Sa fie sanatos si norocos in viata.

Blanca frumoasa camera piticei tale. Sa o stapaneasca sanatoasa.

Nusy e superba pitica ta. Ce frumos doarme. Tu arati super nici nu zici ca ai doar 9 zile de la nastere. Bravo.

Pupici tuturor

elena +33 Ana Maria & Matei Stefan AMR 5 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ma bucur ca v-au placut pozele si multumesc pentru complimente. Nici mie nu-mi vine sa cred ca am ramas deja fara burtica mea cea draga...am arderile intense,probabil aceasta e cauza.

Motana: pai motanul meu a fost tare curios, a observat-o abia in momentul in care a plans...facea niste ochi si se ridica in doua labe pe marginea patului sa vada ce e aia...apoi a inceput sa miorlaie si el...ea plangea,el miorlaia...acum deja s-a obisnuit cu ea,se uita de la distanta,nici noi nu il lasam sa se apropie prea mult de ea.

La mine a venit preotul mai devreme si mi-a facut jumatate de molifta,asa ca acum pot iesi afara...


Mami fericita de Ingrid Cristiana - 09.06.2009





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Giova de care tampoane ai luat?

36+ Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Buna zmeurici,

de dimineata am fost si noi la analize, hemoleucograma, glicemie si sumar de urina, pt. ca sapt. viitoare trebuie sa ajungem la control si dl dr. ne a cerut sa repetam aceste analize; in rest suntem binisor si asa speram sa fie inca doua luni mai avem dureri de bazin, picioare umflate, greutate la deplasare dar le trecem cu bine cu ajutorul lui Dumnezeu; sunt nerabdatoare sa vad zmeurica ca n am mai vazut o de doua luni si sper sa fie totul ok; m a speriat ieri profa de engleza a baietelului meu (ea are o sarcina cu doua sapt. mai mare si va naste la Flantropia cu Stelian Pana) ca a fost la control si i a zis ca ar avea lichid prea putin si ca ar trebui sa cumpere un aparat cu care sa monitorizeze des bataile inimii bebelului...insa sa speram ca nu este chiar asa si ca va fi bine;

Nusy- ce frumos doarme bebelina ta ! si tu ti ai revenit bine , felicitari !

Elena - ma bucur ca bebeii au mai crescut si ca mai stau in burtica !

Mirclau- sper sa ne vedem joi la Giuli !





tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.31 cu Daria Nichola Miryam, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput