Poftele in timpul sarcinii

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Nici eu nu prea poftesc la ceva anume. Mi se intampla cand simt un miros sa zic ca vreau si eu, dar nu e musai sa mananc, imi trece repede pofta. Ieri insa am poftit la ustoroi . Mi-am prajit o felie de paine pe care am frecat-o cu ustoroi si am mancat-o pe nerasuflate. Alta data am poftit la mustar ... Ciudate pofte mai am si eu.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

eu p timpul sarcinii am capatat un miros ascutit tare si l fel d ciudat...acum ceva timp iesisem din spital,imi luasem analizele si in curtea spitalului mie imi mirosea a mici:P:P:P
se mai intampla seara cand ies l plimbare sa fiu radar pt toate mirosurile de mancare din jur...si nu exista echivoc
pofte nu pot sa spun k sunt deosebite,sa nu pot rezista tentatiei,dar intr-adevar,ma rasfat un pik si nu mi l refuz:p

28+ cu Luca Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

si pe mine ma apuca cateodat cate o pofta asa din senin dar nu fac o obsesie din ea, trec imediat cu gandul la altceva!acum imi doresc mai des sa manc dulciuri pe care pana sa raman gravida nu le suportam!de knd mi-a spus medicul k treb sa scot de tot sarea din mancare parca nu mai am chef de nimic!


kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Nici eu nu am pofte , si daca am pot trece peste . Cel mai des am pofta de cartofi prajiti cu branza rasa si cola !!! Macar acum sa ne facem poftele ca am inteles ca atunci cand alaptam avem parte de foarte multe restrictii . Sanatate !

carmen
25 + cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

pe mine deja ma cearta majoritatea familiei k tin bebe la dieta!!! eu ce sa fac daca nu am delco ofta de mancare!!!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelus_ade spune:

pana acum (23 de saptamani) nu am poftit decat la ...
nu stiu de ce pt k inainte de a ramane insarcinata nici nu stiam ce e ala... dar acum daca vad un pahar de ceva prin casa...s-a terminat!
toti prietenii mei stiu povestea si imi tot zic k bebita al meu o sa iese alcoolist de prima clasa...

acum sa nu se inteleaga ca fac excese...doar asa un pic, o gurita mica mica si gata...imi trece!!!
sper din toata inima sa nu fie probleme din cauza asta, dat fiind faptul ca nu am avut niciodata vreo treaba cu alcoolul...
nu prea imi explic fenomenu... e doar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

eu ca niciodat imi tot vine sa pap castraveti murati, si clar nu am voie din cauza tensiunii!!!azi mi-a recomandat doctorul ginecolog s amerg la cardiolog!!!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

pe mine azi-noapte la 11, m-a apucat o pofta de simteam ca nu mai pot, de coaja de paine taraneasca,din aia mare si putin mai sarata, facuta pe vatra ,cu lemne...numai asta am avut in cap ...si din cand in cand "i se alatura" ba o bucata zdravana de cascaval, ba o bucata de branza (dar tot din aia facuta de bunica)

...am zis ca m-am dilit ...ca n-am mai experimentat o pofta asa intensa in sarcinile anterioare, cand ziceamm ca poftele sunt doar un mit

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & (DPN 07.07.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza77 spune:

Eu nu prea am pofte, in schimb muraturi as manca in fiecare zi, cei drept imi placeau foarte mult si inainte de a ramane insarcinata, dupa dulciuri nu prea ma omor, dar mai mananc deobicei cele facute de mama in casa....acum vom vedea daca este baiat sau fetita....la noi chiar nu mai conteaza ce este, dupa 6 ani de asteptare , dar noi credem ca baiat va fi.......

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Nici eu nu ma confrunt cu pofte, doar dulciuri vreau din cand in cand, insa nu e nimic deosebit, si inaite de sarcina eram pasionata de dulciuri.

Mergi la inceput