Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (123)

Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (123) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:


Avem 123 pepenasi: 61 fetite si 62 baietei

Mai

22-Andrei Codrin de monalac + Cris
23-Antonia Gabriela de irda + Daria

Iunie

7-Allesio Michele de danangie cu (DPN 30.10.2009)
9-Matei de Nati
-Alexandra de adelais
14-Alexandru Ionut de ella81it
-Stefan Cristian de syyylviuta
16-Thea Patricia de SunSmile
17-Rayan Ioan de AlinaMaria + Mandy Stephanie
-Alexandra de maitreyi
18-Flavius Casian de the_andreea + Theona
-Denis Alexandru de kla78
19-Maria de anaxena
20-Andrei de ali
23-Andrei de Dianami + Iulia Anastasia
-Victor Andrei de Roxana01
-Anna Alicia de Sibylle + Vladimir
-Cezar George de ralirali + Anastasia
24-David Andrei de lcazangiu
25-David Andrei de rontzy
27-David Gabriel de flo1980 + George Alexandru
-Maya Andreea de mcoca
-Anthony de Biribu + Anna
28-Dilara Gabriela de MIKYCRIS + Delia
-Amalia Gabriela de irinuca_81
-Timeea Cristina de Kimmy
29-Denisa Ioana de a.cicel + Bianca Maria
-Alexandru de amalia1

Iulie

1-Erika Stefania de ankalaura + Eliza Maria
-Ana Irina de Gini75
2-Irina Paula de Gabriela82
3-Luca de map + Robert
-Aida Maria de Didi81
4-Ana Raluca de Tecky
-Amira Maya de mada_mxm + Arianna Raisa
-Nancy de boticelina
-Mena de mariana_1976 + Monica, Matei, Markus si Magda
-Nicholas de morcoveatza
5-Ilinca de ioana + Tudor
-Lucian de madina71 + Adrian
6-Sara-Maria de Cami08
8-Vladut de ileanna
9-Xenia de gallyb
10-Karina Francesca de tiberica + Alina Florentina
-Constantin de danabb1
-Razvan Mihai de monysorescu
11-Ioana Maria de AnnaBaby
-Denisa Maria de dara_d
-Eduard Gabriel de alina25 + Darius Andrei
13-Daria Maria de jjovana80
-Razvan de lylis
14-Ilinca Melania de Caprioara + Matei
-Alexandru Matei de ana_a + Stefan
-Ioana Maria de mishuc
-Daria Ecaterina de kamelya
15-Miruna de dia_filipas
-Darius Andrei ingeras de camy_pus cu Flavius Cristian(DPN 11.11.2009)
-Alex de laremi
-Eevi Klaara de Yael + Jael si Nardi
-Leia Maria de mihamiha + Leon
16-Irina de bobitamica
-Andrei Gabriel de CristinnaP
17-Patrick Ioan de pagurschimag + Fabian Stefan
-Anais Iman de narcisa.s
-Natalia Ioana de katalyna

-Luca Andrei de moni_or
18-Luca de bubuleana
-Miruna de Ralu79
19-Nicholas Cristian de atb
-Filip de bujo
21-Sara de dr_anca
22-Miruna de Violeta_m_tm
23-Vlad de ina_C + Radu
-Andreea Maria de irolf1 + Alex Gabriel
25-Alexander de Ada_S + Alvin Raul
-Elena Theodora de motanik
-Laura Ioana de punca1976
-Alexander David de Ingry
27-Maya Elena de estrella80
29-Sebastian de scumpi
-Tudor Milan de sursula
-Darius Gabriel de Anilansa
30-Mihai Daniel de cristina_26
-Sara Alecsia de ankuta_1982
-Sara Maria de carissma
31-Sebastian de pica1
-Ilinca Maria de Clabur + Ania

August

1-Andreas de sisialberg
2-Mircea Victor de marimar + Matei si Romana
3-Bogdan Victor de struluta
4-Victor Ioan de truli-luli + Ana
-Alexandru Nicholas de Figuelle + Sofia Maria
-Ioana Rebeca de bufi
-Maria Alexandra & Ioana Teodora de alexa_teo
5-Ana Sofia de Marina_1609
-Adina de maria-86
6-Clara Andreea de dana81
7-Andreea Maria de ladymina77 + Bogdan
-Antonio Matei de AndreeaOr
-Raisa Andreea de michellab + Cristian Bogdan
8-David Alexandru de iriss27 + Yvonne Maria
-Bianca Maria de baby_r7
-Maria Sofia de ooka
10-Mihnea Robert de blueeyes2003
11-Andrei Tudor de diarux
-Toma Paul de Mitzi76 + David Tudor si Luca Sebastian
12-Clara de locca + Matei
-Mara Alexandrina de anaco
-Alexandru de cristina_p
15-Andreea Maria de dma2007acum din nou! (DNP 27.12.2010)

