FIV 230

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Simona2felicitari pentru testul pozitiv! sa ai o sarcina usoara si bebe mancacios!



Eu astazi am fost la spital pt o alta chestie care-mi da mie batai de cap (dar mai mult de spate si bazin) si am aflat ca voi ajunge la proteza de sold(pentru o luxatie congenitala de sold, sa aveti foarte multa grija cu chestia asta viitoarele mamici, este frecventa la fetitze si daca nu este tratata corespunzator e tare pacatoasa!)......................mi s-a spus clar: intrebarea nu este daca ci cand(fix cum gandeam eu vis-a-vis de fiv). Si uite asa continui eu sa ma minunez de lozul norocos pe care l-am tras eu la capitolul sanatate, unii oameni nu ajung niciodata nici la donator nici la proteza nici la altele eu insa bat recorduri ca lume si nu inteleg de ce si de unde pt ca in familia apropiata toti au fost si sunt bine sanatosi!
of mama ei de treaba
pupe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna39 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona2

E posibil, Miruna...poate chiar am vorbit pe acolo Dna dr. Mustata a fost embriologul in cazul meu. Nici dansei nu am avut ce sa-i reprosez, mi-a stat la dispozitie cu toate informatiile cerute.

Dap, si au tot cu Dr Mustata am produs embrionul cu pricina pe care o sa il mai caut de sanatate miercuri, caci ieri nu s-a aratat nimic.
Ce sa zic, eu sint cam strasata si amarata, am convingerea ca daca era sa scoata capul aparea liniuta aia a doua si am tendinta de a da vina pe altii. Oricum, ce am povestit a fost foarte corect...
Dai miercuri dimineata pe la Medlife?

Sarcina usoara!
Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

danutza trebuie sa te gandesti ca mai ai puisori pe care trebuie sa ii iei acasa! unu' sau poate doi vor creste in burtica ta!!! stiu ca e greu sa suporti esecul! offff... care dintre noi, cele care nu am reusit, nu stim??? dar trebuie sa fi fericita ca ai raspuns bine la tratament, ai rezerva ovariana in regula si ai toate sansele din lume sa ramai graviduta soon!!! ai incredere in mine ca va fi bine!!! noi iti oferim un umar pe care sa plangi dar sa nu ignori si mana pe care ti-o intindem pentru a te ridica si pentru a-ti continua drumul!!! trebuie, fata draga!!!

simona felicitari din inima!!!!
credeam ca e mai scump fiv-ul la medlife! a durat mult pana ti-ai facut programarea?

iana crede-ma ca nu ratez nici un rand! dar postez mai rar deoarece eu sunt in perioada de asteptare acum! dar m-am apucat sa citesc toate capitolele de la fiv europa deoarece ma gandesc din ce in ce mai serios sa emigrez! pai nu se mai poate dom'le asa!!! am ajuns la vorba ta si m-am cam saturat si eu de big M... si am un feeling ca atunci cand voi dschide gura ca sa pun intrebari si sa-i zic ce nu imi convine ma va pune pe verde!!! tie ce iti face burtica??? imi pare rau ca ai greturi! abia astept sa aduci vesti de la eco!!!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

oana imi pare tare rau!!!! offff... ce ti-e si cu sanatatea asta!


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Simona, FELICITARI! Bebe sanatos si frumos iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Simona2 , FELICITARI !!!!! Sa ai parte de o sarcina usoara si la termen.
Oanademunck , imi pare tare rau pentru vestea pe care ne-ai dat-o. Ai grija de sanatatea ta.ma rog pentru tine si pentru sanatatea ta.
Oana cnt, dana bebe
Miruna39 DD sa ajute sa fie bine si sa ne dai vesti bune.

pentru toate.

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Simona2 felicitari
Bucura-te de perioada asta frumoasa si mult asteptata de
Sa ai sarcina usoara si sanatos.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

ECO
Maria.m - ziua 51 de la ET, un in burtica
Alina Oprea - ziua 33 de la ET, un in burtica, in ziua 12 HCG-87
Alsima - un bebe in burtica, ziua 35 de la ET, in ziua 14 HCG-530
Mirimir -2 bebelusi in burtica, ziua 33 de la ET, in ziua 14 HCG-674

HGC
Huski - ziua 29 de la ET,in ziua 10 HCG-40,HCG in ziua 14-408, ziua 17-662,9
Blue-flower - ziua 27 de la ET, in ziua 12 HCG-54.93, ziua 14-121
Iana - ziua 26 de la ET,in ziua 11 HCG-123, ziua 14-188.9, 15-478,in ziua 19-2738.
Simona2 - ziua 13 de la ET,in ziua 12 HCG - 86.21 Felicitari draga noastra!!!
Alrak - in ziua 11 HCG-0.1777
Iazmin - CM
Kitta - in ziua 14 HCG 1.62
Frank – in ziua 14 HCG 0.5
Dana_bebe - in ziua 11 HCG-1


In focuri:
Miruna39 – ziua 12 de la ET - am emotii pentru maine! iti tinem pumnii!
Anka_daria - ziua 5 de la ET hai ca nu mai e mult!
Cocolyso - ziua 5 de la ET - poate fi sarcina si fara "semne" - capul sus!!!
LucaLuca - Z4 de la ET - tinem pumnii!
Ellanik - Z1 de la ET - tinem pumnii!

Langa focuri :
Miruma38 - azi punctie, joi ET

si

Kora - urmeaza continuarea FIV 5 - ET cu embrioni criogenati
Ingeras - urmeaza continuarea FIV2 cu embrioni criogenati
Dana_bebe - urmeaza continuarea FIV2 cu embrioni criogenati in toamna

NU mai avem vesti de la :
Rizzuca - ziua 31 de la ET
GeorgianaI- ziua 30 de la ET

Orice zapaceala care am facut-o sa mi-o corectati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Simona felicitari din toata inima!
Sarcina usoara si la termen!
Eu sunt ziua 5 de la ET si nu am nici un fel de simptome, nu ma doare nimic, nici crampe, nici sani.
Cu toate ca stiu ca nu e obligatoriu sa am aceste semne, sunt necajita.
Mai sper intr-o minune, poate incep sa apara semnele.


http://tt.lilypie.com/90dop3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Mami_vreau, Fireyes, Alrak, Mihaele, Husky, Ingeras, Iazmin, Anka, Alina, Mirmir, Oana - va imbratisez pe toate - am simtit gandurile voastre bune si m-au ajutat sa-mi stapanesc lacrimile si deznadejdea.
Deja m-am apucat sa citesc despre "frozen embryo transfer" - FET. Ma bucur ca se poate face si pe ciclu natural - mai ales daca ai ciclu regulat si toti hormonii in "grafic". Mi-ar placea sa incerc asa parca nu mai vreau alti hormoni in mine. Vom vedea.
PSJ - ieri am cautat daca se pot muta - si am vazut ca da - foarte usor - tu ce firme de transport ai gasit?
O zi frumoasa!

Mergi la inceput