Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

azi am fost si noi la medic pt vizita de 2 saptamani. am luat iar in greutate, suntem la 3.316 kg si am si crescut nitel (52 cm). dr e foarte multumit de cum ne dezvoltam si, mai ales, ca ia in greuatate. deja i s-a mai rotunjit fata si are barbie dubla. azi am cam fost pe drumuri, intai eu la dr, apoi cu el si nu prea s-a odihnit asa ca acum era marait, i-am dat san si doarme la mine in brate, pe pernuta de alaptat. aici e 7, cand se trezeste mai tragem o tura de mancare, baita si nani.
azi ne-a cazut si buricul, deci putem face baie, dar cadita e inca in garaj asa ca vom amana pe mine, trebuie sa o curat, dezinfectez si apoi sa gasim un loc unde sa facem baita. trebuie sa fie inalt ca inca mi-e cam greu sa stau aplecata, poate pe chiuveta la baie tot atunci cand face baita si philip. vom vedea.
Nicholas se trezeste la 3 ore noaptea, iar ziua il alaptez si mai des, nu prea il las sa doarma mai mult de 2 ore ca sa se invete cu ziua si noaptea dar mai avem pana vom dormi mai mult.
profit ca doarme si am sa-i tai unghiutele, ne mai auzim si maine, pupici

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata dragutele bem o ?

cred ca se intampla ceva si la mine am facut nani destul de bine fata de celelalte 2 nopti (deh ne-a frecat tati picioarele ne-a alintat ce mai cum sa nu adormi rasfatata) bunnnnn si m-am trezit acum 30 minute cu o durere hmmm asa destul de dureroasa si cand m-am dus sa fac pisu surpriza iar secretie cu firisoare de sange acum fac o baita si pe la 9 de ducem la doctor in spital poate ne opresteeeeeeeeeeeeeee

ely te pupic sunteti doua frumusele si noi te asteptam sa vii atunci cand poti

philip ma bucur ca totul e bine felicitari pt buricut cazut si baita placuta

cred ca dani3lla are bebe in brate

bunnnnnnnn acum daca raman in spital dau alarma asa ca eu va pup pe toate si sa aveti o zi frumoasa (sper sa nu fie alarma falsa iar)

ps azi fac 40 de saptamani in capppppppppppppp


ps ps cred ca dumnezeu le aranjeaza pe toate noi pe 9 iunie acum 4 ani ne-am mutat impreuna si pe 10 iunie acum 3 ani ne-am casatorit asa ca bebe are doua date parca vad ca asta a asteptat smecherul

ps ps ps tot mai am ceva de spus si e important (ca v-am innebunit) tata nostru nu mai pleaca azi pt ca unul dintre colegii lui a spus ca se duce el in locul lui cris ca e prea de tot sa fie plecat cand tb sa vina bebe (sa ii dea dumnezeu sanatate) iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii o sa fie tati cu noi cand vine puiul

pupici la toate vad ca durerea nu cedeaza



39+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

gata am schimbat si semnatura poate apreciaza bebe si se hotaraste



40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

fetele am incheiat procesul de infrumusetare cred ca sunt hipopotam asa au ajuns gleznele mele
.....si bineinteles durerea a trecut dar e de notat ca a fost mai dureroasa ca e obicei



40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Happymum ma bucur pentru tine! Sa fii sanatoasa si bebe sa fie fie bine! Succes luptatoareo!
BebeBeca si al meu vomita si regurgiteaza! Acum ce sa zic... Sa nu aiba ceva in gat-vreo inflamatie totusi! David vomita cand e cu rosu puternic in gat! Nu vreau sa te sperii! Poate un consult de control nu ar strica! Dar dupa cum stii si tu e normal la bebei sa d-ea pe afara! Poate aveti aer conditionat si nu-i place!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ely e frumusica Denisa! Sa fie sanatoasa!
Philip felicitari pentru cresterea armonioasa!
Carla ce bine ca s-a rezolvat prooblemuta...! mamica increzatoare si luptatoare!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Clody ...orice ca sa vina bebe si sa se linisteasca mami!Si noi avem date speciale legate de aniversarile noastre si de marea sosire a bebelinei!Tinem pumnii!Curaj si sa va fie usor usor la amandoi!
Cris82 esti tare haioasa!Sa va traiasca bebele si sa va aduca numai bucurii!
Dani3lla si eu rad de sot.E tare agitat si zapacit!Nu mai aude cand vorbesti cu el, se concetreaza mai greu si sa fereasca sfantu'pe oricine nu imi da prioritate la casa in suprmarket.E dulce si ma amuza cum se framanta asa.Si ma rasfata dragul de el!
Nu stiu daca v-am mai zis si nici daca am voie ...ca as face un fel de reclama.Am fost la masaj de gravi si a fost super.Si am mai auzit de un centru pentru gravi, bebei si proaspete mamici.Nu cred ca am voie sa va spun cum se numesc.Va spun doar ca merita un masaj, macar o data in sarcina.Si programele de dupa sunt foarte misto si rezonabile ca pret.Presupun refacere dupa sarcina, masaaje, balaceala pt mami si bebe...ce mai..rasfat!

Gabrilici in 38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Clodyac sa fie bine la medic si asa cum iti doresti tu!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Happymum sa fie intr-un ceas bun!!!

Gabrilici in 38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimineata, albinute!
Va multumesc pentru raspunsuri. Mari, ce fel de alimentatie crezi ca provoaca varsaturi? Una grasa sau preas putin grasa? Ca nu stiu la ce anume ar trebui sa fiu atenta. Clasicele varza, fasole, mazare, nu le mananc. Nu face asa dupa fiecare masa, doar de vreo 2 ori pe zi, maxim 3. In rest, regurgiteaza, cantitati uneori mai mari, alteori mici.

Clody, succes la medic.
Dani3lla, te-ai internat?

Relusha, felicitari! Te asteptam acasa.
Ela, bun venit acasa! Si ma bucur ca a aparut laptele.

M-am uitat la pozele voastre. Si avem o odisee cu bebelusi superbi.
Se incarca albumul de la botez, dar mi-e teama ca multe poze vor fi sterse, cele in care Sara este dezbracata, la cristelnita si la baita de acasa... adica cele mai frumoase.


Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput