Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Poftele in timpul sarcinii

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 12
ddiuka
ddiuka

5 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiddiuka Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor, eu la inceputul sarcinii nu am avut greturi mai deloc, dar am observat ca mi s-u ascutit mirosul.Poftele mele sunt variate, adica poftesc si la sarat si la dulce....oricum sunt asa curioasa sa vad ce va fi javascript:insertsmilie('')

Va pup sa aveti bebei sanatosi :*

[gravi12]
Mergi la inceput
foxxy_red
foxxy_red

48 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite foxxy_red un Mesaj Privat  Reply with Quote
Orice este rece .
Inghetata, apa de la frigider, iaurt rece...rontzai si cuburi de gheata :))

12 saptamani dupa CM, 13 saptamani dupa eco
Mergi la inceput

kmy_black

2248 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikmy_black Adauga semn de carte la raspuns Trimite kmy_black un Mesaj Privat  Reply with Quote
foxxy
mare grija sa nu racesti, k nu prea sunt multe optiuni pt tratament!

kmy DPN 18.04.2011

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este Ón felul Ón care urci pantele abrupte spre varf!!!

[img] http://lbdf.lilypie.com/qDtyp2.png [/img]

[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev107pfs__.png[/img]
Mergi la inceput
foxxy_red
foxxy_red

48 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite foxxy_red un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sunt racita, am avut si febra, dar de baut rece nu ma pot lasa.
Am indoit apa de la temperatura camerei cu cuburile de gheta.

Este o dorinta f puternica de a bea cat mai rece

12 saptamani dupa CM, 13 saptamani dupa eco , se pare ca este [ baietel ]
Mergi la inceput

kmy_black

2248 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikmy_black Adauga semn de carte la raspuns Trimite kmy_black un Mesaj Privat  Reply with Quote
ce proba de foc si cu poftele astea!!! eu de knd nu am voie sa consum sare , as manca numai muraturi, fast-food, si altele care au peste 50% sare in compozitie!

kmy DPN 18.04.2011

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este Ón felul Ón care urci pantele abrupte spre varf!!!

[img] http://lbdf.lilypie.com/qDtyp2.png [/img]

[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev107pfs__.png[/img]
Mergi la inceput
babyshoara
babyshoara

13 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu una nu cred in ideile babesti ca daca poftesti la muraturi e baiat si daca poftesti la dulciuri e fata... mai am maxim 2 sapt pana nasc si vreau sa va spun ca toata sarcina, cea mai mare nevoie a organismului meu a fost de dulce si cu toate astea o sa nasc un baietel Inainte de a fi insarcinata eu nu mancam dulce aproape deloc, in schimb acum fiecare masa de pranz obligatoriu trebuie sa se incheie cu ceva dulce; insa si acum mananc cu masura dulcele, si in general orice; pentru ca nu sunt de acord cu ideea ca trebuie sa mananci cat doi sau ca "sunt gravida si-mi permit toate poftele"; cum de asemenea nu cred in pofte din acelea gen "lesin daca nu mamanc nu stiu ce chestie in clipa asta"; eu n-am avut asa ceva, totul pleaca de la psihic si totul tine de controlul nostru; cred ca oricand putem gasi ceva inlocuitor care sa ne potoleasca pe moment pofta respectiva sau ne putem lua cu altceva si uitam,controlul e in mana fiecarui om intotdeauna (indiferent ca e vorba de o sarcina sau nu).

Va doresc pofte cat mai putine si sarcini cat mai usoare!

Viitoare mami de
Mergi la inceput
AlainaRai
AlainaRai

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna burtici!
La inceput imi era foarte pofta de compot de visine-nu imi ajungea un borcan o data, apoi mancam snickers cat intra-pur si simplu imi venea gust de snickers in gura , iar acum as bea suc rosu(nu se stie de care ca nu imi convine nici unul cum arata )

29+
Mergi la inceput
tmirona2010
tmirona2010

12 Mesaje
salut fetelor, toata sarcina am mancat si acrituri si dulciuri, cred ca in mod egal din amandoua, si am nascut o fetita. gusturile si poftele din timpul sarcinii si sexul copilului nu au nici cea mai mica legatura
nastere usoara celor ce sunt aproape de termen, sa aveti incredere in medicii vostri si sa mergeti cu nadejde ca va fi totul bine
Mergi la inceput
Michelle_12
Michelle_12

105 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMichelle_12 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Michelle_12 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna Burtici,

noi suntem noi pe aici ( 10+ & cu DPN 11.08.2011 ). suntem cuminti si nu suferim nici de greturi/varsaturi, nici de pofte. cum este prima sarcina, le intrebam pe burticile mai experimentate daca mai suntem inca in "pericol" sa ne confruntam pe viitor cu asemenea neplaceri.

Michelle&din burtica ei
Mergi la inceput
julyalina
julyalina

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite julyalina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna viitoare mamici

noi avem vechime pe site dar suntem noi in clubul burticilor. avem 8+ vechime.
deocamdata nu poftesc la nimic. cel putin nu din cauza lu BB ci poate cand mi se pune mie pata pe ceva. un dulce, o pizza, sau altceva. Inainte de sarcina mancam dulce aproape zilnic dar acum nu prea mai am nici un chef de dulce.

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev237brs__.png[/img][/url]
Mergi la inceput
Pag. din 12 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com