Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

2-0 pro

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simona - cred ca imi trebuie medicamentul in doza maaareee.

fetelor,vorbiti serios? toate alaptati in public?? unde sunteti? ca eu nu am mai vazut nici o femeie alaptand de cand ma stiu. probabil ca de aia nici nu mi-a trecut prin cap ca ash putea.


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

simona - cred ca imi trebuie medicamentul in doza maaareee.

fetelor,vorbiti serios? toate alaptati in public?? unde sunteti? ca eu nu am mai vazut nici o femeie alaptand de cand ma stiu. probabil ca de aia nici nu mi-a trecut prin cap ca ash putea.


25 martie 2009



da-mi adresa si-ti trimit eu niste cutii, sa-ti ajunga!

Draga mea, sunt la al doilea copil alaptat in public. Poate sunt eu defecta, dar nici nu mi-am pus vreodata problema sa nu o fac! Ah, ieri l-am alaptat pe Victor la coada de la pasapoarte, adica in sediul politiei, intr-o camaruta in care mai erau vreo 16 persoane, majoritatea barbati. SO WHAT?! Ii era copilului foame, asa ca am rezolvat problema! Copilu' a fost fericit, io asisderea! Ah, si judecand dupa fetele celor din jur, nimeni nu s-a simtit lezat in ... pudoare.

Repet inca o data, ca sa iti revii din soc: alapteaza-ti puiul linistita si fi mindra ca o faci. ORIUNDE. ORICAND.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

2-0 pro

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

salutare fetelor
pun eu 2-1...m-au vazut doar cei din familie..si cand era altcineva pe aproape m-am retras in alta camera...si la masina am luat aparatori de soare si stau in spate...
la fel ca si Aris...nici eu n-am vazut pe nimeni in public cu tzitzi scoasa..e drept ca nu stau in Buc...si la cumparaturi daca am de gand sa stau mai mult de 2 ore, mulg si dau cu sticluta.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna fetelor,

Ce faceti? Io pregatesc bagajele caci maine....plecaaaaam la Focsani. Nu mai am rabdare. Abia astept!

O sa ma odihnesc si eu...si o sa fiu alintata...sper. Caci bunicile abia asteapta sa vina printul de la Bucuresti sa il pupe pe toate partile.




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

3-0 pro.

aris pe unde stai? ca vin sa alaptam impreuna in public.

cu andrei la inceput si mie imi era jena sa alaptez in public. dar vazand in parc alte mame alaptand am prins curaj.
imi aduc aminte ca la un moment dat, in parc eram vreo 6, aliniate pe banca, si alaptam in acelasi timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami

Citat:
citat din mesajul lui aris26

simona - daca ash putea si eu....ce bine ar fi. dar nu pot nici in ruptul capului.m-au vazut alaptand doar sotul,mama,sora si o prietena buna.daca nu ash fi asa tarshaloasa ar fi cu totul altceva


draga mea, mi-e clar ce iti lipseste. Ai nevoie URGENT de o doza de "JE M'EN FOUS!!!". Daca varianta franceza nu iti place, ai la dispozitie si medicamentul cu denumirea englezeasca "I DON'T GIVE A F##K".

TUFETE, dati-va cu parerea? Cine e pro si cine contra alaptatului public?!

Io deschid votul: 1-0 pentru PRO.

Simona mami de 2 : Victor Christian (02.04.09) si Eric Christian (02.03.05) + sotie de tati Christian!




Si eu am avut o retinere...dar in conditiile in care urla in parc si eram departe de casa...am scos tzitzi si l-am mufat.
Nu am simtit nici o jena si nimeni nu a aruncat cu pietre in mine, ba chiar m-au admirat niste batranici...asa ca sunt PRO.




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami

Citat:
citat din mesajul lui aris26

simona - cred ca imi trebuie medicamentul in doza maaareee.

fetelor,vorbiti serios? toate alaptati in public?? unde sunteti? ca eu nu am mai vazut nici o femeie alaptand de cand ma stiu. probabil ca de aia nici nu mi-a trecut prin cap ca ash putea.


25 martie 2009



da-mi adresa si-ti trimit eu niste cutii, sa-ti ajunga!

Draga mea, sunt la al doilea copil alaptat in public. Poate sunt eu defecta, dar nici nu mi-am pus vreodata problema sa nu o fac! Ah, ieri l-am alaptat pe Victor la coada de la pasapoarte, adica in sediul politiei, intr-o camaruta in care mai erau vreo 16 persoane, majoritatea barbati. SO WHAT?! Ii era copilului foame, asa ca am rezolvat problema! Copilu' a fost fericit, io asisderea! Ah, si judecand dupa fetele celor din jur, nimeni nu s-a simtit lezat in ... pudoare.

Repet inca o data, ca sa iti revii din soc: alapteaza-ti puiul linistita si fi mindra ca o faci. ORIUNDE. ORICAND.

Simona mami de 2 : Victor Christian (02.04.09) si Eric Christian (02.03.05) + sotie de tati Christian!




ma simt eu defecta acum ca nu-s in stare sa fac asta public...
ehh..ce sa fac...sunt mai rusinoasa de fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_tinaus

salutare fetelor
pun eu 2-1...m-au vazut doar cei din familie..si cand era altcineva pe aproape m-am retras in alta camera...si la masina am luat aparatori de soare si stau in spate...
la fel ca si Aris...nici eu n-am vazut pe nimeni in public cu tzitzi scoasa..e drept ca nu stau in Buc...si la cumparaturi daca am de gand sa stau mai mult de 2 ore, mulg si dau cu sticluta.
pupici

Cristina, mami de Ana - 30 martie 2009

Poze broscuta harnicuta



aooooleeeeuuuu, uite cum imi strici tu scoru'

Si ce fetelor daca n-ati vazut nici o mamica cu biberoanele scoase? Daca va fac io o demonstratie si o vedeti deci pe prima, va schimba asta cu ceva parerea? Ca o fac! Pe bune!
Organizez sedinta de alaptat public in parc, na, si va chem pe toate

Serios acum, pareri pro si contra vor fi cat lumea. Ca fapt divers, in Marea Britanie, Irlanda si Scotia stiu ca exista amenzi serioase pentru cei ce sunt suficient de defecti incat sa comenteze sau sa ii cauzeze o minima neplacere unei mame care alapteaza in public. Este dreptul copilului, este dreptul mamei.

Sa faci plaja topless nu mai e de gramezi de ani privit aiurea. De ce ar fi alaptatul? Mai ales ca nici nu se vede mare lucru!

Mergi la inceput