Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Buna dimineata fetiliiii!!!!
Am reusit si eu in sf sa intru si sa citesc asa putin pe diagonalaaa pe aici, da harnicute mai sunteeeeti!!!
Monis, in primul rand vreau sa iti multumesc pt mesaj, l-am citit, dar in iuresul nuntii, si dupa...cu neamuri care pleaca , bocete de luat ramas bun..am si uitat..imi cer scuze
Va multumesc tuturor pt urari si complimenteee, Lidia, sa stii ca mi-au crescut balcoanele si falcutele, astea's primele care se vad in poze..burta doar in anumite poze si doar din profil
Ce sa spun, toata lumea care m-a vazut la nunta au spus ca nici nu se vede ca sunt ...Atat, am avut bataie de cap cu corsetul in zona sanilor pt ca erau grei si tot se lasa, in ciuda faptului ca aveam bretelute..
Nunta a fost super, ca spuneati sa revin cu detalii
Toata lumea s-a distrat la greu, toti ne-au facut complimente, ca deh..doar eram mirii. Toate parerile auzite dupa nunta au fost numai de bine..cei care au avut de comentat, s-au abtinut in fata noastra..
Si referitor la poze si la fotografi-vreau sa spun ca am impresionat totaaaaal: fratele meu are vreo 3 camere foto super performante, si aparate de filmat, plus ca venise cu prietenul lui, si o saptamana am pus la cale cum sa filmeze, sa faca poze, au fost si au facut tot felu de probe -ba pe la rasarit de saore, pe malu marii..etc...Si cand au vazut neamurile din partea mirelui, si toti invitatii ca fratele meu e chiar profi in domeniul asta au ramas toti gura cascaaa Asta a fost mandria mea cea mai mare , pt ca toti la inceput ne tot intrebau 'da cine va pozeaza/filmeaza' si eu raspundeam cu 'fratele meu' ..Si toti spuneau '..aaaa...' in sensu ca o sa fie ceva asa de amator..si cand au vazut realitatea nu au mai indraznit sa ciripeasca nimik
De iesit bine, am iesit bine cu banii ma refer, am scos 430mil din care vreo 370 erau cheltuieli, deci practic avere nu am facut..DAR...am scos banii si nu am ramas datori Si maine vrem sa plecam la munte, pe la Curtea de ARges, Caciulata, valea oltului..inca nu stim pe unde o sa ajungem. Cert e ca vrem sa plecam sa batem putin tara, pt ca dupa ce vine bb mic...ioka..o sa stam acas
Asa ca..astea au fost impresiile de la nunta..Noi ne-am distrat copios, m-au furat prietenele mele cele mai bune, ne-am distraat la maxim, m-a gasit mirele fara sa mai plateasca spaga la furaciosi
A fost totul SUPEEER si nu am regretat o clipa ca am facut pasul asta
Muzica a fost excelenta, ca si fata de aia aveam temeri ca i-am arvunit fara sa ii auzim cantand. Vreau sa spun ca muzicantii nu au mancat decat asa ciugulit din picioare cate ceva, in rest au cantat non stop! Mancarea excelenta si prea multa...In fine, a meritat efortul sa cheltuim si sa organizam totul pan la ultimele detalii!
De rau nu mi-a fost deloc rau, ma temeam ca o sa lesin prin biserica, ca etc...Intradevar m-a strans corsetul tare in zona sanilor, si e drept ca nu mi-a fost deloc usor impachetata asa in mireasa, dar am rezistat cu stoicism!
Si....ca la orice nunta...a trecut asa repedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..ca nici nu ne-am dat seamaaaa...
As mai vrea sa intorc timpul sa mai petrec putin la nunta mea!
Rgagapie, fruntea sus, te-am vazut suspinand ca tu nu o sa ai nunta..nu dispera, sigur Doamne Doamne are ceva frumos rezervat si pt tine Nu se stie niciodata ..poate faceti cu botezul o data, si sa vezi tu ce fericire e sa iti vezi bebelul prezent la propria nuntaa

Acum ma duc sa citesc din urma , sa vad ce am pierdut aici



Proaspata Doamna!

Laura, 19
+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Neatza Fetelor!
Dau o , ca mie mi-e asa somn....
Si sunt la munca...Camy ce bine e sa stai acaasa...!

15+
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Buna fetelor!
Pupici multi pentru toate si pentru burticile voastre!!
Am citit despre probleme pe care le au unele fete si doresc sa le urez sanatate in continuare. Eu am ceva probleme cu inima, care cred ca a cam luat-o razna...
La sfarsitul lui Ianuarie 2009 m-am prezentat la urgente cu niste batai de inima fff ciudate. M-au luat in primire, m-au supravegheat, am facut radiografie, dupa care : AMBULANTA!!! SITUATIE CARDIO!!!
Eu : ??!!?!?!?! Doamna,dar de ce ? Raspuns : pai situatiile cardio nu se trateaza la Mangalia, se trateaza la CONSTANTA. Bun, imi zic, macar nu se dau mari si ma trimit unde trebuie....eu plecata de la serviciu in timpul pauzei de masa...ajunsa intre timp la Constanta, atentie, la SPITALUL DE BOLI INFECTIOASE....Sun parintii, ei - crize, vin seara cu sotul, noi toti - crize...
Ma rog, stau internata 5 zile, cu tratament : SIROP DE PATLAGINA!!!!
De discutat nu ai cu cine, doctorii sunt ca niste aparitii fantomatice, ba sunt ba nu sunt, etc..... Partea ciudata e ca a doua zi de la internare nu am mai avut nici un fel de problema cu inima, care incepuse sa bata normal.... pana acum 4 zile cand iar a luat-o razna. Atunci nu se puneau prea multe probleme, dar acum sunt si nu stiu ce sa ma fac...urmaresc in continuu sa imi dau seama de ceva care sa se repete cand am palpitatiile alea, dar nimic care sa ma lamureasca.
Stau si ma intreb daca voi simtiti ceva, niste batai de inima mai serioase, ca dupa maraton, poate e de la sarcina, sau poate fac eu efort prea mult....
Voi ati simtit ceva mai deosebit?


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

buna...noaptea,,cred ca numai eu bantui pe net la ora asta...vreau si eu pe lista plzzz: DN: 23.09.1985 si DPN: 05.12.2009( cred ca ...asa era dupa ultima echo)..bub u all

esti pe listuta. nu mi-am dat seama ca nu erai trecuta pana acum.

neata la toata lumea!


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Fetele, dar eu sunt pe listuta? Ca nu cred ca m-am vazut pe acolo...
DN 01 Martie 1980
UM 17 Februarie 2009
DPN 23 Noiembrie 2009


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Laurairina Casa de piatra! ma bucur ca esti fericita, razbate din fiecare cuvintel. Drum bun si distractie placuta acum.

Siminakin - si eu am facut dry test la Medsana - ar fi fost bine sa-l faci pe ala complex nu pe cel simplu. E drept ca ala complex e vreo 5 mil. EU pe ala l-am facut - testeaza in plus si pentru fibroza chistica si pentru hipoacuzie. Si eu am avut o surpriza cand m-am dus pentru dublu test si mi s-a spus ca de fapt trimiterea e pentru dry test. Nu m-am suparat foarte tare ca am inteles ulterior ca asta e mult mai bun si ca nu mai e nevoie de TT dupa.



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mai..intr-adevar e bine sa stau acasa..m-am obisnuit...


Laurairina maaaaaaama ce fain ca ai intrat ...ma bucur ca nunta a iesit asa frumos....cand ajungi in curtea de Arges? Nu de alta, dar eu cred ca dupa nunta de sambata din Bucuresti plec la ai mei in Curtea de Arges pentru o saptamana...poate ne intalnim la o cafea cu lapte ...si o invitam si pe Lauradi ca si ea este argeseanca de-a mea
AAAAA??????? va place ideea????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

19+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Am vazut eu ca se discuta aici de sistemul privat de sanatate/versus spitale de stat..si eu sunt intr-o mare dileemaaaaa!
Doctorul la care am inceput sa merg si de care sunt super multumita, doar ce s-a trecut la sistemul privat..si cica aia din spitalul judetean acum i-au interzis sa mai vina la nasteri la spital. Adica daca vreau sa nasc cu el, caci e un dr bun, trebuie musai sa ma internez la clinica particulara din CTa, unde o nastere normala e 4500lei si cezariana 5000 lei..
Si tot asa , l-au matrasit din maternitatea de la stat, pe motiv ca e prea bun, si le incurca lor socotelile acolo la spagi
Acum mai am o alta varianta, sa raman aici la mangalia la spitalul de aici, unde e o sg doctorita, care nu lasa pe nici un alt doctor sa vina cu pacientele sa nasca acolo, si ...nici nu prea se sinchiseste sa vina la nasteri normale, cica nasti cu moasa!
Acu...aici in mod sigur o sa ma coste mai putin ..dar tre sa ma risc, si sa ma rog sa fie ea prin zona cand o fi sa nasc, si sa mai si sper ca o fi capabila sa ma ajute la nastere Plus, ca ar trebui sa merg in paralel si la ea, care nu prea e priceputa, si la ecografistul meu din Constanta, deci cheltuieli duble pan la nastere
Nu stiu ce sa fac...sincer..
Camy, tu stii cam cat e o nastere normala/cezariana la spital de stat? Cat costa doctoru/anestezistu/moasele/asistentele? Asa ca sa fac eu o socoteala cati banuti salvez daca aaleg varianta spital, unde tre sa dau spagi in toate partile si sa ma rog sa nu fiu tratata ca o vita la nastere...
Pe partea cealalta, am auzit doar de bine de clinica unde ar trebui sa nasc cu doctorul bun din constanta...deci chiar nu sti ce sa fac.........Si tre sa ma hotarasc cat mai repede, sa ma inscriu la doctorita asta nebuna de aici de la Mangalia, daca vreau sa nasc aici la stat! ca deja sunt in luna a 5 si e tarziu sa ma inscriu si la asta/...

Proaspata Doamna!

Laura, 19
+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Camy, noi plecam maine la Curtea de arges, si stam acolo doar o zi, din cate am stabilit cu prietenii cu care mergem..Deci sincer nu stiu..daca ne sincronizam..
Asa ne-am propus, sa stam cate o zi pe locatie, si sa plecam mai departe..
Pe de alta parte , poti sa imi zici ce e de vizitat pe acolo prin zona?? Dupa curtea de arges, ca vrem sa vizitam mai multe...si habar nu am..

Proaspata Doamna!

Laura, 19
+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

laurairina - ma bucur ca a fost frumos la nunta si ca ai avut o zi de vis. vezi ca-ti faceai griji degeaba?
casa de piatra si excursie frumoasa! sa nu ne uiti cu poze si povesti cand te intorci.

daca tot s-a adus vorba, chiar, cat care mai sunt "scorurile" pe la maternitatile de stat? si la nastere normala si la ceza, ca nu se stie ce prind...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Neata

Biara, imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat, bine ca sunteti ok, incearca sa te odihnesti, sa ai grija de bb. Cat despre sistemul nostru sanitar este zero barat, cred ca aproape peste tot...

Laurairina, ce tare semnatura ai. Ma bucur pt voi ca suneti fericiti, sa va bucurati unul de altul si de copilasul vostru pup]

Ramona(rgagapie) spuneai ca vrei sa nasti in strainatate... stiu ca aici in partea noastra deja f mult opteaza pentru nasterea in Ungaria. Tu unde te-ai gandit? Eu o sa merg pe la 21-22 saptamani sa-mi fac un control si un eco 3D-4D, ca au aparatura mult mai performanta ca a noastra... dr. la care merg eu nu are 3D-4D, sunt pe aici vreo 1-2 prin oras, dar astia nu stiu sa le citeasca cum trebuie, asa ca daca dr. meu n-are prefer sa merg dincolo macar sa imi faca un eco ca lumea. N-am fost niciodata pana acum, sunt curioasa cum e...

Uau, da ce scoruri spuneti voi acolo pentru nasteri!??. Scump, scump ...

LauraB, se vede burtica, felicitari!!! La mine se vede demult...si nu de la sarcina.... Eu am pus pana acum cam 5 kg! Voi cat ati pus, intreb fetele la care nu le-a fost rau si nu au slabit in primu trimestru...Sincer, la prima sarcina am pus f mult 21 kg, iar acum mi-e tare frica sa nu mai pun atat...Hai, va rog, spuneti si voi cum stati cu greutatea?

Va pup

Alina 18+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput