Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandana69

fetelor, va rog sa ma lamuriti si pe mine.iau utrogestan incepand de pe 28 mai, doc mea mi-a spus ca dupa 10 zile trebuie sa vina cm. eu iau in continuare, ar fi trebuit sa imi vina cm pe 06.06 si inca nu am nici un semn.fac bine sau rau daca iau in continuare utrogestan?multumesc pentru raspunsuri.

dandana


Cel mai bine sun-o pe dr. Dozarea se face in functie de cum reactioneaza organismul tau.
Utrogestanul este un tratament hormonal progestativ, adica ajuta la crearea unui mediu "prietenos" pt viitoarea sarcina, precum si la sustinerea acesteia. Daca ti-a intarziat deja 3 zile, tu stii ca ai CM regulat si ati prestat in perioada fertila, incearca un test de sarcina de la farmacie.
Nu stiu sa-ti recomand vreo marca dar poate te ajuta fetele. Menics spunea ceva de Surecheck.

Sa dea DD sa auzim vestea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

maine e ziua cea mare de IA. azi noapte am prestat injectia de Pregnil mi-a facut-o socrela care se afla in vizita pe la noi

noi nu am spus la familie de incercarile noastre de a face bb asa ca i-am indrugat ceva cu un tratament pe care il fac. oricum cred ca si-a dat seama ca e ceva din moment ce am trezit-o la 3 noaptea fix

voua va ies toturile excelente, si mona cred ca e foarte aspectos si torul tau, bravo fetelor, nu am mai facut o prajitura de vreo 10-12 ani
doar din alea din comert semipreparate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Soricica noastra draga...bine te-ai intors printre noi..
Cat despre pisi...stai linistita....nu mai manaca demult soricei....
Se ocupa cu clocitul.....
Sper sa fii cat mai repede sanatoasa...si cu gravideala...nu ai sa fii singura mamica cu guturai...Doamne ajuta...
Guze,ce sa-ti spun....dupa standardele astora de la mine...Donator poti face din barbata-tu....
Eu una nu vad de ce nu ai incerca si cateva IUI-uri...?
Daca la mine cu morfologie 9% buna au zis ca e ok....
Nu fugi asa repede la fiv daca ai trompele ok....
Tu cati ani posezi? El?
Vreau si eu la gasca...
Nimeni nu m-a bagat in seama ca vin si eu in iulie....Soricico...bazez pe tine

Mona
:)
4 IUI nereusite, actualmente trat cu menogon
Morfologie sp sot : normala in procent de 2- 9%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

guzelnico draga, crede ca e bine sa incerci niste IUI dar din cate mi-am dat seama tratamentul este acelasi atat inainte de FIV cat si inainte de AI si depinde foarte mult cum reactioneaza organismul tau. caci am citit pe forum ca sunt fete care fac 1-2 tratamente si pe urma pauza, sunt fete care fac si cate 8 tratamente la rand, adica pt fiecare CM si nu au reactii adverse.

totul e sa nu-ti dea peste cap incercarea pt FIV, vorbeste si cu doctorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Din cate stiu eu, tratamentul pt fiv nu este chiar la fel cu cel de IUi...
La fiv...mai intai te inhiba, apoi te stimuleaza...si apoi te ...sustine...


Mona
:)
4 IUI nereusite, actualmente trat cu menogon
Morfologie sp sot : normala in procent de 2- 9%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna suricatelor ! Mi-a revenit netul, am aruncat tot de pe birou, am incuiat usa si m-am pus pe citit.
Cu piticii a fost ok ca de obicei. Cand nu ma striga unul ma striga obligatoriu celalalt, asta in cele mi bune cazuri de obicei urla amandoi dupa mine. Am linistit-o pe pitica care plangea de mama focului ca sambata a fost in excurtie cu maica-sa, care nu a lasat-o sa faca poze cu aparatul nostru. A zis ca e week-end-ul ei si ca daca vrem poze sa ii cerem ei. Nu se gandeste deloc la bietul copil...
Zgubi celalalt m-a pus sa ma dau cu el in balansoar (sambata) si sa joc baschet. Ieri m-au batut doar la Monopoly.
Soricico, eu inteleg ca iti intarzie dar nu crezi ca prea mult ? Fa-ti mama draga un test. Si tu Menics la fel, vrei sa murim de inima aici?
Pe mine una ma dor sanii desi sunt intr-a 14 zi de la menstruatie. Defectiune tehnica ce sa mai.
In rest, aici o sa intru seara ca sunt in saptamana in care stam cu copiii si or sa-mi dea liber abia la 20:30, cand se duc cumintei acasa la mamica lor iubitoare.

Pupicei suricatelor!

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Amy, pe tine te dor sanii ca esti in perioada ovulatiei (12-14 zile de la CM). Se lucreaza pe-acolo pe la tine!DD ajuta peste 12 zie sa ne dai vestea cea mare!
Piticii tb sa fie tare draguti.

Mona, Micomic, la FIV exista 2 scheme, banuiesc eu ca se aplica asa:
FIV 1- shema lunga: inhibare, stimulare, recoltarea ovocitelor, fecundare, embriotransfer, test de sarcina
FIV 2- schema scurta: la fel, dar nu se mai face inhibare daca pt FIV 1 organismul a raspuns bine tratamentului pt inhibare si stimulare
Tratament pt mentinere am primit la ambele: La FIV1 dupa ET, la FIV 2 inainte de ET.
Cred ca tratam pt stimulare e la fel si pt FIV si pt IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Micomic, iti tinem pumnii pt maine si ne rugam la DD sa decurga totul excelent. Nu venim cu tine fizic, te sustinem insa din suflet si, de pe margine, facem galerie .... pt sotul tau .... sa dea tot ce-i mai bun si mai vioi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Salut la toate fetele.
Nu am disparut, doar am fost plecata din Bucuresti la o nunta si apoi am dormit la greu.
Nu am nici un fel de simptom de sarcina, a..ba da, mi-au crescut sanii de cred ca o sa imi schimb sutienul in curand. Si io cum aveam doua nuci acolo....in sfarsit experimentez ce inseamna sa ai sani. Saracu' al meu consort...nici sa puna mana n-are voie, pen'ca ma dor rau de tot. Ma ung cu creme de vergeturi si astept sa mai treaca o sapt pentru a merge la echo....cu putin noroc ii auzim inimioara.

In rest, am o stare f proasta, emotional, ma influenteaza negativ starile negative ale altor persoane de pe forum (nu de la subiectul asta), cred ca si asta s-ar putea incadra la semne de gravideala , eu nefiind usor de influentat si de mani****t.

Voi scrieti in draci....imi ia o gramada de timp doar sa ajung la zi.....dar sunteti optimiste si asta ma ajuta.

Multumesc pentru cuvintele de pe prima pagina, ca sunt graviduta voastra.....am zambit cu drag. Inca imi e teama sa nu se opreasca din evolutie, mai ales ca nu vomit si nu am semne evidente gen somn sau foame.

Va si multumesc ca nu m-ati uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Blue flower...nebunatico...
nu cu tine vorbeam de intalnire din vara cu esarfe turqoise si cu rochii de gravidutza?..
Oricum, ma bucur ca esti bine...
cat despre lipsa simptome...stai linistita...la asa mama (somnoroasa) asa fiu (somnoros) , de ce sa-i faca el probleme lui mami...ca el o iubeste mult...
Na ca nus de ce am eu impresia ca e baiat...


Mona
:)
4 IUI nereusite, actualmente trat cu menogon
Morfologie sp sot : normala in procent de 2- 9%

Mergi la inceput