Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IvanCatalin spune:

Gradinita este intr-o vila in care locuiesc si membrii familiei, fara acces sau camere separate. Se fumeaza in incaperile cu copii, copii sunt tinuti de-a valma cei mici cu cei mai mari, fara sa existe posibilitate de separare.
Igiena lasa multe de dorit, nu sunt respectate nici cele mai elementare reguli (spalatul pe dinti, etc)
Nu se respecta, desi se platesc, programele optionale.
Gradinita are o curte de 10mp, insuficent pt 15 copii de diferite virste.
Igiena la toalete si in camera este sub orice critica, sunt foarte multe cazuri de hepatita sau enterocolite.
Dna Directoare are un tupeu maxim cind ii atragi atentia.

NU O RECOMAND

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui IvanCatalin
Gradinita este ...

Catalin, o fi adevarat ce spui tu, da sa-mi tai capul daca scrie undeva despre care din cele aproape cinci sute de gradinite din Bucuresti este vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Gradinita 52, sector 1, zona Kisseleff

Punte ce clasificare - 1 din 5
- curatenie 5
- educatie 5
- hrana 5
- comunicare cu parintii 4.5
- locatie 4 (nu sunt mijloace de transport in comun, in zona si trotuarul spre gradinita este tot timpul ocupat de masini parcate ilegal)
- jucarii educative 5
- raportul pret/calitate 4.5
Este o gradinita de stat, foarte ok din puntul nostru de vedere. Se plateste hrana si optionalele, in plus cadourile doamnelor (incluziv directoare, asistenta si restul personalului), prin cadouri comune destul de scumpe (pentru un venit mediu), dar per total iesi la un pret mult mai bun decat la particular si pentru conditii foarte bune. Mancarea este gatita acolo, de regim, fara prajeli, cu putina sare, se mai dau dulciuri cumparate, pe post de gustare, dar mai rar. Educatoarea s-a ocupat bine de copii, avind in vedere ca erau peste 30 si era singura intr-o perioada. Restul personalului este foarte amabil, desi nu contribuim cat altii, cu exces de zel. Fiind zona "de fitze" sunt multi parinti care epateaza, in ideea ca odrazlele lor merita mai mult. In rest, incheiem cei 3 ani acolo cu impresii placute, cea mica fiind entuziasmata de gradinita si colegi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Eu va recomand din suflet Olga Gudynn. Au un personal extraordinar. Stiti cat sunt de iubiti copii? Educatoarele nu au voie sa ridice tonul la copii. Mancarea este super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui IvanCatalin
Gradinita este ...

Catalin, o fi adevarat ce spui tu, da sa-mi tai capul daca scrie undeva despre care din cele aproape cinci sute de gradinite din Bucuresti este vorba.

A citat o postare a claudiei despre Angel's Place de langa parcul Circului.
Pe cat de multumita se arata doamna respectiva....pe atat de vehement isi spune oful Catalin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IvanCatalin spune:

Este vorba de gradinita Angel's Place de linga parcul circului, iar raspunsul fusese la o opinie legarta de aceasta gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IvanCatalin spune:

Eu a trebuit sa-mi mut copilul de acolo dupa ce s-a imbolnavit de enterocolita. Acum sunt multumit.
La Angel's Place a fost bine o perioada, cit nu au fost multi copii, de cind e supraaglomerata NU O MAI RECOMAND.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Revin pe forum dupa f mult timp. Dupa ce ne-am luat bona, am ramas fara bona pentru ca nu ne mai permiteam, ne-am mai revenit un pic si am dat copilul la Happy Tree, unde mai fusese. Recomand cu drag aceasta gradinita, dar s-ar putea sa nu mai fie locuri. Copilul meu e la grupa mica de 2 luni, e f. bine ingrijit si a invatat nu mai putin de 6 strofe a cate 4 versuri, fara sa fie vreun geniu. Sunt foarte multumita si in raport cu gradi Big Smile, pe unde am trecut, am lasat in urma 9 milioane si ne-am retras intr-o saptamana, copilul plangea isteric numai cand vedea gardul de la gradi, il impingeam inauntru si trebuia sa plec lasandu-l tavalindu-se pe jos, fara ca nimeni sa-l bage in seama. Am mai facut si atata publicitate, de buna credinta fiind, acestei gradinite ca mi se face sila cand ma gandesc.
Revenind, pana acum eu sunt multumita de Happy Tree din Titan si o recomand cu caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Parintii interesati de alimentatie sanatoasa recomand gradinitele Rasarit. Sunt lacto-vegetariene si din punctul meu de vedere e perfect. Au scapat de puiul cu hormoni si antibiotic si a fost inlocuit cu leguminoase, legume si fructe. Prefer sa le suplinesc, eu, acasa, alimente animale din surse sigure.

La anul, suntem nevoiti sa schimbam gradinita. Imi puteti recomanda ceva asemanator in zona Aurel Vlaicu-Dna Ghica?

Multumesc,

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui softurela
Au scapat de puiul cu hormoni si antibiotic si a fost inlocuit cu leguminoase, legume si fructe.

Au fost inlocuiti hormonii cu nitratii.

Mergi la inceput