FIV 228

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

ECO
Maria.m - ziua 40 de la ET, un bebe in burtica

HGC
Asima - ziua 24 de la ET, in ziua 14 HCG-530
Alina Oprea - ziua 22 de la ET, in ziua 12 HCG-87
Mirimir - ziua 21 de la ET, in ziua 14 HCG-674
Huski - ziua 18 de la ET,in ziua 10 HCG-40,HCG in ziua 14-408, ziua 17-662,9 - tu chiar ai gemeni!!!
Blue-flower - ziua 16 de la ET, in ziua 12 HCG-54.93, ziua 14-121
Iana - ziua 15 de la ET,in ziua 11 HCG-123, ziua 14-188.9
Alrak - in ziua 10 HCG-0.1777
Iazmin - CM - imi pare tare rau

In focuri:
Rizzuca - ziua 21 de la ET - asteptam vesti bune!!!
GeorgianaI- ziua 20 de la ET - asteptam vesti bune!!!
Kitta - ziua 14 de la ET
Frank – ziua 10 de la ET
Oana_cnt - ziua 6 de la ET
Simona2 - ziua 2 de la ET
Dana_bebe - ziua 1 de la ET

Langa focuri :
Anka_daria - ziua 14 de stimulare
LucaLuca - ziua 6 de stimulare
Miruma38 - ziua 3 de stimulare
si

ellanik - ET cu criogenizati, pe data de 3 iunie incepe Estrofem, pe 17ET
Kora - urmeaza continuarea FIV 5 - ET cu embrioni criogenati
Ingeras - urmeaza continuarea FIV cu embrioni criogenati

Orice zapaceala care am facut-o sa mi-o corectati!

mirimir - nu m-am imbracat eu - am ajuns acasa - lucrurile mele sunt la etajul 2 si mi-am rugat sotul sa-mi aduca ceva sa ma schimb si ati vazut rezultatul stilistului meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Danuta pupam grasuneii. Sa ii pastrezi la purtator 9 luni. Pe sotul cred ca ar trebui sa-l lansezi in lumea modei sigur ar avea un succes nebun.
pentru toate sufletistele de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Dana bebe, chiar crezi ca sunt gemeni?!?
Pana pe 18.06 cred ca o sa-mi rod si unghiile de la picioare nu doar pe cele de la maini

Stai linistita si ai grija de puiuti , nu stiu daca a contat la mine dar sa stii ca dupa Et am avut o pofta nebuna de salate, mai ales de ceapa verde si am bagat la greu (aaaa ..si am mancat si rosii dar nu am exagerat)

-ici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frank spune:

fetelor eu merg pe 9 iunie sa fac bhcg, pana atunci stau cuminte, nu fac alte teste de sarcina. ce va fi, va fi! am vazut in listutza k ar trebui sa ne dea o veste kitta: hai cu portia de incurajare!
dana in functie de varsta embrionilor la ET ei nideaza la un anumit timp dupa ET. stiu k cei transferati la 72 de ore nideaza in ziua 3-4 dupa ET. atunci trebuie sa stai mai mult in pat, in rest, stii, activitate normala, fara efort, bai fierbinti sau c.s.
pup fetele, sa va bucurati de weekend-ul acesta prelungit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Salut fetelor.
Am intrat si v-am citit. Sa nu va faceti teste de sarcina ca nu iese nimic.
Eu am facut doua pana acum, Sure Check ambele, foarte slaba linia a doua. Asta in masura in care am doua analize de BHCG si ieri Prof Marinescu mi-a printat o echografie cu un punctulet cica ala e le meu.

Voi mai incerca inca un test de sarcina peste vreo saptamana, dar doar pt ca vreau sa ii fac o poza, deh amintirile!!

Deci, in concluzie, nu va faceti teste de sarcina ca mai mult va enervati.

In rest, nu am pofta de mancare deloc, doar beau lichide la greu, si mananc pt ca stiu ca trebuie. Dar nu am nici un chef de mancat.
Si ma gandesc cu groaza la vomat! bleah.
Mi-am luat crema pt sani, pen'ca s-au marit ingrozitor!!! Si nu vreau sa fac vergeturi.


toate burticile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Blue flower...ce as fi vrut sa ma confrunt si eu cu astfel de probleme...Eu mereu am avut sanii foarte mici, iar acum nici nu-i simt... Nici n-au crescut, nici nu ma dor...offfft
De mancat nu mamanc mai mult sau mai putin ca pana acum. Dar din cauza hiperstimularii trebuie sa mamanc tot ce nu-mi place: ou, carne, peste...

Huski, la mine bulinutza s-a vazut in ziua 20 de la ET. De ce nu mergi mai repede????

dana, cum e cu bb in burtik??? sa-i tii acolo, sa nu le dai drumul...

Va pupavesc pe toate: in focuri, pe langa forcuri, aveti grija de voi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

ellanik sa fie un inceput bun , cu noroc.
dana bebe super stilist... important este ca ti-a fost bine si nu ai tremurat de frig.
blue flower gaseste ceva ce-ti place sa mananci, nu lasa BB-le sa-i fie foame.Apa...apa... e bine , dar ii trebuie si papa. Ma rog sa-ti fie bine.
Kitta Frank, Oana, Simona ,Dana, sa ajute DD sa se lipeasca bine embronasii si astept vesti de beta mari de la voi.
Anka daria, LucaLuca, Miruma sa aveti productie buna si de CALITATE.

Va pup pe toate cele care scrieti , dar si pe cele care doar cititi (am fost si eu asa cateva luni, parca nu aveam curajul sa scriu, dar scriind imi este mai bine, va simt si mai aproape).

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

blue-flower - sunt deacord cu tine testele de sarcina sunt pentru femeile care se trezesca dupa o saptamana de intarziat CM si vor sa vada daca chiar intarzie sau daca sunt insarcinate
pentru noi care numaram zilele de la ET nu sunt eficiente de loc - mai rau ne streseaza
un BHCG facut chiar din ziua 9,10 e mult mai elocvent
pot sa te avansez din lista HCG in lista ECO?
alsima- daca nu ar durea ovarele aste marite as fi foarte bine
si foarte fericita - dar trece si durerea asta ca sa simt cand se prind de mine
alrak


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Alsima, as vrea eu sa merg mai devreme dar atunci m-au programat asa ca stau cumintica si astept, cu siguranta atunci o sa bata si inimioara (inimioarele)
Si eu am sanii mariti si ma dor dar nu ma deranjeaza absolut deloc , am pofta de mancare, cam prea multa, dar ce ma sperie cel mai tare e ca am burtica foarte umflata de zici ca am deja 4 luni, de ce oare?!?

-ici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

offf huski...si eu la fel...de aia ma tot plang...sunt foarte umflata...toata lumea ma intreaba daca sunt gravida si cand le spun ca am numai 6 sapt imi spun ca am burtica de 3-4 luni...pai normal...ca e plina cu apa...M-am cam hiperstimulat...probabil ca si tu...desi am baut 3 l de apa pe zi si am stat in pat cat de mult am putut...dar nu mai am concediu, deci nu pot sta toata ziua acasa...offffff

Zilele astea profit de concediul prelungit si nu ma misc din pat. Azi mi-a dat candy ( de la FIV ungaria) o idee nemaipomenita de mancat albus de ou. Spuma cu capsuni, visine etc...
Asa ca-l astept pe sotzulache sa-i dau comanda de capsuni si am sa ma indop numai cu albus pana luni

dana...

Fetelor pupici tuturor...

cu bulinutza de 6+

Mergi la inceput