19-Mara de turturica
-Gabriel Ionut de NinaG
20-Allegra Cara de Carmenela
-Serbam Petru de serbanica
21-Andrei de catilin2008
-Filip David de ElizaClara
22-Theodor de mobriq + Eduard
23-David Stefan de ileanna_83
26-Andrei Daniel de andrey2008
27-Raul de oanasm
-Radu Mihai de Serenity90

Septembrie

2-Alexandra Valentina de violeta29

Prietene dragi
Violeta69, Crisis81, Monik76, Tuchi123, mami de Bogdan Gabriel (04.01.2009) , kity2004, Maryb , mami de Mario Gabriel (13.10.2008), Marryanne, Aalina, mami de Fabian (23.02.2009), Rain, Mihaelaaa, Crisarh, acum din nou!

Zile de nastere
Ian-1-Anastasia,3-Cris,7-Matei(Caprioara),12-Ileanna,17-Mandy,19-Serenity90,20-Adrian,21-Anaco,26-Roxana01,30-Atb,Tiberica
Feb-4-Punca1976,5-Monysorescu,Anna,Yvonne,7-Delia,8-Danangie,9-Diarux,14-Syyylviuta,16-Mihamiha,18-Cristian,21-Ooka,23-Amalia1,George
Martie-3-Madina71,4-Boticelina,Serbanica,6-Ella81it,8-Katalyna,9-Catilin2008,16-Maitreyi,19-Alina_Maria,25-Kimmy,29-AnnaBaby
Apr-1-Mariana_1976,4-Alexa_teo,5-Eduard,6-Lcazangiu,7-Ania,8-A.cicel,9-Anilansa,10-Mikycris,11-Andrey2008,16-Sibylle,Flo1980,25-Gabriela82,26-The_Andreea,30-Rontzy
Mai-1-Nardi,4-Ralirali,5-Biribu,8-Dianami,Michellab,13-Leon,15-Darius,16-Ana_a,22-SunSmile,ankuta_1982,28-Ali,Bogdan,31-Fiquelle,Dana81
Iun-13-Violeta29,16-Gallyb,24-Moni_or,25-Alvin,26-Dia_filipas,30-Irinuca_81
Iul-5-laremi,6-Caprioara,9-Bobitamica,12-Bufi,13-Cristina26,Daria,Alina,15-Iulia,17-Map,23-Ladymina77,24-Pagurschimag,25-Anaxena,27-Morcoveatza,29-Cristina_p,30-Irda,31-Alina25
Aug-2-Oanasm,4-baby_r7,Clabur,10-Carissma,11-Ralu79,turturica,12-Sofia,14-Sursula,Ingry,17-Kla78,Robert,Ana19-Stefan,21-Arianna,22-Alex,25-Bubuleana,26-Eliza,27-Theona,30-Bianca
Sept-6-Bujo,Daria,8-Nati,Jjovana80,11-kamelya,13-Matei(locca)14-Monalac(,NinaG,15-Estrella80,Tudor,16-Marina_1609,21-Camy_pus,22-Ada_S,23-Ankalaura,24-Sisisailberg,28-Blueeyes2003,ElizaClara
Oct-2-Dma2007,12-Mada_mxm,13-Mitzi76,15-maria-86,17-Vladimir,18-Truli-luli,22-Violeta_m_tm,25-Narcisa.s,29-Carmenela,31-Mcoca
Nov-1-Tecky,2-Maryb,4-Dara_d,Gini75,5-Danabb1,6-Maggyc,17-pica1,Mobriq,Fabian,18-Didi81,20-Lilys,24-Motanik,Jael,26-AndreeaOr,27-Iriss27
Dec-26-Dr_Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Sunt 2 subiecte???

Andreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Mno,ca am dat-o-n bara,am fost si prima.Imi cer scuze,nu am vazut link-ul catre cap asta.

Andreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

iaca si eu mama denaturata azi dimineata trageam din tigara si baby a adormit jucandu-se iar acu faceam capitol si baby, da, a adormit iar singura jucandu-se

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

ariadna imi permit sa iti zij jos palaria pt ce ai scris.
Da, si eu incerc sa fac multe tocmai ca sa NU iasa asa ca mine in destul de multe privinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

iaca si eu mama denaturata azi dimineata trageam din tigara si baby a adormit jucandu-se iar acu faceam capitol si baby, da, a adormit iar singura jucandu-se

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008








Multu' de cap nou.
Si tot din capitolul asta,nu stiu cum,nu stiu cand (azi,desigur) am obs pe manuta lui Casian ca l-a articulat matzul,are 3-4 zgarieturi.El n-a plans,ala n-a mieunat,deci s-au inteles intre ei.

Andreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

mada, exact asa as vrea si eu, sa las copilul sa fie copil, fara sa-i ingradesc libertatea.
Si referitor la educatia copiilor, eu va recomand cu caldura cartea lui adele faber, how to talk so kids will listen and how to listen so kids will talk, e extrem de interesanta. N-am asa mult timp acuma sa va scriu ideile din carte, poate deseara dupa ce adoarme cupilu' sa scriu mai multe.




Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Hai ca pana am scris eu s-a schimbat si capitolul, reiau aici mesajul si sterg la celalalt...

ana_a exista un adevar in acel articol insa departeeeeee de realitate in general, da' totusi unii parinti au noroc de copchii ca asta!

Nici David nu sta la pozat, Alex statea ca un ingeras, acum delooooooc

Carmenela maaare adevar graieste nenea ala, sa mai scrii! Chiar ma gandeam la voi, ce mai faceti, ma bucur ca ai scris!

Gally stiu ca era cu mutatul, a zis ca o perioada nu va avea acces la net, dar parca a trecut muuult timp .....

The andrea si io mi's la fel....adica dimineata nu vorbesc, imi place sa stau asa sa imi revin dupa somn.
Sunt zile cand nu vreau sa vorbesc nici cu mama, nici sa raspund la telefon. Cand eram adolescenta stateam in camera mea si pur si simplu ma gandeam, stateam cu mine cum ai zis.
Asa eram tot timpul calma, rabdatoare si rar ma enervam, dar si cand ma enervam....

Acum nu mai am timp sa fiu cu gandurile mele, gandul meu e ocupat mereu cu pune masa/strange masa de "n" ori pe zi, ce le dau sa manance, cand calc, cand intind rufe si asa mai departe...si uite asa sunt mai tot timpul nervoasa

Anka cunosc si io' mame care schimba copilul din 5 in 5 min' .
Stiu ce e nesanatos sa il tii ud, mai ales noaptea dar nu moare nene daca e putin umed, se evapora in scurt timp umezeala, mai ales cand afara nu e asa frig.
Mai rau ii faci cand il despoi, pana ii dai alta haina l-a luat cu frig, parerea mea....




_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Am citit si eu in diagonala, ca nu am timp deloc.

Empatie : cred ca preferam sa nu scriem nimic, decat sa criem o prostie. Eu am citit blogul lui Sib, si am vrut sa-i scriu in mesaj sa-i zic ca e bine "inconjurata", ca e intr-o tara unde are un "prise en charge" foarte buna, si ca totul o sa fie bine. Dar mi s-a parut banal, si nu am mai scris. La fel pt Mada-ir, de fapt ei i-am scris 2 vorbe, dar iarasi mi s-au parut nule :(. Pt Iriss nu am scris nimic, ca am avut impresia ca prefera sa nu .... Dar sa stiti fetelor, ca ne gandim la voi, si vrem sa ne povestiti in continuare de prob voastre.

Cereale : big problema. Eu ii pun in bibe (de o luna de cand mananca bibe) 1 masura de cereale ca sa-i schimbe gustul laptelui ca altfel nu-l primeste .... Intrebarea mea : cum sunt cerealele voastre care se dau cu linguritza?? Ale mele sunt pudra (dunt de la Nestlé, fara zahar), scrie si pe ele ca se pun in bibe. Ar trebui sa pun o gramada sa le dau cu linguritza ... Ma rog, v-am mai zis ca pe aici sunt cam paria cerealele, scrie peste tot : eventual si cereale ...
Voi aruncati cerealele dupa o luna????

Mona, merci .

Poze : eu ma uit la poze (ma uitam cand aveam parola ), dar nu scriam .... Mona, te-am vazut cu Codrin, care gasesc ca-ti seamana, si da, ai slabit :).


Am fost la mare in wk. La Maya nu i-a placut apa, dar i-a placut nisipul si nu l-a bagat in gura . Pe plaja nu i-am pus pampers, desi aveam, i-am dat costumul de baie si gata.



Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Eu nu stiu ce sa zic acum de treaba cu seful, insa e bine de stiut din partea copilului cine e parintele!

Un examplu....Alex tine minte orice cuvant care il aude si cand prinde momentul il zice.

Ii zic de fiecare data cand face kk/pipi pe el ca nu-i frumos, ca nu-l primeste la gradi daca nu face la olita/wc, baliverne de-astea...in speranta ca se va desvata de scutec, are 3,3 ani!!!! de ce oare nu se simte pregatit?! I-am luat chilotzei cu personaje din desene, degeabaaaaa, a vazut la alti baieti ce si cum....nimic, face pe el si asa sta

E, odata m-a enervat ca a facut cate putin de 5 ori si tot de-atatea ori l-am spalat pe langa alte treburi ale casei si i-am zis ca e nesimtit.

Intr-o zi il certam ca a facut bineinteles ceva ce nu are voie, periculos pt. el , ce credeti ca mi-a zis? "lasa-ma in pace nesimtit-o" acu' ce aveti de zis??? Unde am gresit?
Cand vede ca il bati la cap cu o chestie, mai rau face, e o varsta critica deci,

De la teorie la practica e drum lung si anevoios


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput