Poftele in timpul sarcinii

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddiuka spune:

Buna fetelor, eu la inceputul sarcinii nu am avut greturi mai deloc, dar am observat ca mi s-u ascutit mirosul.Poftele mele sunt variate, adica poftesc si la sarat si la dulce....oricum sunt asa curioasa sa vad ce va fi javascript:insertsmilie('')

Va pup sa aveti bebei sanatosi :*

[gravi12]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxxy_red spune:

Orice este rece .
Inghetata, apa de la frigider, iaurt rece...rontzai si cuburi de gheata :))

12 saptamani dupa CM, 13 saptamani dupa eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

foxxy
mare grija sa nu racesti, k nu prea sunt multe optiuni pt tratament!

kmy DPN 18.04.2011

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxxy_red spune:

Sunt racita, am avut si febra, dar de baut rece nu ma pot lasa.
Am indoit apa de la temperatura camerei cu cuburile de gheta.

Este o dorinta f puternica de a bea cat mai rece

12 saptamani dupa CM, 13 saptamani dupa eco , se pare ca este [ baietel ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ce proba de foc si cu poftele astea!!! eu de knd nu am voie sa consum sare , as manca numai muraturi, fast-food, si altele care au peste 50% sare in compozitie!

kmy DPN 18.04.2011

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyshoara spune:

Eu una nu cred in ideile babesti ca daca poftesti la muraturi e baiat si daca poftesti la dulciuri e fata... mai am maxim 2 sapt pana nasc si vreau sa va spun ca toata sarcina, cea mai mare nevoie a organismului meu a fost de dulce si cu toate astea o sa nasc un baietel Inainte de a fi insarcinata eu nu mancam dulce aproape deloc, in schimb acum fiecare masa de pranz obligatoriu trebuie sa se incheie cu ceva dulce; insa si acum mananc cu masura dulcele, si in general orice; pentru ca nu sunt de acord cu ideea ca trebuie sa mananci cat doi sau ca "sunt gravida si-mi permit toate poftele"; cum de asemenea nu cred in pofte din acelea gen "lesin daca nu mamanc nu stiu ce chestie in clipa asta"; eu n-am avut asa ceva, totul pleaca de la psihic si totul tine de controlul nostru; cred ca oricand putem gasi ceva inlocuitor care sa ne potoleasca pe moment pofta respectiva sau ne putem lua cu altceva si uitam,controlul e in mana fiecarui om intotdeauna (indiferent ca e vorba de o sarcina sau nu).

Va doresc pofte cat mai putine si sarcini cat mai usoare!

Viitoare mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlainaRai spune:

Buna burtici!
La inceput imi era foarte pofta de compot de visine-nu imi ajungea un borcan o data, apoi mancam snickers cat intra-pur si simplu imi venea gust de snickers in gura , iar acum as bea suc rosu(nu se stie de care ca nu imi convine nici unul cum arata )

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tmirona2010 spune:

salut fetelor, toata sarcina am mancat si acrituri si dulciuri, cred ca in mod egal din amandoua, si am nascut o fetita. gusturile si poftele din timpul sarcinii si sexul copilului nu au nici cea mai mica legatura
nastere usoara celor ce sunt aproape de termen, sa aveti incredere in medicii vostri si sa mergeti cu nadejde ca va fi totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_12 spune:

Buna Burtici,

noi suntem noi pe aici ( 10+ & cu DPN 11.08.2011 ). suntem cuminti si nu suferim nici de greturi/varsaturi, nici de pofte. cum este prima sarcina, le intrebam pe burticile mai experimentate daca mai suntem inca in "pericol" sa ne confruntam pe viitor cu asemenea neplaceri.

Michelle&din burtica ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyalina spune:

Buna viitoare mamici

noi avem vechime pe site dar suntem noi in clubul burticilor. avem 8+ vechime.
deocamdata nu poftesc la nimic. cel putin nu din cauza lu BB ci poate cand mi se pune mie pata pe ceva. un dulce, o pizza, sau altceva. Inainte de sarcina mancam dulce aproape zilnic dar acum nu prea mai am nici un chef de dulce.

Mergi la inceput