Strumfi de iul-aug 2007 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Nma, o inghetata la desert? pe caldura asta....

greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Greierash stau la etajul 3, spre apus si mai merge si aragazul. Fac ciorba de vacuta si varza a la cluj la cuptor. Nu stiu exact cate grade am in casa dar ma bucur ca bona a luat pustimea si a plecat la ea (sta la casa si e racoare acolo). Deci o inghetata e tot ce imi lipseste .
Am trecut si eu prin experienta gradinitei cu Alex. Il duceam la ora 6.30, era printre primii dar nu a plans. De fapt il apuca plansul cand mergeam la 15.30 sa il luam. Pana la urma m-am obisnuit sa il iau dupa ora 16. Atunci veneau majoritatea parintilor. Andra sunt sigura ca o sa planga tare. Sunt destul de stresata caci mai e putin pana in august si eu nu m-am hotarat daca o las tot cu bona sau o duc la cresa. Acum bona am o cunostiinta in cautare de job.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

buna ziua tuturor,

am intrat sa-mi iau ramas bun de la voi.
se pare ca nu am gresit cand initial hotarasem sa nu mai scriu...

acum hotararea e definitiva.

madalina (housepocket).. vom fi cu siguranta la serbarea lui matei..)
oanamada...va tinem pumnii sa treceti cu bine peste toate zilele si momentele grele. am ferma convingere ca totul va fi pana la final foarte bine.
mychi. sa ramai la fel de vesela si glumeata ...esti minunata..
xerxe si greierash.. noi ne vom auzi cu siguranta...
alina.a - sarcina uspara pana la capat si numai bine familie frumoasa.
andreeaC - pupici lui Radu.. sigur ne vom mai vedea si vorbi.
monicabo... am telefonul tau.. si ne auzim si ne vedem curand.
celor gravidute darcia usoara si bebei sanatosi si mancaciosi..

cortina de fier....fiti multumite....dispar.

tuturor celorlalte numai bine, sanatate voua si puilor vostri.

nu puneti intrebari. nu voi raspunde.

paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

relatiile de prietenie se construiesc uneori altfel... "Spune-mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun cine esti." (proverb romanesc)

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msfhbo spune:

Buna ziua

"Frecventa" cu care am scris aici ar trebui sa ma faca sa-mi vad in continuare de treaba mea.
Daaaaaaar.....nu ma pot abtine sub nicio forma sa spun ca atata rautate, absolut gratuita, rar am intalnit.
De ce?N-am reusit sa pricep, chiar daca sunt cu voi(din umbra, ce-i drept) din prima luna de sarcina.
Pacat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Hello, suntem acasa de cateva ore, vreau sa citesc din urma, am intrat doar sa va spun ca suntem bine, bebe papa, Saby se poarta exemplar cu surioara, de ce-mi era mai frica am scapat, adica Saby nu e geloasa cand suge surioara. Ne-ar fi lasat sa plecam de aseara, mi-era tare dor de Saby, dar daca tot am platit 3 nopti am zis sa folosesc macar una .
O sa incerc sa pun poze in curand, n-am descarcat decat filmele cu nasterea, daca vreti sa stiti ceva va raspund la intrebari, ca altfel e foarte mult de povestit.

Carla, s.39 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Cioc, cioc!

Apar si eu ravasita si cu parul despletit. Am avut o zi cum nu-mi doresc sa mai am prea curand. Michi, scuza-ma ca nu am reusit sa vorbim, dar era intr-o stare... Acum m-am mai linistit, ca am realizat ca imi faceam probleme si rau tot mie. E legat de servici, de colegi, chestii de genul asta si de modul cum se sterg multi pe picioare cu munca altora. Ma rog, nu intru in amanunte.

Dar, dar... Intru aici si ce vad? Vartej. Nu pot sa trag concluzia decat ca e o conjuctura proasta a astrelor de e atata lume suparata.

Ce aveti, fetelor?

Va apuca selectiv dorinta de a nu mai scrie? Atunci spuneti macar de ce?

Paticut, care a fost buba? (intreb si eu chiar daca nu mi se raspunde)

Carla, bine ca ati ajuns acasa, acomodare usoara si refacere rapida. Nu am gasit filmuletele.

msfhbo, bine ai revenit. Inteleg ca citesti. Daca te indigneaza rautatile, de ce nu le apostrofezi la momentul respectiv?

Karli, adevar adevarat ai reamintit cu vorba aceea.

Alina, pupici sa-ti treaca starea si la multi ani sotului. Da, rochia e bestiala si purtatoarea.

