Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlinaPavel05 spune:

Buna, sunt noua pe foum, asa ca zic bine v-am gasit!
Am si eu un baietel care este la cresa in sectorul 5 si as vrea sa-l inscriu din toamna la gradinita 224 - Vestitorii Primaverii din sectorul 4.
Are cineva copilul acolo? Imi puteti spune ceva despre conditiile gradinitei, directoare, educatoarele de la grupa mica, etc....stiti voi, motivele obisnuite de ingrijorare.
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexionut spune:

BUNA
As vrea sa stiu si eu mai multe despre gradinita alba ca zapada ce tarife au, unde este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricel spune:

Buna! Fetita noastra(2 ani si 5 luni) va merge in curand la gradinita "Mini Terra"- Lacul Tei. Daca aveti mai multe informatii de "la fata locului" dati-ne si noua de stire. Avem mari emotii! O zi excelenta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmarton spune:

curatenie - 5
educatie - 4
hrana - 5
comunicare cu parintii - 4
locatie - 3
jucarii educative - 3
raportul calitate/pret - 5


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui mmarton
curatenie - 5
educatie - 4
hrana - 5
comunicare cu parintii - 4
locatie - 3
jucarii educative - 3
raportul calitate/pret - 5

nume gradinita - 0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaga10 spune:

buna tuturor,
noi am vrea sa stim ce parere aveti despre gradinita nr 50 (gradinita gemana de stat de pe n. ioga) de altfel singura din oras). eu si fetita mea am fost sa o vedem si sa vorbim cu directoarea dar nici locatia nici cerintele nu ne-au impresionat prea tare. va multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina2baby spune:

Buna seara fetelor,

Am doua fetite gemene de 2 ani si 6 luni si as vrea sa le dau la gradinita germana din zona Pipera herman oberth .Cunoaste cineva gradinita ?Daca cumva a-ti avut copilul acolo sau il aveti spuneti-mi si mie daca ok sau o parere m-ar ajuta mult .
Va multumesc ,pupici

Nicole si Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu.c spune:

Buna,

Baietelul meu merge de 8 luni la gradinita Mica printesa din zona Dristor, grupa mica.
Din pacate nu este permis accesul parintilor in gradinita, pe motiv ca plang copiii, ca vor sa mearga acasa...Singurele dati cand am intrat a fost la vizionarea initiala si de 8 Martie.
In conditiile acestea, pot sa estimez astfel:
- curatenie: 4 - se intra doar cu sosoni de plastic, nu se accepta periute de dinti pentru a se evita schimbarea lor intre copii, copiii au hainute si papucei de interior de acasa, iar daca se intampla vreun accident cu hainutele copilului (pipi, caca), acestea sunt returnate in aceeasi zi - fata de alte gradinite (Micul lord de exemplu) unde se tin cate o saptamana la un loc cu cele curate.
La capitolul ingrijire as mentiona ca, desi exista o asistenta cu program part-time, trei ingrijitoare si educatoarea, copiii nu sunt atent ingrijiti si verificati (Stefan a luat conjunctivita de doua ori de la gradi, iar cand era racit il luam cu mucii uscati pe fata...)
- educatie - 3 (pentru ca el a inceput sa vorbeasca mai tarziu il ignorau pur si simplu)
- hrana - bine in general, dar copilul a facut de doua ori toxi-infectie alimentara, iar conducerea gradinitei nu a admis ca e din vina lor, desi erau mai multi copii intoxicati.
- comunicare cu parintii - 2 (trimit intr-adevar mailuri cu programul educational saptamanal, dar nu pot sa dea detalii despre ce a facut copilul ziua si nu se ocupa de copil!)
- locatie - 4 (f aproape de statia de metro Dristor 2, spre Vitan Mall )
- jucarii educative - 3 (am vazut doar incastre si puzzle-uri). Apreciez ca nu au televizor sa le puna desene animate (eu cel putin nu am vazut). Au casetofon unde asculta copiii muzica.
- raportul pret/calitate - 3- 950 RON pe luna.
Ne-am oprit la aceasta gradinita dupa ce am cautat mai multe in zona Nicolae Grigorescu, Dristor, Pta Alba Iulia. Din fericire copilului ii place, este entuziast.
Insa de la anul incercam sa mergem la o gradinta de stat pentru ca nu mai credem in promisiuni facute gratuit la gradinitele particulare.

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:



Citat:
citat din mesajul lui mykymario

ptr tzuc...te rog spunemi si mie unde anume in comuna pantelimon e gradinita,un punct de reper mai mare ca sa-mi dau si eu seama pe unde e(e cumva gradinita lebada alba?)
E particulara???cat e taxa?cand se fac inscrieri???un numar de telefon de acolo imi poti da si mie???


Buna,
Scuze pt. raspunsul intarziat.
Ti-am trimis PM...sper sa -l primesti.
Cu bine,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_di_andrei spune:

miss-ele de la happy univers pleznesc copii in parc la romniceanu de le merg fulgi
probabil se bazeaza ca cei sub 3 ani cu greu vor putea spune parintilor
am vazut cu ochii mei si era fata prietenei mele
imaginati-va!!

Mergi la inceput