Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

andreiush, te referi la gradinita Tohani ? daca da, ce nota i-ai da directoarei ? daca educatoarele au primit 4, directoarei cat ii acorzi ? iar parintii se inghesuie la TOATE gradinitele de stat, deci nu mi se pare un argument, iar pretul la gradi de stat este cu muuult mai mic decat la particulara, deci din punctul acesta de vedere este o "afacere ?!"....

eu zic ca gradinita este asa cum este si seful, cum e turcul si pistolul, iar eu am auzit de la mai multe voci ca e o spagareala in gradinita aia de numa'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia48 spune:

Despre gradi.Scooby-Doo din spate OMV Bdul.Timisoara ,stie cineva ceva?Multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simoacsi spune:

salut!

noi suntem in ultimul an de gradi la 64" floare de colt".
curatenia+mancarea ok.
in rest este mult de discutat. depinde de fff multe lucruri. si evident nimeni de acolo nu poate inlocui familia si conditiile de acasa. deci nu aveti mari pretentii.
ce este naspa: comunicarea. daca nu intrebi si te interesezi indeaproape esti pierdut. mereu tb sa fii pe faza, un bun " tampon " intre educatoare si copil.
sanatate si succese!

p.s. este gradi de stat. deci la capitolul costuri stai bine.. cadourile te omoara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agadu spune:

eu va spun despre gradinita unde e fiica-mea: Happy Place.
avem deja 1.5 an de experienta cu ei si tot sunt foarte multumita. Noi mai avem un baietel pe care tot aici o sa il inscriem.

curatenie: 5 (nu as putea reprosa ceva)
educatie: 4-5 (anul asta pare ca e mai bine)
hrana: 5 (nu am avut nici o problema, plus ca e variat)
comunicare cu parintii: 4-5 in sensul ca mi-as dori mai detaliat sa stiu sa stiu despre ce mai invata nou. dar e adevarat ca depinde si de timpul pe care il acorzi discutiei (nu pe fuga). altfel sunt super ok.
locatie: 5 (sunt 2 locatii, una pentru copii <3ani, alta > 3 ani) in zona Iancului. spatii suficiente pentru orice activitate.
jucarii educative: 5
raport pret/calitate = 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Noi suntem de putin timp la Gradinita "Marry Poppins" (pe langa Sos. Nordului, parc Herastrau).
Si as vrea sa punctez asa:

- curatenie: 5
- educatie: 5
- hrana: 5
- comunicare cu parintii: 5
- locatie: 5
- jucarii educative: 5
- raportul pret/calitate: 4 (asta ca mi se pare totusi un pic cam scumpa...)

Am mai avut o experienta negativa la Gradinita "Junior" anul trecut si vreau sa va spun ca nici nu suporta comparatie unde suntem acum!




SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panteraroz spune:

Punctaj maxim pentru GRADINITA BUTTERFLY! Eu si bebe suntem foarte fericiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tedita spune:

Buna,
Gradi 210 din Drumul Taberei stie cineva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iordan spune:

Buna ziua, mamici!
Noi am avut mari necazuri in gasirea unei gradinite particulare in zona Titan! daca vreti detalii depre cele care "m-au dezamagit", voi trimite PM mamicilor si voi povesti pataniile!
Am gasit o gradinita in zona Titan-Barajul Sadului care ne place si unde am inscris feciorul: Happy-Tree se numeste si este deschisa de la 1 Octombrie 2009! Gradinita este amenajata intr-o vila imensa, luminoasa, cu 2 etaje si curte + nisipar cu jucarii. Au sali mari, toalete pe masura copiilor si dotari noi-noutze (unele mai au inca tzipla pe ele sau etichete!
curatenie: 5
educatie: 5
hrana: copiii aduc pachetel de acasa si primesc la 11 masa de fructe
comunicare cu parintii: 5
locatie: Titan / Balta Alba (Calistrat Hogas 28A)
jucarii educative: 5
raportul pret/calitate: 5 (08.00 - 13.30: 550 si 08.00 - 18.00: 750)

Noi suntem foarte-foarte incantati, mai ales ca sunt putini copii, iar personalul este tanar si entuziast!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

wow-e f aproape de gradi lui stefan,gradinita Joe-gradi careia i ash oferi 4 stele cu PLUS...nu am dat 5 stele pentru ca nu e suficient spatiu de joaca afara,in afara de nisiparul din curte;



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

gradinita joe e la 28 D:)

adevarul e ca se si preteaza zona aia la gradinite,pentru ca e liniste(deocamdata),nu e trafic,nu e galagie,etc...

din ce am citit de la tine,gradinitele astea doua sunt cam pe acelasi pattern...lui stefan ii place tare mult,inceputul a fost mai greu,dar acum e f f ok.

Mergi la inceput