Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(101)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Mesaj de la Flobaby:
S-a nascut Maria Ioana,albinuta iubita de Flobaby.3340 gr, 49 cm, apgar 9, cezariana.Suntem bine amandoua.

Gabrilici in 39 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Felicitari Flobaby, bun venit micutei albinute!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna ziua albinutelor!
Bebe Alex si cu mine uram bun venit pe lume Maria Ioana, Matei Robert, Larisa, Antonia Maria, Andra Ioana, Ada Ruxandra, Bianca Maria, Catalin George, Razvan Andrei, Alexia Gabriela si le felicitam din suflet pe mamicile lor!!!
La multi ani Sara si Maya Teodora, la multi ani tuturor albinutelor care au implinit zilele astea primele lunite de viata!!!
Am vazut pozele si aveti copii superbi. Sa va traiasca si sa fie sanatosi si norocosi!
Incerc sa va citesc cat pot de des, dar recunosc ca viata mea a fost data peste cap in cel mai minunat si ... evident mod cu putinta de cand a aparut Alexandru. Recunosc ca nu mai am timp de nimic in afara de el, ca viata mea inseamna timpul dintre doua mese, schimbari de scutece, plimbare... dar chiar nu am de ce sa ma plang.
Pentru noi urmatoarele pietre de incercare sunt controlul de la doua lunite si vaccinul. Am decis sa le facem pe amandoua tot la Euroclinic si sper ca bebe sa nu aiba febra si durere dupa.
In legatura cu anticonceptionalele (am vazut discutia de mai devreme), mie mi s-a recomandat Cerazette cat timp dureaza alaptarea (am decis sa nu iau, pentru ca am citit ca da reactii destul de urate), iar dupa alaptare Yaz (microdozat, aparut anul acesta) si nu ingrasa, nu provoaca greata si are efect antiacneic (mi-au aparut niste cosuri de adolescenta).
Pupam toate albinutele si pe mamicile lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

La multi ani Mada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Carla bine ati venit acasa!
Yoanna si Flobaby felicitari, sa va traiasca minunile!
Mada la multi ani si multa sanatate!
Lauraa sa treaca repede iritatia!
Maria poti sa-l vezi pe Cata la semnatura unde scrie Catalin-George.

Vreau sa adaug si eu pt listuta ca bebe meu a avut 53 cm la nastere, Apgar 9/9 si a venit pe lume la 39s+6z. Multumim!

fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Felicitari, Flobaby! Bun venit, Maria Ioana!

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Alina, cum merge alaptarea?
Oana_du, tu cum stai cu laptele? Ai renuntat la completare?
Maria si Dana, cum stau baieteii cu durerile de burtica?
Lauraa, au mai trecut bubitele?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Am reusit si eu sa va citesc...
Felicitari mamicilor Nicuratze,Carla,motiana,Flobaby si Yioanna,refacere rapida si mult laptic pentru comori.Bun venit albinute dragi Andra Ioana ,Larisa,Matei,Maria si Stefania,sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot binele din lume.
Uram si noi nastere usoara fetelor care urmeaza sa aduca pe lume minunile.
Nicuratze,eu am primit ergomet folie, calciu si fier si vad ca-s mai bine ,in spital aratam ca o stafie si abia ma puteam tine pe picioare.
Yioanna,imi pare rau ca ai avut un travaliu asa urat.Important e ca acum o ai in brate pe printesa.
Pitica mea doarme...deja are cat de cat un program,azi noapte s-a trezit la 2,4:30,6:30 si apoi la 10:30 pt ca de la 6:30 cand a papat amavut apoi program de "joaca si vorba "cu mami,cu niste ochisori mari de-mi venea sa-o mananc.Ne doare si pe noi burtica din cand in cand ,nu foarte mult,dar nu vrea sa scoata aerul mereu dupa ce papa.Am cumparat sab simplx dar nu prea ne place,asteptam vizita pediatrei sa vedem ce ne recomanda.Si mie imi curge celalalt san cand suge Anto dar nu cred ca are rost sa ma mulg.
Cusatura mea ustura ca naiba ,sper sa treaca mai repede.Voi faceti spalaturi vaginale cu ceai de pelin?Cam cat a durat la voi sangerarea?
Am vazut bebei superbi de Clody,ramona,roxy,nicuratze,aveti bebei superbi,fetelor.
Merg sa pun cateva poze pana nu se trezeste pitica ,nu le am inca pe toate descarcate in laptop .


Mirela 39+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Imi respect promisiunea facuta de a va spune ce facem un continuare. Asadar, cand nu puteam dormi si plangeam la gandul cezarienei, m-am rugat la DD sa ma ajute sa nasc natural si sa am copilul repede langa mine, promitand ca, daca va fi asa, vom incerca si cu bb3, desi noi hotarasem sa ne oprim la 2. Acum, avem o datorie de platit si e tare bine .

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

mada...........la multi ani

alinutza..........cine a spus ca atunci cand iti vezi copilulpe moment uitei de toate durerile,mare dreptate a avut


nicuratze..........si eu am avut problemecu capul(imi cadea intr-o parte exact ca la copii mici si aveam dureri insuportabile)si de atunci ,in fiecare dimineata beau 2 guri de cafeluta si sa stii ca mi-am mai revenit(cica de vina e tensiunea prea mica)


laurraa.........off..saracutele de voichiar nu stiu ce sa iti zic casa sa ii treaca mititicai ..printesica si mamica

carla............bine ati venit acasa


kiralina.........nu temulge daca nu vrei sa patesti la fel ca minesi sa iti deschizi o mini-fabrica de procesare a laptelui.Carla are dreptate


yioanna.............felicitari mamico si refacere usoara..si sa-ti traiasca minunea papacioasa si necolicoasa


luckyblue.........daca vrei,pot sa cobesccasa vina printesa mai repededaca nu te superi


cuscra..........si fi-mea e super bashinoasaacasa cel putin e printre cunoscutisi faptul ca ne "impusca" e de inteles si nu se supara nimeni


flobaby...........felicitari mamico si refacere rapida ..sa-ti traiasca puiul sanatos

mami de Miruna(29 mai)

Mergi la inceput