Gravidute&Mamici de IASI (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

La un moment dat Ami s-a trezit in timpul noptii si a inceput sa se traga de pantaloni, am dezbracat-o crezand ca ii este cald; apoi a inceput sa se traga de body asa ca am intrebat-o daca vrea sa faca pipi, mi-a raspuns "asta" si a aratat ceva cu degetul in noapte; asa ca am pus-o pe olita si a si facut pipi...e prima data cand cere olita noaptea

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

sunt cu nervii la pamant... darius a cazut de pe scaunel ... eu scoteam rufele din masina de spalat si mama spala niste farfurii ... exact sub ochii nostri, noroc ca nu sa lovit la cap... si nici nu a plans

Raluca... in ceea ce priveste nuntile si noi stam bine.. pe 11 si 12 iulie avem doua nunti... dar mai mult de 500-600 nu avem de unde da.. mai ales ca vine si taierea motului lui Darius... acum depinde


Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare si de la noi!

Mamici, HELP!!! Printre semnele travaliului se regaseste cumva si o durere jos, de parca te "rupi" in doua, de parca te-ar taia? Ieri seara am avut dureri din astea, nici in fund nu puteam sta. Azi au mai trecut, dar tot mai am. Toate ca toate, dar nu vreau de pe acum la maternitate...

---------------
Inesa [ 35+] cuBianca
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Inutsa stai linistita ca e ceva normal semn ca se pregateste acolo cevaNu mergi la nici o maternitate inca dar stai si tu mai linistita zilele astea,promiti?

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumesc pt raspunsuri fetelor ,e prima data cand iau anticonceptionale si la recomandarea madicului pt tratament mi-a spus sa le iau doua luni si apoi sa merg la control iar sa vedem daca le schimbam sau nu.Dar intre timp mi-e teama ca-mi alung sotul de acasa cu nervii mei

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Ani sfatul meu este sa-l dai tot timpul cu factor de protectie mare cum ar fi 50 minim 40 si asta pt ca pielea lor este inca foarte sensibila si soarele acum este foarte nociv.Noi am folosit cu succes Nivea factor 50 e mai ieftin si plus dupa ora 11 il imbracam in costumasul lui de protectie si palariuta neaparat.Mie imi este foarte teama de insolatii si arsuri.
Capsuneii cred ca e mai bine sa mai astepti sau daca nu aveti alergii nici unul dintre parinti poti sa incerci cu unul doi si vezi cum reactioneaza

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Am ramas fara cuvinte cand am auzit de Amalia care se cere la olita noaptea.Bravo scumpo,bravo mami

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

moldo la mine de la pepenele verde e chiar mai rau decat la cirese. Cand apar pepenii si sunt acasa la tara, mananc cam un pepene de 1-2 kg la o masa, asa de tare-mi plac. Bine ca Valdut a inteles unde se face kk, pana la a o cere mai e doar un pic.
De la anticonceptionale ma simteam si eu super aiurea, dureri de sani, de cap, greata. Nu-mi mai trebuiesc, am renuntat de atunci.

ralu sotul e din Roman, eu sunt de la tara, si de abia astept sa ajungem acolo caci e f frumos. Mi-am luat lectia cu mersul pe jos, cumparaturile [nu erau decat cirese si o varza, dar totusi...] Daca nu aveam examen, nici nu ma aventuram. De acu stau cuminte, numai sa-mi treaca si durerile astea si sa fie bebe bine.
Cat priveste nunta... hai sa-ti zic ceva. O prietena isi face nunta vara viitoare in Iasi la Moldova Mall. Numai meniul o costa 200 lei de persoana, fara bautura, fructe, nimic. Plus ca muzicantii o costa de te doare capul [vreo 1500 euro]. Si mai trebuiesc atatea pt nunta... nush cum o sa-si scoata banii. La nunta la mine mancarea nu a costat tocmai 200 lei, dar a fost din belsug, a ramas f mult in farfurii, bautura destula. Nu pot sa zic ca m-a costat mai putin pt ca ne-am fi ieftinit, nu, am luat tot ce trebuie ca oamenii sa fie multumiti si asa a fost. Unii din invitatii nostri au fost deja la alte nunti de atunci si au zis ca nu se compara cu nunta noastra.
Majoritatea invitatilor au pus cate 500 lei, dar s-a compensat cu alte persoane care au pus mai mult. Acu nu stiu cat sunt "scorurile" la Iasi, dar la Roman asa e. Si a iesit bine pana la urma.
Eu cred ca la nunta pui cat poti, nu te poti baga la om in buzunar. Pune fiecare cat considera ca poate. Asa ca, poti face o nunta "cracanata" tare, dar oamenii o sa-ti inchine cat ii tine buzunarul.
Sper ca ai inteles ceva din toata marea mea "filosofeala"


Alina subscriu si eu ca transportul in Iasi e naspa, si nu numai pt ce a fost ieri, ci in general. Bani folositi aiurea si fara chibzuiala, incompetenta autoritatilor etc etc. Prin alte tari e si acolo aglomerat, dar au gestionat problema f bine si se circula mai bine. lui Darius sa treaca


Lacra nu stiam ca ciresele au efect antitermic. Bine de stiut... Am vazut ca si moldo a scris de cosulet pt dormit. Nu prea stiu la ce va referiti exact. Se gasesc unde de cumparat?

---------------
Inesa [ 35+] cuBianca
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Inutsa exista scaunele de masina care sunt ca niste cosulete sau chiar cosulet propriu zis.Vrei sa dau link,sa vezi?

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui moldoveanca

Inutsa exista scaunele de masina care sunt ca niste cosulete sau chiar cosulet propriu zis.Vrei sa dau link,sa vezi?

mami fericita de Vladut Dominic


daca vrei.. chiar te rog ca sa-mi fac o idee

---------------
Inesa [ 35+] cuBianca
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/

Mergi la inceput