Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (310

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bernix, nu imi amintesc sa fi povestit tu ceva de drum, ca sigur plecam cu avionul. Oricum mi s-a rupt o aparatoare pe dedesubt la masina mea, bine ca nu am mers cu a lui Cata. Legat de Istanbul, ti-am zis ca nu am vizitat nimic, nu am mers in zonele turistice obisnuite pentru ca le-am vazut de prea multe ori. Doar hotel si restaurante. Am stat undeva aproape de Taksim, mi-a placut mult acolo data trecuta. Cat despre cocoasa mea, o sa am grija de acum. Intr-adevar Andrei ma rupe de spate, miercuri dupa tratament eram ok, cum l-am ridicat sa il pun in pat am intepenit iar. Insa oricum am redus la minim caratul asta in brate.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bernix, nu stiam cum e drumul, de aceea ne am tepuit la dus. La intors am tot oscilat intre cele 2 trasee, insa pe la Burgas era mai ocolit si nu voiam sa intram pe la mare, ca ne asteptam la aglomeratie fiind ziua libera de Rusalii.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G



E greu mizeria asta de catei peste tot.


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Era bine sa fie de catei,dar era fix de om mare si NESIMTIT!!!!!!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Roxana sanatate.

Sa ma laud si eu cu puii mei, ca altfel nu mi-i lauda nimeni. Miruna a avut serbare, a fost Cenusareasa. Am primit si mapele cu lucrarile ei din timpul anului si cu lucrarile de la cursul de arte plastice. Sunt absolut superbe (si nu ca mi-o laud singura, dar la toate "expozitiile" lucarile ei sar in ochi de la o posta). Mai nou a facut pasiune pentru colaje de tot felul. Vlad are si el realizarile lui. De vreo doua saptamani facem pishu la olita sau la wc, dar nu oricum, ci din picioare, ca baietii mari. Ziua nu mai poarte scutec deloc, doar chilotei, ceea ce e o mare usurare pentru mine, pentru ca pe caldurile astea ar fi fost oparit si iritat tot timpul. E un mancacios si jumatate, intelege tot ce i se spune, e foarte cooperant si iubaretz, si in ultima vreme si-a dezlegat binisor si limba. "Citeste" toate cartile, mai ales pe ale Mirunei. Pune degetul pe foaie si spune "a, be, se, de". Numara pana la cinci "uu, doi, tei, pa, ci", e disperat sa faca baie in piscinutza de pe terasa, drept pentru care toata casa mi-e numai apa si urme de talpi de bebe.
Cam asta de la noi. Cra, cra.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Vad ca la sfarsitul asta de saptamana sunteti la nunti, sa aveti parte de vreme nu prea calda, distractie placuta si casa de piatra mirilor....aaaaaaaa si asteptam poze....cu dedicatie pt Teodora,poate vedem de data asta rochia.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Roxana sanatate.

Sa ma laud si eu cu puii mei, ca altfel nu mi-i lauda nimeni. Miruna a avut serbare, a fost Cenusareasa. Am primit si mapele cu lucrarile ei din timpul anului si cu lucrarile de la cursul de arte plastice. Sunt absolut superbe (si nu ca mi-o laud singura, dar la toate "expozitiile" lucarile ei sar in ochi de la o posta). Mai nou a facut pasiune pentru colaje de tot felul. Vlad are si el realizarile lui. De vreo doua saptamani facem pishu la olita sau la wc, dar nu oricum, ci din picioare, ca baietii mari. Ziua nu mai poarte scutec deloc, doar chilotei, ceea ce e o mare usurare pentru mine, pentru ca pe caldurile astea ar fi fost oparit si iritat tot timpul. E un mancacios si jumatate, intelege tot ce i se spune, e foarte cooperant si iubaretz, si in ultima vreme si-a dezlegat binisor si limba. "Citeste" toate cartile, mai ales pe ale Mirunei. Pune degetul pe foaie si spune "a, be, se, de". Numara pana la cinci "uu, doi, tei, pa, ci", e disperat sa faca baie in piscinutza de pe terasa, drept pentru care toata casa mi-e numai apa si urme de talpi de bebe.
Cam asta de la noi. Cra, cra.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts


Daca pui si niste poze, te cred....

Ma bucur pentru renuntarea la pampers ziua, e un pas mare zic eu, felicitari.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Roxana sanatate.

Sa ma laud si eu cu puii mei, ca altfel nu mi-i lauda nimeni. Miruna a avut serbare, a fost Cenusareasa. Am primit si mapele cu lucrarile ei din timpul anului si cu lucrarile de la cursul de arte plastice. Sunt absolut superbe (si nu ca mi-o laud singura, dar la toate "expozitiile" lucarile ei sar in ochi de la o posta). Mai nou a facut pasiune pentru colaje de tot felul. Vlad are si el realizarile lui. De vreo doua saptamani facem pishu la olita sau la wc, dar nu oricum, ci din picioare, ca baietii mari. Ziua nu mai poarte scutec deloc, doar chilotei, ceea ce e o mare usurare pentru mine, pentru ca pe caldurile astea ar fi fost oparit si iritat tot timpul. E un mancacios si jumatate, intelege tot ce i se spune, e foarte cooperant si iubaretz, si in ultima vreme si-a dezlegat binisor si limba. "Citeste" toate cartile, mai ales pe ale Mirunei. Pune degetul pe foaie si spune "a, be, se, de". Numara pana la cinci "uu, doi, tei, pa, ci", e disperat sa faca baie in piscinutza de pe terasa, drept pentru care toata casa mi-e numai apa si urme de talpi de bebe.
Cam asta de la noi. Cra, cra.


po-ze! po-ze! po-ze! po-ze! po-ze!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

buna dimi.
care ma sabotati de nu mai merge video la gradi ? azi a fost scandal mare, era aproape gata sa ne intoarcem acasa cu el, pana la urma s-a potolit la bucatarie, a bagat 2 pitici in chiuveta sa-i spele. Am stat cu tati inca vreo 5 minute sa ne asiguram ca nu-i mai auzim tipetele.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Teo,nasheala placuta maine. Ma bucur ca ti-ai gasit tinuta asa cum iti doreai.


Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts


Multumesc mult ,draga mea!!!!
Si felicitari multe pt realizarile veveritilor!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am vazut super poze cu super-protagonisti !!! Bravos !!!

Bernix, am uitat sa-ti zic despre lapte, noi inca folosim humana 3 cu aroma de banana si vanilie. Eu zic ca-i mult mai comod sa luati cu voi lapte praf, incearca de-acum sa-i dai sa vezi daca-i place, gasesti mai ieftin in supermarket, in jur de 400 mii vechi cutia de 600 gr.

Carpatino, incep munca in octombrie, cand implineste Andrei 2 ani.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput