Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Clody imi pare rau ca a plecat iar sotul...

Hai Clody! Hai Ramona!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare DARIAN http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

oanaMVT si eu imi doresc foarte tare poate te aude si se hotaraste eu tot vb cu el il rog dar degeaba imi trage picioare dar de iesit nici o sansa



39+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

deea ms frumos de sustinere dar eu m-am consolat asta e noi sa fim sanatosi nu?

cred ca nu te mai saturi de bebe mai ales cand el are chef de gangureala offff de abia astept



39+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata. Am citit doar ca n-a nascut Clody, ma iertati pentru graba dar m-am trezit cu 2 idei fixe si sper sa ma ajutati:
1 - dr. mea considera logic faptul ca restul de cordon este foarte scurt, din moment ce circulara este dubla. Intrebare: nu se poate masura lungimea totala a cordonului? Daca da, unde?
2 - idee fixa: azi la 12:00 merg sa vb. cu dr. Niculescu de la Regina Maria. Fetele care merg la el, cat va costa? N-am abonament si nici o tangenta cu CMU, am inteles ca de la 1 iunie este 200 lei consultatia in loc de 120. Ce cuprinde consultatia? Eco cu doppler cat mai costa? Vreau sa discut foarte serios cu el despre cordon, riscuri si optiuni, asa ca daca-i stiti sensibilitati, lucruri pe care sa le evit sau orice detalii, sunt binevenite cat mai repede .

Va pup si recuperez si din urma.

Carla, s.38 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADA77 spune:

BUNA DIMINEATA LA TOT STUPUL SI DE LA PRAGA!Bun venit noilor albinute!!Recuperare rapida la mamici!
Aici vremea e ciudata de cateva zile,cand e soare,cand ploua..se potriveste de minune cu starea mea psihica si fizica .Ieri am terminat trebusoara,mai trebuie sa ma hotarasc ce produse sa cumpar pentru baita si masaj.BEBE a simtit ca am terminat si cred ca a inceput sa sape la tunel...sa vedem cat dureaza pana vede si luminita .Ieri dimineata m-am delectat cu poze de bebelushi draguti..si am lasat mesaje la sursa,unde am putut,sper sa nu va suparati.(cel mai greu a fost la CARLA,unde dadea serverul eroare ).Azi continui..recuperez si cu cititul..si revin.
SA AVETI O ZI ASA CUM VA DORITI!


http://picasaweb.google.com/Nichilciuc/Mai#


37/38 cu bebe IANIS EDUARD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Clody, imi pare rau ca a plecat sotul, poate vine vreun potop la Sighisoara si vine repede inapoi .
OanaMVT, minunat masajul, vreau si eu .
Philip, tin pumnii sa vina prietena din RO. Felicitari pentru greutate! .
Mada, .
Lauraa, sa stapaniti sanatosi caruciorul, suna bine din ce spui tu. De buric nu cred ca trebuie sa-ti faci griji, pana la urma tot o sa cada .

Carla, s.38 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADA77 spune:

Am schimbat si semnatura.Sa vedem cat ne tine.

CLODY,tinem pumnii sa fie totul bine si asa cum iti doresti.pentru fata curajoasa.Coincidenta face ca si eu sa fiu azi cu greturi...
DEEA,transmit ganduri bune si pupici pentru mami si bebelushul dragut din dotare!
CARLA,tin pumnii!!Sincer, ma uimesti si imi dai curaj cand te vad cum te lupti pentru a naste natural!Sper sa fie asa pana la urma!


http://picasaweb.google.com/Nichilciuc/Mai#

38/39 cu bebe IANIS EDUARD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

CarlaV
Ecografia este 400Ron (atat am platit ieri) si era 2D.
CTG - testul nonstress este 60Ron.
Dr Niculescu este super, eu ma inteleg foarte bine cu el, sunt convinsa ca o sa iti placa. Trebuie sa ii spui foarte clar ce iti doresti tu si sa ii ceri parerea.
Este un tip f deschis, a lucrat in Africa de Sud si in Germania. Respecta deciziile pacientilor, iti va explica punctele lui de vedere, fara a incerca sa si le impuna.
Ecografie nu stiu daca o sa iti faca, eu daca merg la ecografie fac programare speciala pt eco, pt ca asta dureaza mai mult si in plus, trebuie sa fie libera camera cu ecograful.
Mie la nici o ecografie nu mi-a pomenit de cordon, nici nu stiu cum e, am impresia ca pt el nu conteaza. Si mi-a facut vreo 4 eco pana acum.

A... si nu cred ca are sensibilitati, sau ceva de genul asta. Cum am zis, este f deschis.
Consultatia, cuprinde discutia cu el, control pe masa, etc, mai putin eco si CTG.
Iti recomand sa mergi cu lista de intrebari sa nu uiti ceva, pt ca mie asa mi se intampla.
Mult succes!

38+ saptamani cu Ada Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

carla iti tin pumnii sa dea dumnezeu sa ai vesti bune si poate scapi de cezariana sincera sa fiu sunt in acelasi asentiment cu tine sunt ingrozita de cezariana

mada77
asa si eu ieri am facut la treaba doar doar iti tin pumnii sa sape bebe cu spor si poate ma molipsesc si eu ms de incurajare

diseara cred ca fac o plimbareeeeeee lungaaaaaaaaaaaa si obositoare poate la noapte se supara razvan

mada si aici e vreme ciudata am fost acum sa iau painica ca e foame mare si e soare dar bate vantul si e racoare nici nu mai stii cum sa te imbraci



39+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
40 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final - deja bate in retragere nu mai este cu n saptamani mai mare :)))))

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Mada, ma lupt pentru ca cezariana chiar ar fi o nenorocire la mine, stiu ca suna aiurea, dar am facut depresie pre-natala pe faza asta. In mod normal ar trebui sa fiu super-fericita (si sunt) ca este copilul sanatos si sa nu ma intereseze pe unde iese. Probabil ca asa ar fi fost daca nu nasteam natural prima data. Si nu ma mai deranjeaza operatia in sine, ci injectia in coloana, imobilizarea pe masa aceea (vreau sa nasc, nu sa mi se scoata copilul), lipsa sotului si apoi neputinta de a ma misca si a-mi avea copilul imediat in brate si permanent langa mine.
Nu vreau sa lezez pe nimeni cu asta, sunt doar piticii mei de pe creier, le respect pe toate cele care au facut cezariana si s-au chinuit dupa aceea, mie mi-e frica si o sa fac tot ce pot ca sa nasc natural, daca voi fi asigurata ca nu exista riscuri pentru copil. (Sotul a insistat sa folosim din banii de la casa pentru nastere, daca va fi la particulari. Eu nu voiam sa aud de asta, dar pe masura ce se apropie termenul si nu vad nici o modificare si stau numai cu gandul la cordonul ala, incep sa-i dau dreptate, ca bani se mai fac, dar uterul la loc mai greu. Plus ca as prefera sa-mi amintesc cu placere de nastere, chiar daca doare ca naiba, decat sa stiu ca merg acolo in travaliu, dr. zice ca intram la cezariana, sotul nu mai are voie ca mine, si eu sa plang singura intr-un colt ca nu voi naste natural).

Carla, s.38 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput