Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

azi am simtit mai intens contractiile si urmate de cate o intepatura jos,acum nu sh dak e cazul sa ma agit!spatele deasemenea ma doare.insa ce ma enerveaza ca toate imi zic ca dak am dureri ca si la menstruatie sant semnale de nastre(dar eu nu sh cum sant alea,niciodata nu m-a durut burta la ciclu)asa ca inghit in sec,si ma gandesc oare cum o fi....
deja incepe si pe mn sa ma eclipseze gandul nasteri si a travaliului.

Yioanna 38+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 2 saptamani pana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

yioanna_s...nici eu nu prea stiu ce sunt durerile "ca la menstruatie" ca eu nu am avut decat arareori asa ceva si atunci erau slabute.
Eu astazi mi-am simtit burtica intarita de mai multe ori, dar sigur nu au fost contractii ci doar burtica putin intarita, in rest nimic, asa ca nici o schimbare.Sa vad cum o sa ma simt maine, nu stiu ce sa fac daca sa merg la aeroport sau nu, e cam lungut drumul, dar o sa ma hotarasc maine seara.
Tu cum te simti, s-au mai inmultit contractiile?
Miruta, Clody ...la voi nici o schimbare, nu da nimeni startul?
Stiu ca voiacum si asta o sa fac si eu in curand, ma simt destul de obosita asa ca vise placute la toate burticile si nopti linistite si odihnitoare pt mamicute.

39+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Offff, fetelor ma doare spatele de nu mai pot si ma tot inteapa jos, nu ma ia somnul deloc desi sunt franta si ar trebui sa dorm pt ca maine am examen la facultate si am zis sa ma trezesc dimineata ca sa mai citesc cate una alta.Nu imi vine in minte decat ca nu cumva sa nu ma ia maine pe la facultate vreo durere ceva cum am avut si marti la celalalt examen.
CarlaV felicitari pentru alegerea facuta.
Ela2001 felicitari pt baietel sa creasca mare si sanatos iar tie refacere usoara.
Clody tu cum mai esti?ai mai avut dureri de spate?
Dupa cum ati vazut nepotica mea a ajuns la 4 kg si nu va pot spune cat de frumoasa este, ieri am fost cu Dana si cumnatul meu si nepotica in parc imi venea sa o tin numai in brate, mai ales ca statea foarte bine pe burtica mea.
Va pupic pe toate si vise frumoase va doresc, incerc sa dorm si eu putin.
Uitasem sa schimb semnatura.
39 + Darius Stefan
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/NuntaAnaLaurentiu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADA77 spune:

BUNA DIMINEATA,DRAGI BURTICI,MAMICI SI BEBICI!!
Pun apa la fiert pentru cafea si daca ,cumva,CLODY nu apare(poate s-a hotarat Razvan),ne descurcam noi.Am intrat sa semnez condica de prezenta si dupa trec la citit.Ma doareeeeeeeeeeeeee in continuare stomacul ,desi am incercat mai multe chestii.Dimineata e cel mai groaznic..acum incerc o banana.
Va pup si va doresc un week-end minunat si sa ne auzim cu bine!


http://picasaweb.google.com/Nichilciuc/Mai#


38/39 cu bebe IANIS EDUARD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Buna dimineata
mada77 hai catermin eu cafeluta ca fierbe apa asa ca va ofer o

fetele care azi aveti botezul va doresc distractie placuta si sa fie intr-un ceas bun

eu nu am nimic in afara de dureri sporadice de spate si intepaturi jos asa cum vad ca avem toate nimic tot astept dar parca vad ca ajung pe 9 iar la doctorita si iar spune : "nimic col scurtat , intra degetul dar asteptam"

eu am noaptea vreo cateva ore in care ma uit pe pereti nu stiu ce am cred ca nu mai am rabdare

sa aveti o zi frumoasa


39+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

mada77 imi pare tare rau de stomac ai cumva ceai de menta in casa ? incearca sa faci un ceai si sa il bei caldut sau poate de musetel sper sa treaca si sa nu te mai chinuie durerea


39+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Neata fetele
carla acum am vazut mesajul tau.Ieri nu am mai apucat sa intru ca a venit cumnata pe la mine si ne-am intins la barfe pana la 12 noaptea.Daca nu e tarziu baga-ma in lista de mess (dani_3lla) daca e deja tarziu...tot baga-ma pt viitor
blue felicitari pt cela 1100gr si stai linistita...daca te iei dupa toti si dupa toate "cartile de crescut copii" nu ajungi decat,eventual,la balamucLasa copilul sa ia cat vrea in greutate ca are timp sa dea jos cand incep turele de alergare
ioana bafta sa iasa totul bine astazi si lasa emotiile acasica.Sa faceti poze multe,multe da?
yoanna BB nu mai zice nimic din ce m-ar bucura pe mine.Nu stiu de ce nu vrea sa iasa mai repede...o fi de la criza financiara sau de la parintii pe care o sa-i aiba...crizati si ei
anaela cred ca se apropie

DANA 39+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu
Nunta noastra-o zi de vis
Vacante - oare cand o fi urmatoarea?
AMR
NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Neatza fetili!

mada si clody, multumim de cafea

yioanna, da este 3 in 1 si recomand cu inima mai ales ca landoul se detaseaza ca si cos si il pui usor in spate pe bancheta si poti pleca cu bebe si singura; ieri am pus-o in landou pe bancheta si nu am avut o tb; conduceam mai cu frica, dar a mers; eram innebunita ca depindeam mereu de cineva, dar asa, am pus fata in cos, am luat-o am pus-o pe bancheta si in parc am atasat de carut si gaaataaaaaa

anaela, esti criminala; examen in saptamana 40? Bravo! Iese bebe student direct; succes mult

mie azi nopate nu mi-au mai curs sanii ca in alte dati, par mult mai goi si de ex cand ii dau siropelul de colici suge din seringa de zici ca este cel mai bun; oare nu se satura din laptic? Doamne ce mi-e frica sa nu pierd sanul, dar nici nu vreau sa ii dau completare.Cum iti dai seama fetelor ca nu se satura din san? Am o frica de nu mai pot;am sanii fff moi si mai si plange mititica dupa supt- ori de la burtica ori ca nu se satura.
Si altceva: nu mai iese cu scaunul asa des ca pana acum si o vad cum se chinuie sa faca ceva; plange si da din capusor cat se chinuie; sunt tot colici sau e constipata?
V-am innebunit

tbuie sa ne pregatim de plecare ca mergem la tara la 40 km de Iasi; pupici

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
Maicuta Domnului si Sf. Stelian ne vegheaza
Maya Teodora *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Fetele, am intrat scurt sa va zic ca nu s-a intamplat nimic, inca :)
M-a durut ieri spatele toata ziulica, dar azi sunt fresh si ma simt f ok.

38+ saptamani cu Ada Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

lauraa drum bun la tara si relaxare placuta pentru mine mersul la tara este o relaxare totala



39+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput