Puiuti de Randunici 2008!! (271)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am uitat sa spun...nici eu nu sunt 100% sigura ca voi ajunge duminica la intalnire...a fost ziua cumnatului si cred ca vrea sa ne vedemn atunci, ca sambata randunoiu' lucreaza..
si: rasturnare de situatie in cazul 'ROR': pediatra mea nu se dezminte: ma suna azi sa-mi spuna ca facut brainstorming in 'gasca' ei de pediatri si cunostinte in domeniu, si pana la urma facem ROR-ul!...asa ca maine sau luni, intepam Mufarinul..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

luny, bine ai venit acasa! vrei sa zici ca TOT ii face vaccinul, chiar daca a fost bolnav de rubeola?

eu sunt tare necajita ca Teo a avut febra 39, 38, 39...tuseste si ii curge si nasul acum. ma duc cu el la cabinet dupa amiaza sa-l consulte. imi vine sa urlu de ciuda!
repet intrebarea. a mai avut vreun bebe reactii de genul acesta dupa vaccinul de 1 an (infarix sau cum naiba sa-l pieptene il cheama!)?
teo face azi 1 saptamana de la vaccin si simptomele astea le are de 3 zile.

pt cine e interesat, am pus link-ul cu hainutele din anglia la mica publicitate. il gasiti la sectiunea "lucruri diverse pentru copii" nu cred ca pot pune link aici...
pot sa trimit si pe PM daca vreti. doar sa ma claxonati.

eu plec acum, revin diseara mai tarziu.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

hai ca mai facem o incercare...halooouuuu brasovul, se vede?...e mai tzuguiat pe stanga si mai tesit pe dreapta...is de coma...am inceput sa lamuresc eu lumea ca am copchilu shui si totusi "cel mai frumos"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

hai ca mai facem o incercare...halooouuuu brasovul, se vede?...e mai tzuguiat pe stanga si mai tesit pe dreapta...is de coma...am inceput sa lamuresc eu lumea ca am copchilu shui si totusi "cel mai frumos"

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!


Esti criminala!!! Pai faci poza copilului dintr-o parte si din pod si cum vrei sa iasa poza???!!! Lasa copilul in pace ca-i mai interesant, ca (virgula) capul rotund il au toti

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gecko, da, acum se vede puuuuuutin. Era sa-ti zic io tie ca vezi in colturi... Lasa ca trece! E tot cel mai frumos, da? Si ia treci tu la invatat!!! Ca in IULIE ai examen!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei
-------------------------------------------------------------------------
"Toata lumea vrea sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara pentru asta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

salutare

maia doamne fereste de ce povestesti tu acolo..cum frate sa o iei,o freci pe picior apoi intre degete si apoi iar in gura...una lume e dusa rau de tot...eu i-as amenda rau de tot pe cei care mananca seminte pe strada,scuipa,arunca hartii,cartoane si tot ce se arunca pe strada...nu sunt frate cosuri de gunoi tine-o in mana/geanta pana acasa...am mai auzit azi o faza la ZU ..cica era unul in taxi si a aruncat pachetul de tigari pe geam,il intreaba taximestristul de ce a facut asta..iar clientul zice:pai ce are ca sunt in taxi...vorba lui buzdugan..ia dat ma'sa bani sa se plimbe cu taxi si face ce vrea...

mihutza sa mai treaca din verzealaeu tre'sa caut genericul la regina,andru de cand era micutz a fost inebunit dupa genericul asta...

clau succes la serbare

gecko ti-am vazut purandelul si andru are un picutz capul shui dar la fel pt mine nu conteaza ca tot "e cel mai frumos"... si spor la invatat

nicoleta succes la serbare maine

naty merci si spor la trebili care le ai de rezolvat

raluca spor la bagaje si hai repejor cu pozici

luny bine ai revenit si doamne ajuta prietenei tale .. si spor la treaba si pozici pozici cat mai repejor...bafta la vaccin!

ariel nu stiu ce sa-ti zic despre vaccin..mie dupa ror mi-a zis dr ca poate avea tuse,febra,mucisori...noi am scapat nu a avut nimic decat febra 2zile... si doamne ajuta sa nu fie nimic grav...

s-a descurcat fratele cu andru,i-a dat sa papaceasca lapte,bineinteles ca andru s-a trezit imediat dupa ce am iesit eu din camera adica la 7.30...ii urmaream pe dvd si ii trimiteam fratelui sms ce sa faca ,cum sa faca sa-l convinga sa manace lapticul...a reusit pana la urma,a plans putin cand la imbracat ca sa-l scoata afara dar in rest au dansat,s-au jucat..a fost bine..ma bucur ca am inloucitor pt atunci cand nu poate mami sa ma ajute...

acum va las ma apuc de calcat si ma duc sa vad ce-mi face oala cu ardei umpluti...













RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Agitatie mare azi neicusorule Ce mi-a placut de "babele care nu stiau ca a inceput razboiul" Pai de, daca se schimba capitolul o data la o saptamana cred si eu ca e bataie pe el, lucru rar
Gecko nici eu nu vad capul sui al bestiei, cred ca tu trebuie sa schimbi ochelarii sau sa nu te chiombesti atat in capul lui ca n-are nimic . Mi-au placut ciobotele si mie, mama ei de tara in care nici ciubote pentru copii n-ai de unde alege Spor la invatat si stii tu, daca te simti nepregatita, nu uita copilul cuceritor acasa Carnetul l-ai luat? Ca mi-am adus aminte ....
Luny bine ai venit! Ia-ti un AC (a se citi aer conditionat nu anticonceptionale ) mobil si cand pleci il iei cu tine.
Raluca, vacanta placuta! Unde plecati, ca eu n-am fost atenta si nu stiu...
Aricel aia nu e bre reactie la vaccin, du-te de-l cauta la doftor iar ...ofof, saracutul de el
Nicol vacanta placuta si voua! Nici nu vreau sa stiu ce agonie si extaz o fi fost aseara la voi in urbe ! Si succes in bussiness, imi place ideea rau, am tot vrut sa zic
Imediat ma intorc la poze si filmulete, ca am ratat cateva... Am vazut doar vorbareata Andra si bestia australiana , adica expatii mai
Sa va zic doua vorbe despre noi...Ieri am fost la cosmetica []ca fetele, ne pregatim de mare...am niste emotii cat casa cu omuletul, sa speram ca n-o sa-mi manance sufletul prea tare...vorba ceea, sta ea Clodute de o luna la mare cu doi copii si inca e vie si nevatamata, oi rezista si eu 4 zile
Maia draga, daca vrei sa ne gasesti in vreo zi , suntem la 2 Mai la casa Andreea...iti dau si nr pe PM , poate faceti o plimbare intr-o seara
In rest parc si iar parc...aseara la 10 ne-a gonit masina care dadea cu insecticid , eu abia prinsesem gustul...se racorise si mirosea a tei o nebunie Ca veni vorba, Gecko iar e acalmie in Bucuresti ca a inflorit teiul Barem asta e recunoscut pentru efectele sale calmante
Teo a terminat scoala dar nu ne ducem la serbare ca nu ia premiu desi pentru cat a invatat (NADA,NIMIC,IOC) a absolvit cu o medie gogonata (parerea mea )
Tot despre Teo, a slabit 4 kg si am fost iar la nutritionist...a felicitat-o si i-a schimbat un pic regimul , sa speram ca il va tine in continuare ca deja a amenintat ca la mare nu poate sa se abtina de la inghetata si suc
Pe Vladutz l-a tuns tati lui CASTRON , tot la ciufolici in masinuta Am crezut ca nu va sta, dar au fetele alea o dexteritate de necrezut...tac pac si a aparut castronul I-au dat o masinuta cadou si era f incantat si multumit.
Soviliciu daca citesti, zi-mi daca mai mergi cu Sash la bazin ca vreau si eu...Teo s-a hotarat de fapt sa intre ea cu Vladutz in apa, si impuscam doi iepuri deodata...deci astept un semn de viata, o indicatie, o recomandare ceva Sau daca mai sunt amatoare, va rog sa-mi ziceti!
Acum va pup si ma retrag...ma duc iar ca fetele, sa cautam costum de baie pentru Teo si alte fite...zici ca plecam pe coasta de azur nu la 2 mai , dupa nr si calitatea accesoriilor dorite
papapa



Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

gata am terminat de calcat hainutele lui andru as mai avea niste tricouri de-ale lui cata dar m-am incalzit rau de tot,afara a plouat un pic dar tot cald e ...m-am inveselit cu mesajul lui mimo..sa scrii mai des,ce-ti trece prin capsor ca tare fruos mai scrii,nu e mesaj de-al tau la care sa nu zambesc /rad si lui teo pt kg,se face o exceptiune la mare ,o inghetata cred ca nu-i bai...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, bine ai revenit pe plaiuri bucurestene . Si succes maine cu ROR-ul.

Mimo, in primul rand felicitari Teodorei pentru kg pierdute, apoi sa-i fie de bine lui Tunsurici ( ehee, eu mereu eram tunsa castron cand eram mica ), spor la cumparaturi si distractie maxima la 2 mai care este statiunea mea de suflet.

Ariel, nici mie nu-mi pare a fie reactie la vaccin ce zici tu acolo, stiu ca la vaccinul de 1 an reactiile ar putea fi in ziua respectiva si eventual si a doua zi. O fi luat saracutul un carcaiash de pe undeva.
Cum de altfel am luat si eu...ma ustura gatul de mor, ce sa iau fetelor ca parca am inghitit sticla sparta, nu alta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Nicoleta, multumesc, succes si voua la serbare.

Ramo, pentru fratele care s-a descurcat bine cu Andru.

Am dormit si eu o ora cu Rebe, tare bine a fost.

Mergi la inceput