Nico, aveam si eu in plan sa fac mancare azi, dar...socotelile nu s-au potrivit

As mai scrie, dar ma doare capul cumplit; si pentru ce mi s-a intamplat azi si pentru ce gasesc aici. Uneori ne dam seama prea tarziu ca starile conflictuale nu fac decat sa ne imbatranesca prea curand. Sper ca maine sa radeti, pentru ca eu asta o sa incerc sa fac, intrucat ziua de azi m-a stors cat pentru o mie.

Aaaaaa ... si inchei marturisind ca va iubesc pe toate, intr-o masura mai mica sau mai mare, ca am zile cand mi se pune pata pe un cuvant sau altul, ca am momente cand sunt mai vesela, alteori mai trista, dar ... trecand peste toate cele omenesti mi-ar parea rau sa deschid forumul si sa nu va mai gasesc
Cineva spunea ca oamenii trec din lumina in furtuna fara sa faca nimic, doar isi uita cuvintele.



Luna
, chiar as vrea sa stiu ce faci?

Ghinetz, unde esti?

Si inchei, dar stati linistite ca revin, prin a-mi cere scuze daca am necajit pe cineva si sa multumesc pentru ce am luat de aici. Sincer, cred ca nu e cazul sa de etalam orgoliile ranite, doar sa spunem in fata ceea ce ne deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

greieras, pe david l-am dus de la 1 sept 2008 la gradinita, inainte de asta mai fusesem sa ne jucam cu copiii, am stat cate o ora-doua ... dar nu cred ca era absolut necesar. l-am lasat de la bun inceput la program lung, de pe la 9 pana la 5 jumate. fiind mic atunci (avea un an), s-a adaptat repede, n-au fost probleme decat cu somnul, ca inca il alaptam si el era obisnuit sa-l adorm la san. la inceput adormea in carut si il mutau apoi in patut.

n-am stat niciodata cu el dimineata - l-am pupat, i-am zis sa fie cuminte si am plecat, chiar daca a plans. adica am stat de vreo doua ori, mai rau s-a starnit (oare spera sa renunt si sa-l iau inapoi?). s-a atasat repede de copiii, de ingrijitoare, in we imi cere sa-l duc la gradinita , la copii si la misi.

l-am mutat la alta gradinita pentru ca mi-am mutat eu biroul, astfel ca drumul pana acolo era foarte lung (trebuia sa ma duc special in partea aia a bucurestiului, faceam cam 45-50 de minute cu masina de acasa, apoi inca vreo 30 de minute pana la birou).

re-adaptarea la noua gradinita n-a fost la fel de usoara, incepuse sa aiba crize de anxietate, urla noaptea, seara era calare pe mine, nu ma scapa din ochi. a tinut-o asa vreo 3 saptamani, poate mai bine... acum s-a obisnuit si aici, ii place de educatoare, toata lumea il pupa si il iubeste ca el e tare lipicios.

si da, la inceput, toate mi s-au parut in neregula (nu ca toate ar fi perfecte!), dar acum m-am mai adaptat si eu, am inceput si eu sa cunosc mai bine mediul de acolo si pot sa zic ca ziua stau fara niciun fel de griji la servici. stiu ca e bine ingrijit si vad ca el e fericit acolo.

greierash, tu la ce gradinita vrei sa-l dai pe Andrei?



DaviDependenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

mai nu stiu ce ati patit dar stiu ca va trece,cel putin pana acum asa a fost.off poate reusesc sa citesc din urma,poate....

am intrat pe super viteza sa va scriu de timi sunt bine s-au mutat la un apartament mai mare si nu au net.intrasem si eu la idei ca nu a mai scris de multisor...
azi "eisa a shpat nuci cu cocanu'".era tare mandra...
si felicitari fetelor care ati dus strumfii la gradi,mare pas,dar noi la anul....

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 14+




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Hello, suntem acasa de cateva ore, vreau sa citesc din urma, am intrat doar sa va spun ca suntem bine, bebe papa, Saby se poarta exemplar cu surioara, de ce-mi era mai frica am scapat, adica Saby nu e geloasa cand suge surioara. Ne-ar fi lasat sa plecam de aseara, mi-era tare dor de Saby, dar daca tot am platit 3 nopti am zis sa folosesc macar una .
O sa incerc sa pun poze in curand, n-am descarcat decat filmele cu nasterea, daca vreti sa stiti ceva va raspund la intrebari, ca altfel e foarte mult de povestit.

Carla, s.39 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"



Felicitari!!!

Ingrid;

www.youtube.com/watch?v=haroB9pSWvE" target="_blank">Ingrid citind

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput